До Дня памяті та примирення

До Дня пам'яті та примирення

Пресреліз: Екологічний активізм компанії «НІБУЛОН»: у с. Тернівка відбудеться черговий етап зариблення Дніпра та озеленення місцевості

11–12 листопада 2019 року у с. Тернівка Запорізької області компанія «НІБУЛОН» проведе зариблення р. Плоска Осокорівка, притоки Дніпра, та здійснить висадку зелених насаджень, тим самим створюючи плодові посадки та зелені зони відпочинку для місцевих мешканців.

Уже протягом багатьох років компанія втілює власний екологічний стандарт, ціллю якого є популяризація на власному прикладі екологічно безпечного та відповідального ведення бізнесу. Задля цього «НІБУЛОНівські» підприємства працюють з дотриманням усіх норм екологічної безпеки, для обмеження впливу виробничих процесів на довкілля застосовується низка запобіжних заходів щодо його захисту, впроваджуються власні енергозберігаючі та природоохоронні програми. Підприємство виділяє значні фінансові ресурси на охорону навколишнього природного середовища. Протягом 2018 року екологічні витрати компанії склали близько 24 млн грн.

Однією з форм реалізації екологічного стандарту «НІБУЛОНа» як соціально відповідального підприємства є провадження на регулярній основі заходів щодо попередження вичерпання природних ресурсів.

Будівництво та експлуатація підрозділів компанії в певній мірі впливає на умови життєдіяльності гідробіонітів, зокрема днопоглиблювальні роботи, що виконує компанія для підтримання прохідних глибин у межах операційних акваторій та водних підходів до вантажних причалів підприємств, супроводжуються компенсаційними заходами рибному господарству. В с. Тернівка перший етап  зариблення р. Плоска Осокорівка, притоки Дніпра, в районі перевантажувального термінала – філії «Тернівська» відбувся навесні 2019 року. Саме тоді, в період активного будівництва третього підприємства компанії в Запорізькій області, у річку було випущено більше ніж 1,7 тонн строкатого товстолобика на суму близько 102 тис. грн.

У період 11–12  листопада 2019 року Дніпро поповниться ще 10 тоннами рибопосадкового матеріалу на загальну суму близько 600 тис. грн під наглядом спеціально створеної комісії у складі представників Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, органів місцевого самоврядування та за участі громади.

Поліпшенню екології району сприятиме й ініціатива компанії щодо озеленення місцевості за місцем здійснення діяльності своїх підрозділів. У с. Тернівка для посадки придбано 862 молодих саджанці декоративних та плодових дерев і 116 кущів троянд (на загальну суму 167 тис. грн), що висаджуються в береговій зоні р. Плоска Осокорівка, на місці відпрацьованих та рекультивованих карт намиву донного ґрунту,  вздовж об’їзної дороги до філії «Тернівська», на території підприємства та його санітарно-захисної зони. Видовий склад дерев для висадки на узбережжі річки ретельно підбирався, адже, крім функції «легенів», висаджені верби та берези в майбутньому повинні виконувати берегоукріплювальну функцію. 

Нагадаємо, усього за час реалізації власної інвестиційної програми щодо відродження судноплавства річками Дніпро та Південний Буг у період 2009–2019 рр. впроваджено компенсаційних заходів рибному господарству на загальну суму більше 2,5 млн грн, що супроводжувалось вселенням майже 60 тонн рибопосадкового матеріалу товстолоба, білого амура та коропа у річки Дніпро, Південний Буг та Каховське, Канівське, Кременчуцьке й Дніпровське водосховища, а також висаджено 28 862 одиниці зелених насаджень на загальну суму понад 1,3 млн грн.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН