Перемога не завдяки, а всупереч – Олексія Вадатурського визнано Людиною року на водному транспорті

Сьогодні «НІБУЛОН» святкує чергову важливу перемогу: за підсумками «Національного морського рейтингу України 2017» у номінації «Людина року на водному транспорті 2017» перше місце з великим відривом посів Олексій Вадатурський.

Високі досягнення компанії «НІБУЛОН» у її прагненні дати нове життя українським річкам як транспортним артеріям країни і переорієнтувати зернові та інші вантажі з автомобільних шляхів – це результат багатьох факторів: злагодженості, професійності і багаторічної наполегливої праці всієї команди, підтримки  надійних партнерів і головне – волі, сили духу і стратегічного бачення незмінного керівника і засновника компанії Героя України Олексія Вадатурського. Успіх «НІБУЛОНа» неодноразово визнаний як українськими, так і міжнародними експертами, які сходяться в тому, що це унікальний випадок, коли аграрна компанія майже самотужки відроджує річкове судноплавство та суднобудування в країні.

І сьогодні «НІБУЛОН» святкує чергову важливу перемогу: за підсумками «Національного морського рейтингу України 2017» у номінації «Людина року на водному транспорті 2017» перше місце з великим відривом посів Олексій Вадатурський. Як зазначили організатори рейтингу, це перший випадок, коли транспортна громадськість країни визнала безумовне лідерство на водному транспорті людини, основний бізнес якої пов'язаний з іншого галуззю.

Беручи слово на церемонії нагородження, Олексій Вадатурський, один з небагатьох учасників, які звернулись до залу українською мовою, висловив вдячність як тим експертам, які проголосували за нього, так і тим, які його не підтримали, адже тим значущою для нього є ця перемога:

«Це справжня, а не корумпована нагорода, – звернув увагу присутніх Герой України. – За цю перемогу я нікого не агітував і нікому не платив, а компанії «НІБУЛОН» немає навіть серед спонсорів цього заходу. Тому я вдячний організаторам рейтингу і редакції журналу «Порти України», знаючи, який шалений тиск вони витримали, присуджуючи цю перемогу людині не з морегосподарської галузі. Адже навіть після оголошення мого імені, були спроби впровадити паралельне електронне голосування для того, щоб нівелювати цю перемогу».

Герой України, почесний президент Одеського морського порту Микола Павлюк вручив почесну нагороду «Людина року» Олексію Вадатурському, привітавши його зі справжньою перемогою: «Це унікальна подія не лише для галузі, а для країни. Якби у нас таких людей, як Олексій Опанасович, було хоча б 5-10, Україну вже можна було б перевернути. Сьогодні необхідно не пропагувати, не розповідати взагалі про все, що ми будемо робити і будувати у 2038 році, а що ми сьогодні маємо роби і з кого брати приклад!».

А голова правління ЗАТ СК «Укрферрі» Олександр Курлянд сказав про Олексія Вадатурського: «Треба багато в чому у нього вчитися. Міністерство інфраструктури і АМПУ дорікають йому монополізмом, але зверніть увагу: не треба плутати монополізм з лідерством».

«Що означає бути кращим на водному транспорті? По-перше, сьогодні флот нашої компанії вже складає 67 суден. У цьому році ми збудуємо ще вісім, а у найближчі 2-3 роки наш флот буде складати 100 суден під українським прапором,  з українського металу, в українському Регістрі судноплавства. Адже наша компанія жодного судна не вивела в офшори. Ще одне наше досягнення – реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», завдяки якій вже цього року ми починаємо будувати повнокомплектні судна довжиною 140. І вже наступного року на воду буде спущене унікальне судно, якого в Україні ще не бачили», – зазначив у своєму виступі Олексій Вадатурський.

