Плавучий кран «Святий Миколай» перевантажив 7 млн тонн сільгосппродукції

Унікальний плавучий кран «Святий Миколай», що поки є єдиним самохідним краном у нібулонівській флотилії та вже 5 років працює на зовнішньому рейді Миколаївського морського торговельного порту, перетнув позначку у 7 млн тонн перевантаженої сільгосппродукції.

«Святий Миколай»,  основним завданням якого є довантаження на рейді потужних морських суден типу «PANAMAX», збудовано у липні 2013 року. Відтоді він щорічно доводить свою ефективність, здійснюючи суттєвий внесок в експортний успіх компанії, що дозволяє утримувати лідируючі позиції на зерновому ринку.  Так, лише за перший квартал поточного маркетингового року «НІБУЛОН»  відвантажив на експорт найбільшу за весь час діяльності компанії, порівняно з аналогічними періодами інших років, кількість сільгосппродукції – 1 411 330 тонн. У планах компанії на 2018/19 МР довести обсяги експорту збіжжя до 6 млн тонн.

Завдяки судну такого типу, а також несамохідним плавучим кранам «Нібулонівець» і «Нібулонівець-2», збудованих на власному суднобудівно-судноремонтному заводі в 2016 та 2017 роках, частка найманих кранів різко зменшилася з 22,3 до 3 %, що, відповідно, заощаджує компанії мільйони гривень. До того ж, самохідний кран «Святий Миколай», окрім роботи у складі судноплавної компанії «НІБУЛОН», надає комерційні послуги з навантажувально-розвантажувальних робіт із зерном іншим організаціям.

Добова паспортна потужність «Святого Миколая» складає до 20 тис. тонн, що дорівнює потужності головного перевантажувального термінала компанії в Миколаєві. Таким чином, таке судно є найбільш продуктивним перевантажувальним плавучим краном в Україні, який може замінити до 10 типових суден, що працюють на українському ринку.

Однак уже влітку 2019 року флот компанії поповниться другим потужним самохідним перевантажувальним судном проекту П-140 з двома крановими частинами  і сховищем для зберігання ємністю 13 400 куб. м, що складе гідну конкуренцію «Святому Миколаю». На сьогодні будівництво 140-метрового плавкрана активно триває на суднобудівному заводі компанії у Миколаєві. При обсягах перевалки вантажів 3,5-4,0 млн тонн на рік нове судно забезпечить вивантаження близько 2 млн тонн/рік, а також підвищить добову продуктивність та ефективність використання вантажного флоту компанії, виступаючи накопичувачем в період відсутності суден закордонного плавання.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.