Позиція ТОВ СП «НІБУЛОН»

щодо звіту Держаудитслужби про результати державного фінансового аудиту бюджету міста Миколаєва за період з 01.01.2018 по 31.03.2021 року.

Нещодавно в численних медіаресурсах була поширена інформація із посиланнями на звіт Держаудитслужби за підсумками перевірки бюджету м. Миколаєва за період 2018–2021 років, у якому згадується також і наша компанія. Враховуючи той факт, що висновки звіту завдають шкоду діловій репутації та іміджу компанії «НІБУЛОН», надаємо позицію з цього приводу.

Наша компанія – одноліток незалежної України. За майже 30 років діяльності ми створили 7000 робочих місць по всій Україні, в тому числі у м. Миколаєві, де розташований наш центральний офіс. Ми є найбільшим платником податків і зборів, сплачуючи близько 1 млрд гривень на рік до бюджетів різних рівнів. Ми є найбільшим інвестором в аграрній сфері, інвестувавши в економіку України більше 2,3 млрд дол. США. Наша компанія відома не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Характерною рисою сьогодення в Україні, на жаль, є відсутність центрів із залучення інвестицій, організації робочих місць, реального покращення добробуту українців, створення належних умов для розвитку бізнесу. Натомість під виглядом покращення економіки України відбуваються некомпетентні перевірки, в тому числі успішних підприємств, які ведуть свою діяльність чесно, відкрито та виключно у законодавчому полі.

Щойно з’являється позитивна новина про досягнення компанії – її одразу ж намагаються нівелювати вкиданням подібної інформації заради миттєвого хайпу, практично не розібравшись у ситуації.

І не дивно, що у нас стає все менше людей, здатних організувати роботу або створити хоча б десять офіційних робочих місць з повним соціальним пакетом, не кажучи вже про підйом економіки країни. Натомість у нас уже з’являються гореревізори, які навіть не знають законів, не знають що вони перевіряють, завдаючи своїм непрофесіоналізмом шкоди репутації успішних підприємств, як і сталося у цьому випадку.

Кваліфіковані перевіряльники мали б поцікавитись елементарними речами: чому ж «НІБУЛОН» не сплачував ті чи інші кошти. Зрештою, необхідно було запросити інформацію в компанії та належним чином перевірити її. Жодного такого запиту чи звернення до компанії не надходило, хоча «НІБУЛОН» завжди проводить свою діяльність прозоро в рамках чинного законодавства, а тому відкритий для будь-яких державних перевірок і за потреби може надати всі необхідні документи.

Такий підхід Держаудиту вказує на низький рівень кваліфікації або самих перевіряльників, або ж співробітників департаменту державного архітектурно-будівельного контролю, який видавав відповідні документи. І всі ці люди працюють зокрема й за рахунок надходжень компаній-суб’єктів господарювання.

Врешті просимо гореперевіряльників знайти час і ознайомитися із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» від 20.09.2019 року, яким внесені зміни у численні нормативно-правові акти України, зокрема ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» взагалі відсутня. Ці законодавчі зміни сьогодні взагалі виключають саме поняття та обов’язок сплати пайової участі замовника щодо будь-яких об’єктів будівництва.

Чому таке рішення було прийнято? А тому, що закон у цій частині був направлений взагалі проти інвестицій на розвиток інфраструктури. Адже якщо хочуть залучити кошти на розвиток, то додаткові стягнення – це абсурд.

«НІБУЛОН» – лідер з розвитку транспортної інфраструктури України. Миколаївці знають, що всі вантажі ми переводимо на власний річковий транспорт, знають що автотранспорт компанії на вулиці не стоїть – для них є спеціальні місця відстою. Якраз те, що компанія розвиває всередині власного об’єкта інфраструктури свої технологічні можливості, було зроблено з тією метою, щоб вантажі перевозились річками і вантажного автотранспорту компанії в Миколаєві не було.

Водночас «НІБУЛОН» ініціює побудову об’їзної дороги для Миколаєва, щоб взагалі будь-який вантажний транспорт не заходив до міста, для цього ініціює й будівництво підприємств за містом. Чомусь в інших обласних центрах це розуміють, пропонують допомогу і звертаються до нас, щоб ми це робили там. У нас же на кожну інвестицію висмоктують із пальця якусь гореінформацію, щоб принизити компанію. У таких випадках здається, що ми винні лише в тому, що живемо, працюємо і розвиваємося для міста Миколаєва і України в цілому.

Наша компанія сьогодні представлена в більшості областей України. І в жодній області чи місті нам не доводилося стикатися із подібними некомпетентними речами, як висновки цього звіту стосовно нашої компанії. Адже люди, по-перше, розуміють закон, а по-друге, – думають про залучення інвестицій, а не про додаткові стягнення під час розвитку їх же інфраструктури. Більше того, нас дивує, що перевантажувальні термінали в Миколаєві виростають як гриби, але жодних конкретних сум, що вони зробили для розвитку інфраструктури Миколаєва і які кошти вони сплатили у якості соціальної відповідальності перед громадою немає.

До відома аудиторів та журналістів, які поширюють неперевірену інформацію, «НІБУЛОН» створив у Миколаєві близько 1000 робочих місць і власними силами займається відродженням суднобудування в сучасних умовах. Наш вклад у розвиток інфраструктури Миколаєва та України в тисячі разів більший, ніж начебто не сплачені 9,7 млн грн. Уже, мабуть, кожен миколаївець знає, що лише у 2020 році в розвиток медицини ми вклали не 9,7 млн грн, а 100 млн грн. Ці інвестиції були направлені для безпеки кожного жителя Миколаєва та області в умовах коронавірусної пандемії.

У кінцевому підсумку нас дивує той факт, що шановані видання із відчуттям задоволення, смакуючи, тиражують подібні «звіти» навіть не досліджуючи їх. Адже у всіх виданнях мають бути юристи, які теж можуть читати закони і перевіряти інформацію, що і слід вчиняти професійним ЗМІ. А професійні та уповноважені перевіряльники, безпідставно відмічаючи компанії в такому форматі і завдаючи шкоди їх діловій репутації, наражаються на судові позови.

Підсумовуючи позицію з цього питання: перш ніж робити висновки, готувати звіти, або поширювати будь-яку інформацію, радимо все ж вивчити матеріальну частину.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.