Це вже 20 нагорода компанії «НІБУЛОН» у Національному морському рейтингу. Також цього року «НІБУЛОН» вже восьмий раз (!) з 2009 року зайняв перше місце у номінації «Відновлення флоту». Крім того, компанія вдруге була нагороджена пам’ятним знаком «Новий термінал» за введення в експлуатацію у 2017 році двох перевантажувальних терміналів на річці Дніпро.  Протягом восьми років «НІБУЛОН» також одержав перемогу в Національному морському рейтингу України у таких номінаціях: чотири рази «Золотий причал», двічі «Абсолютний рiст», а також «Досягнення року» і «Темпи росту».«Я підняв високу планку для майбутніх переможців, щоб вони розуміли, аби здобути перемогу, вони за цей рік мають як мінімум збудувати 300 тис. тонн елеваторних ємностей на річках і на морі, збудувати ще 8 суден, прокопати кілометрів 150 водних шляхів, а ми до цього ще й земснаряд збудували і тепер можемо розробляти скельні ґрунти. Для того, щоб бути людиною року, ми підняли таку планку, а тепер спробуйте, майбутні переможці, підійміть планку вище нас!» – закликав Олесій Вадатурський.

На почесній церемонії нагородження також був присутній і заступник генерального директора компанії з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрій Волік.

Розповідаючи про здобутки і досягнення компанії «НІБУЛОН», Олексій Вадатурський не зміг утриматись від того, щоб сказати правду  про те, що сьогодні насправді коїться в морегосподарському комплексі України (хоча деякі, не бажаючи слухати конструктивну критику та беручи приклад з міністра, який має звичку зникати із заходу, відразу після свого ж виступу, покинули залу):

«Ми показали, що аграрна компанія, будучи лідером, інвестує в економіку України, і це великий потенціал для розвитку агарного сектору. Ми показали компанію, яка може в Україні дуже багато зробити, але їй не дають можливості».

Користуючись нагодою, що в залі були присутні народні депутати, від яких, як він сам зазначив, «так багато залежить, але вони нічого не хочуть робити для того, щоб суднобудування в Україні розвивалось, а українські річки були судноплавними», Герой України звернув увагу присутніх на випадки кричущої безвідповідальності. Так, зокрема з листопада минулого року і до вчорашнього дня було невиправдано зупинено навігацію і закрито шлюзи на річці Дніпро (ця ситуація висвітлювалась на нашому сайті у серії публікацій «Міністр мріє – Дніпро стоїть»).

«А ось як поводяться нинішні «фейсбучні» реформатори у Міністерстві інфраструктури. 28 листопада минулого року закрили Дніпро під виглядом того, щоб відремонтувати Канівський шлюз. Але, що дивно, за цей час шлюз капітально не ремонтували і, як стало відомо, не могли довго об’явити тендер на його ремонт. А потім людина, яка виграла тендер, взагалі пропала. Зрештою кошти не освоєні, а, можливо, і освоєні іншими корупційними зв’язками. А тим часом шлюз капітально не ремонтували і він був закритий.

Сьогоднішня подія зібрала багато людей – професіоналів своєї справи, які дійсно роблять все, щоб морегосподарський комплекс розвивався. Представників від Міністерства інфраструктури немає, адже спеціально на цей день був призначений інший захід. На превеликий жаль, у цій залі є і недобросовісні люди, які думають лише про власне збагачення, а не про розвиток внутрішніх водних шляхів чи тим більше про розвиток суднобудівної галузі. Але у Фейсбуці вони знаходять слова, щоб показати, як вони борються, тільки ми маємо розуміти, що кожен бореться за свою, а не державну позицію. Вони борються за свої фінансові потоки, а ми за те, щоб українські компанії, українські інвестори мали рівні права з іноземними інвесторами, у тому числі і у морегосподарському комплексі. Ми будуємо судна, а не виводимо їх в офшори, як інші: украли, вивели в офшори і тепер думають ввести в Україну «євробляхи», яких ніхто не допускає за кордоном.

