Нове покоління УАЛівців познайомилося із суднобудівним заводом «НІБУЛОН»

28 лютого компанія «НІБУЛОН» влаштувала екскурсію суднобудівно-судноремонтним заводом для студентів Української академії лідерства.

Гостями суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» стали студенти полтавського осередку Української академії лідерства, які приїхали з різних куточків нашої країни. Для учасників екскурсії знайомство з українським суднобудуванням стало насправді захопливим, адже усі студенти вперше відвідали суднобудівне підприємство.

Екскурсію для молоді провів Денис Семенов-Орлянський, начальник конструкторсько-технологічного відділу ССЗ «НІБУЛОН». Студенти разом з екскурсоводом пройшли шляхом, який проходить кожен лист металу для того, щоб у результаті стати судном, та познайомилися з усіма основними виробничими процесами у сфері суднобудування. 

Так, знайомство розпочалось з дільниці очищення та ґрунтування металу з лінією консервації металу Rösler, де листи металу проходять чистку та фарбування. Після цього система передає їх до металообробної дільниці, у якій молодь побачила, як відбувається порізка металу та виготовлення різноманітних деталей на найкращому обладнанні від провідних світових виробників, серед них: портальна машина плазмового різання SUPRAREX HD (Швеція), прес SBP 275 (Нідерланди), профілезгинальна машина SBK 275 (Нідерланди) та ін. 

  На заводах я бував, але на суднобудівному – вперше. І такі масштаби всього навколо справили на мене найбільше враження. Скільки, виявляється, має відбутися процесів з листом металу, щоб він потім перетворився на судно, і саме перший етап, коли ці листи металу обробляються, готуються до використання, є дуже вражаючим. А ще, коли подивишся на метал після обробки, відразу розумієш, якої високої якості тут обладнання, – ділиться враженнями Олег із Львівщини.

Після цього у збірно-секційному цеху студенти оцінили процеси більшого масштабу – збирання секцій, необхідних для будівництва замовлень. А на стапельному майданчику підприємства гості побачили, як збирається судно, адже наразі суднобудівний завод працює над п’ятьма замовленнями, які знаходяться на різних стадіях готовності. 

Наостанок студентам показали та розповіли про принципи роботи спуско-підйомного пристрою суднобудівної верфі (сліп), який забезпечує транспортування судна з суші на воду та навпаки. Завдяки масштабній реконструкції підприємство може здійснювати спуск-підйом суден довжиною до 140 м, шириною до 28 м і вагою до 2500 тонн.

  До сьогоднішнього дня я взагалі майже нічого не знала про будівництво суден, тому така екскурсія для мене це цінна можливість отримати знання у цій сфері, та ще й з можливістю побачити судна та доторкнутися до різних деталей та секцій. Найбільше мені зацікавила технологія спуску готових суден на воду та підняття їх назад, оскільки я ніколи навіть і уявити не могла, як це робиться. Це дійсно дуже круто, – розповідає Катерина з Києва.

  У мене сьогодні дійсно багато вражень. Мені дуже подобається, що усі процеси на заводі осучаснені, усі цехи – нові, використовуються передові технології, найкраще світове обладнання. Стереотип про те, що українські суднобудівні заводи – це лише розбиті будівлі та «савковщина», розбитий. Насправді вражає те, як усе продумано щодо розташування усіх будівель, простежується чітка структура. Завод гармонійно складений, усі процеси логічно перетікають з одного цеху до іншого, зрозуміло що і де робиться. Ледь не математична гармонія, і так у всьому, – робить висновки після екскурсії Олександр з Харкова.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.