Рекорд на експорт: у 2018/19 МР «НІБУЛОН» експортував найбільший обсяг збіжжя

Минулий маркетинговий рік завершився безпрецедентним для компанії «НІБУЛОН» рекордом – на експорт було відвантажено більше 5,2 млн зернових і олійних, що на 26,8 % більше, ніж у минулому 2017/18 маркетинговому році (4,1 млн тонн).

За даними інформаційного агентства «АПК-Інформ», «НІБУЛОН» впевнено вже котрий рік поспіль посідає перше місце за загальним рейтингом фірм-експортерів в Україні, у 2018/19 МР –  із загальною часткою ринку 9,0 %. Частка компанії в загальному експорті зернової групи (пшениця, ячмінь, кукурудза, сорго, жито) складала 9,3 %, по олійній (соя, ріпак, насіння соняшнику) – 6,1 %.

Основними експортними культурами «НІБУЛОНа» у 2018/19 МР традиційно стали кукурудза (обсяг експорту – 2,23 млн тонн), пшениця (2,13 млн тонн) та ячмінь (535 тис. тонн).

Що стосується географії експорту, найбільшим споживачем, як і минулого року, став Китай з часткою імпорту – 19 %. Загалом минулого МР компанія експортувала в 19 країн, з них 9 – країни ЄС: Нідерланди, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія.

Тенденція останніх років –  збільшення обсягів експорту зернових культур в країни ЄС, – зазначає заступник генерального директора з торгівлі Володимир Славінський. –  Зокрема, порівняно з минулим МР, обсяг відвантажень компанії до країн ЄС зріс на 12,8 %, склавши 24,3 % від загального експорту компанії. Це говорить про те, що завдяки високій якості продукції, що постачає «НІБУЛОН», а також дотриманню всіх необхідних норм харчової безпеки, у 2018/19 маркетинговому році компанії вдалося посилити свої позиції на ринках Північної Європи. У минулому маркетинговому році наша компанія вперше поставила продукцію до таких країн, як Фінляндія, Данія і Норвегія та побудувала міцні зв’язки з регіональними споживачами. З кожним роком поставки «НІБУЛОНа» до країн Європейського Союзу складають все більшу частку від загального експорту компанії.

У планах компанії на наступний МР – збільшення обсягів експорту до 6 млн тонн, поглиблення співпраці із наявними контрагентами та налагодження діалогу із новими.

За словами менеджера компанії в оптовій торгівлі зерновими культурами Олександра Волошина, однією із важливих переваг компанії «НІБУЛОН» є наявність розвиненої мережі комплексів з приймання, зберігання та відвантаження зернових і олійних культур та налагодженої логістики (у тому числі і річкової), що дозволяє пропонувати покупцям вчасне відвантаження товару навіть у період, коли менш розвинена логістика інших експортерів не витримує термінів відвантаження. Окрім того, завдяки своїй інфраструктурі ми маємо можливість контролювати якість продукції від моменту надходження зерна на одне з підприємств компанії до навантаження у трюм судна. Наведені переваги високо цінуються покупцями на зерновому ринку, що не в останню чергу дозволило за результатами минулого МР досягти рекордного експорту.

Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує розширення мережі річкових перевантажувальних терміналів компанії та будівництво вантажного флоту, що зумовлює  інтенсивне нарощення вантажообігу компанії. Роботу у 2019/20 МР компанія розпочала з новим високотехнологічним сучасним перевантажувальним терміналом, збудованим у Вільнянському районі Запорізької області. А надпотужний  перевантажувач NIBULON MAX, який буде введено в експлуатацію 20 вересня цього року, дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2-3 млн тонн/рік та збільшити обсяги перевалки вантажів безпосередньо тільки  флотом компанії до 4-5 млн тонн/рік, а експортні можливості компанії виростуть до 8 млн тонн на рік.

– Тенденції на ринку зернових традиційно залежать від обсягів урожаю та споживання у світі. Також суттєвий вплив на ринки у минулому МР чинив політичний фактор. Торговельна війна між США і Китаєм, яка ще й досі не закінчилась, постійно чинила тиск на ринки кукурудзи і сої. Враховуючи специфіку вирішення політичних питань на такому рівні, можна сказати, що ринки основних сільськогосподарських культур стали важкопрогнозованими, а цінові тренди базуються не лише на фундаментальних факторах та глобальному балансі попиту і пропозиції. У зв'язку із все зростаючим останніми роками обсягом експорту українських зернових, практично будь-який ринок із попитом є перспективним для України. Отже, вітчизняним аграріям та експортерам доведеться докласти великих зусиль, аби реалізувати на зовнішньому ринку надлишки сільськогосподарської продукції в умовах обмеженого попиту та жорсткої цінової конкуренції, – додає Олександр Волошин.

Традиційними ринками збуту для українських зернових є країни Європейського Союзу, Північної Африки та Близького Сходу (Єгипет, Саудівська Аравія, Лівія, Марокко, Туніс). Відносно нещодавно українська продукція вийшла й доволі успішно закріпилася у Південно-Східній Азії (Індонезія, Бангладеш, Китай). Однак ситуація та торговельні потоки на світовому ринку доволі часто змінюються у відповідь на природні катаклізми чи політичні рішення у тій чи іншій країні, тож перспективний ринок може виникнути у будь-який момент. Завдяки технічний, транспортній і маркетинговій гнучкості нашої компанії ми завжди готові приймати нові виклики та ефективно і оперативно реагувати на зміни ринкової кон'юнктури.  

Новини з теми

«НІБУЛОН» у ТОП-50 експортерів

«НІБУЛОН» у ТОП-50 експортерів

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.