 Тут сьогодні вже казали, що перемоги здобуваються не завдяки підтримці, а всупереч тому, що заважають. Так же і ми боремося самі проти всіх, щоб відновити потенціал судноплавства і суднобудування нашої країни. Щороку з карти України зникає майже 100 км водних шляхів. А наша компанія реанімувала річку Південний Буг, за рік за власні  кошти прокопавши 134 км цієї річки. Щоб здійснити це, ми протягом 5 років отримували 47 дозволів. І зараз я з гордістю доповідаю, що на Південному Бузі у найближчий час наша компанія перейде рубіж 1 млн тонн перевезених зернових вантажів. Радіти цьому одеситам чи не радіти? Мабуть, радіти вони не будуть, адже до них автомобільними шляхами це зерно не прийде. Але українці від цього тільки виграють.

Інший приклад –  неадекватне ставлення в нашій країні  до українських інвесторів. Наприклад, на відкритті одного з перевантажувальних терміналів, за які мене сьогодні тут нагороджували, у Біленькому Запорізької області був присутній Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман. У день відкриття цього підприємства мені вручили підозру про порушення і відкриття кримінальної справи. Протягом 9 місяців за цією справою нічого не можуть знайти і довести, але відволікають місцеві органи влади, інвестора, дискредитують країну.

Але разом із тим, я хочу також подякувати головам Запорізької та Херсонської обласних адміністрацій Костянтину Брилю та Андрію Гордєєву і їхнім командами. Без підтримки місцевих органів влади, неможливо було б збудувати ці сучасні перевантажувальні термінали. Якби ми сподівалися тільки на центральні органи влади це практично було б неможливо здійснити! Тому, в т. ч. і народним депутатам, працюючи над питаннями децентралізації, потрібно враховувати такі нюанси, щоб громади мали можливість розвиватися», – зауважив Олексій Вадатурський.

З минулого року компанія «НІБУЛОН» націлилася на розвиток пасажирських перевезень. У найближчих планах компанії – будівництво катамаранів. З цього приводу до «НІБУЛОНа» вже неодноразово зверталися представники Білгород-Дністровського району Одеської області, з проханням відновити швидкісне перевезення пасажирів з Одеси в їхній район, а також до Варни, Стамбула, Кінбурнської коси, Залізного Порту, Скадовська. Але сьогодні «НІБУЛОН» – єдиний, хто займається збитковою справою відновлення водних пасажирських перевезень, адже передумов для їх розвитку в Україні немає:

«Не буде пасажирських перевезень доти, поки наші обранці і державні чиновники, і Міністерство інфраструктури не піднімуть питання скасування акцизного збору на пальне для водного транспорту. Не ховайтесь і не закривайте очі на те, що сьогодні буксирний флот України практично бункерується поза 12-мильною зоною України і споживає паливо за ціною до 10 тис. грн дешевше,  ніж купуємо ми, українці, офіційно сплачуючи акцизний збір. А це реальне здорожчання перевезень до 4 дол. США на 1 тонні вантажу. На це все закривають усі очі.

Наша компанія створює робочі місця для українців, які працюють в Україні. І мені було дуже дивно чути, що є компанії, які працевлаштовують наших людей за кордоном. І кількість цих працевлаштованих у рік людей  вражаюча – більше 10 тисяч. Люди – це величезний потенціал нашої країни, але чомусь  наші народні обранці не думають, яким чином цих людей забезпечити роботою в Україні, а думають, як працевлаштувати їх за кордоном. А ми створили на суднобудівному заводі більше 700 робочих місць, і у нас в черзі на роботу стоять 9000 людей. Ми кожен рік працевлаштовуємо і вчимо українців, щоб вони розбудовували  Україну, живучи в Україні.

 Ось у таких умовах ми будуємо, сподіваючись, що українське судноплавство буде розвиватися!» – зауважив Олексій Вадатурський.

Утім, незважаючи на всі перепони та труднощі, у нашої компанії буде ще не одна перемога, кожна з яких змусить по-іншому мислити як людей морегосподарського комплексу, так і чиновників. Від нас у ці важкі дні для України буде йти тільки позитив, який доводить те, що Україна заслуговує на більше і Україна може більше, і лише від нас залежить майбутнє України», – підкреслив Олексій Вадатурський.

 

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.