Перший рік роботи гіганта NIBULON MAX

Усього за рік самохідний плавучий кран проєкту П-140 NIBULON MAX відвантажив на експорт 2,5 млн тонн сільгосппродукції.

У вересні 2019 року компанія «НІБУЛОН» урочисто ввела в експлуатацію 140-метровий самохідний плавкран NIBULON MAX, давши черговий поштовх для нарощування експортних показників та розвитку економіки країни

Усього за перший рік своєї роботи в умовах коронакризи судно продемонструвало високі показники з відвантаження сільгосппродукції на експорт – 2,5 млн тонн. Для порівняння, до початку його роботи для обробки аналогічних об’ємів вантажів потрібно було задіяти відразу три плавкрани компанії. Але і це не межа для NIBULON MAX, адже за підрахунками фахівців компанії,  його технічні можливості дають змогу підвищити річні обсяги перевалки вантажів безпосередньо флотом компанії до 4-5 млн тонн/рік. А експортні показники компанії – до 8 млн тонн сільгосппродукції щороку. 

Робота NIBULON MAX позитивно впливає на структуру вантажоперевезень компанії та розвиток судноплавства, адже плавкран значно оптимізує роботу усього флоту. Він здатний працювати як перевантажувач та може бути накопичувачем у період відсутності закордонних суден, що у свою чергу вивільняє баржо-буксирні склади для здійснення додаткових вантажних рейсів українськими річками, а отже, для нарощування обсягів водних вантажоперевезень та розвантаження автошляхів від вантажівок. Так, «НІБУЛОН» із року в рік продовжує демонструвати рекорди з транспортування вантажів внутрішніми водними шляхами. У 2019/20 маркетинговому році флот компанії перевіз рекордні понад 3,8 млн тонн різноманітних вантажів.

Поява NIBULON MAX стала історичною й для розвитку національного суднобудування, оскільки це найдовше кранове судно класу «річка-море» під українським прапором, збудоване за роки незалежності України. А для суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», де і було зведено плавкран, – це новий абсолютно вищий рівень суднобудівних потужностей. 

NIBULON MAX – складне замовлення, яке наші суднобудівники виконали усього за рік (!). У довжину судно – 140 метрів, ширина становить 28 метрів, осадка – до 4 метрів. Воно обладнане двома електрогідравлічними грейферними кранами від німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH з максимальною вантажопідйомністю 45 тонн кожен, загальною продуктивністю 18 000 тонн/добу та двома вантажними трюмами місткістю 13 400 куб. метрів. Це дозволяє крановому судну перевозити зернові навалювальні й генеральні вантажі та повністю виконувати вантажно-розвантажувальні роботи в умовах порту і на відкритому рейді в морі. 

За введення NIBULON MAX в експлуатацію компанія була відзначена на українських конкурсах та рейтингах. Зокрема, за результатами 13-го Національного морського рейтингу України отримано перемогу в номінації «Відновлення флоту», а експерти рейтингу Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» віддали суднобудівному підприємству «НІБУЛОН» перше місце у топ-3 верфей країни у 2019 році.

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН