Прес-реліз: «НІБУЛОН» вводить в експлуатацію вже другий термінал на Запоріжжі

Високотехнологічний перевантажувальний термінал у Біленькому забезпечить робочими місцями близько 120 людей, а також значно скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції.

15 червня у с. Біленьке Запорізької області в присутності Прем‘єр-міністра України В. Гройсмана, голови Запорізької ОДА К. Бриля, голови Херсонської ОДА А. Гордєєва, Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Нідерланди в Україні Кейса Кломпенхаувера, голови представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні О. Волошиної, представників Європейського банку реконструкції та розвитку, посольства Королівства Іспанії в Україні, генерального директора компанії «НІБУЛОН», Героя України О. Вадатурського, іноземних компаній-партнерів, будівельників і місцевих мешканців відбудеться урочисте відкриття нового перевантажувального термінала з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт, збудованого за усталеною традицією компанії «НІБУЛОН» якісно і в короткі терміни – усього за три місяці.

Перевантажувальний термінал для зернових та олійних культур філії «Хортиця» (с. Біленьке Запорізький район) у Запорізькій області зведено за кошти Європейського інвестиційного банку. Кредитна угодна, на загальну суму 74 мільйони доларів США, була підписана Олексієм Вадатурським в Брюсселі в присутності віце-президента Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Мароша Шефчовича, першого віце-прем'єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва та віце-президента ЄІБ Вазиля Худака наприкінці минулого року. Вперше за 25 років незалежності України ЄІБ, без гарантій з боку держави чи банків, а тільки під фінансові зобов’язання компанії «НІБУЛОН», надав кошти безпосередньо українській компанії. 

У  рамках цієї співпраці сільськогосподарське підприємство проводить глибоку реконструкцію власного суднобудівно-судноремонтного заводу в Миколаєві, будує нові вантажні судна та перевантажувальні термінали.

Перевантажувальний термінал був зведений та введений в експлуатацію завдяки сприянню та підтримці голови Запорізької ОДА  К. Бриля та його команди. Менше ніж за рік були виконані  всі формальні процедури оформлення земельних ділянок та дозвільних документів на будівництво.

Новозбудоване підприємство в Запорізькій області оснащено найсучаснішим обладнанням від провідних виробників світу, зокрема Іспанії (SYMAGA S.A.), Великобританії (TELESTACK Ltd.), Швейцарії (BUHLER GmBh), США Mathews Company, Литви (UAB Liucija), Данії (Cimbria Unigrain A/S, FOSS ANALYTICAL AB), Німеччини (PFEUFFER GmbH), Нідерландів (Precia S.A.) та ін.

Новозбудована філія «Хортиця» вражає своїм сучасним виглядом та рівнем оснащення. Будівництво розпочалося 10 березня. Практично менше ніж за сто днів виконано всі роботи з будівництва підприємства. Зокрема за цей час було:

-   забито    3095 паль;

-   виготовлено та змонтовано  1772 т металоконструкцій;

-   укладено більше 15 тис. м3 бетону  та близько 20 тис. м2 бетонного покриття;

-  прокладено  понад 5 км мереж водопроводу та каналізації, більше 5 км  мереж газопостачання та близько 15 км мереж електропостачання; 

-  змонтовано близько 2 тис. м2 системи вентиляції та аспірації;

-   змонтовано 14 ємностей загальною вагою 77 тисяч тонн.

У будівництві такого потужного об’єкта було задіяно близько 1,5 тис. людей із 100 підрядних організацій практично з усієї України. Левова частка робіт була відведена організаціям із Запорізької області і запорізькій промисловості.

Варто зазначити, що спеціалісти компанії вивчили історичні документи, з’ясувавши до якого рівня максимально під час повеней піднімалася вода у Дніпрі у районі села Біленького Запорізької області. Для уникнення таких можливих неприємних ситуацій, що можуть завдати шкоди підприємству, рівень будівельного майданчика було піднято на 3 м вище рівня води, а деякі ділянки – на 8 м. Для цих цілей завезено близько 200 тис. м3 піску, щебеню та відсіву, щоб будівельний майданчик мав гарний вигляд.

Вартість будівництва термінала, розміщеного на ділянці більше 6 га, становить близько півмільярда гривень. Новозведений комплекс має наступні технічні характеристики: об’єм зберігання зерна – 77 тис. тонн, добова потужність сушарок становитиме 4 тис. тонн, добова потужність з відвантаження на водний транспорт – 12 тис. тонн. Загальна потужність комплексу з відвантаження – 300 тис. т/рік.

Високотехнологічний перевантажувальний термінал у Біленькому забезпечить робочими місцями близько 120 людей, а також значно скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції. Завдяки роботі цього підприємства плече доставки сільськогосподарської продукції скоротиться в 3-4 рази (не потрібно буде возити продукцію на відстань 300-400 км, як це є зараз)  і зникне необхідність аграріям використовувати великовантажні автомобілі. Це дозволить також і розвантажити автошляхи на 12,5 тис. вантажівок у рік.

Окрім того, поява «НІБУЛОНівського» підприємства позитивно вплине на легалізацію українського ринку зерна.

 Прихід компанії в с. Біленьке мав неабияке соціальне значення для місцевих мешканців. Так, на початку квітня в присутності голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля місцевій громаді для постійної експлуатації було передано комплекс очисних споруд, добудований та реконструйований за рахунок і зусиллями компанії «НІБУЛОН». Це була історична для всього села подія, адже на цей важливий об’єкт соціальної інфраструктури тут чекали більше 20 років. Очисні споруди потужністю 2000 м3/добу забезпечують прийом та очистку господарсько-побутових стічних вод не тільки від колонії, а й від об’єктів соціальної інфраструктури с. Біленьке (лікарня, дитячий садочок, школа, житловий мікрорайон). Завдяки такому об’єкту на території с. Біленьке значно покращиться екологічна ситуація району, області та Дніпра в цілому, оскільки виключено забрудненість головної водної артерії України.

 Окрім того, компанія обладнала ще й сучасний комп’ютерний кабінет у місцевому навчальному закладі і збудувала футбольне поле з натуральним зеленим покриттям та системою поливу. Виконано також ремонт дорожнього покриття та освітлення вулиці в селі. Наразі  виконуються роботи по облаштуванню парку відпочинку  на берегу Дніпра та прилеглої до підприємства території.

 У рамках заходу відбудеться урочисте підписання кредитної угоди з Міжнародною фінансовою корпорацією на загальну суму 100 мільйонів доларів США. Таким чином, ТОВ СП «НІБУЛОН» - це єдина в Україні приватна компанія, яка безпосередньо залучила кошти без гарантій держави для інвестиційної діяльності від таких знаних фінансових установ, як Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація. Це дозволить компанії реалізувати масштабний інвестиційний проект щодо розвитку інфраструктури річкових перевезень і завершити реконструкцію власного суднобудівно-судноремонтного заводу в Миколаєві. Окрім того, це дозволить створити близько 2 тис. додаткових робочих місць, залучити до роботи до 150 будівельних організацій і забезпечити роботою понад 3 тис. людей будівельних і монтажних організацій, збільшити об’єми річкових перевезень до 4 млн тонн на рік та зняти з автошляхів 160 тис. автомобілів. У результаті аграрний сектор України додатково отримає близько 5 млрд грн доходів

Нагадаємо, що паралельно із будівництвом цього перевантажувального термінала компанія зводила аналогічний об’єкт у м. Гола Пристань Херсонської області, урочисте відкриття якого відбудеться вже наступного тижня.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.