Нова перемога наближає 20-ту річницю ТОВ СП «НІБУЛОН»: ЄБРР визнав компанію переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP)

Лідер має бути лідером у всьому і, перш за все, – йти на крок попереду у технологіях. До своєї 20-ї річниці компанія «НІБУЛОН» наближається переможним маршем!

Лідер має бути лідером у всьому і, перш за все, – йти на крок попереду у технологіях. До своєї 20-ї річниці компанія «НІБУЛОН» наближається переможним маршем! Ця компанія вже давно є визнаним лідером агропромислового комплексу України. Про те, що ця першість досягнута не екстенсивним шляхом, переконливо свідчить нагорода за впровадження новітніх технологій у енергозбереженні.

Щоб скоротити обсяги споживання природного газу у процесі переробки та зберігання зернових, підприємство встановлює нові сучасні пальники та силоси з активною вентиляцією на 14-ти сушарках. Інвестиція на суму $15 млн дозволить економити близько 10 млн куб м природного газу, що у грошовому еквіваленті становитиме близько $3 млн на рік. Додатковим позитивним результатом цієї інвестиції буде також підвищена якість продукції – відсутність механічних пошкоджень та бою, зміни кольору та запаху, досягнення стійкого процесу сушки зерна. Величезна економія газу дозволить також суттєво зменшити викиди діоксину вуглецю на 18 тис. тонн на рік, що дорівнює річній кількості викидів 8 тис. автомобілів. Таким чином, енергозбереження матиме ще й суттєвий природоохоронний ефект.

Така інноваційна діяльність не мала залишитися непоміченою. 14 листопада 2011 року Європейський банк реконструкції та розвитку визнав ТОВ СП «НІБУЛОН» переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP) у номінації «Проект з найбільшим енергозбереженням». Символічно, що «НІБУЛОН» отримав таке почесне визнання якраз напередодні своєї 20-ї річниці! Авторитетне міжнародне журі одностайно визнало, що програма енергозбереження, запроваджена на «НІБУЛОНі», дає найбільшу економію енергоресурсів з усіх трьохсот програм, які брали участь у конкурсі.

Як не дивно, серед переможців у п’яти номінаціях – чотири компанії пов’язані з АПК і лише одна – з металургією. Вочевидь, що люди які за природою своєї діяльності ближчі до землі, краще відчувають значущість природоохоронних заходів і охочіше втілюють ресурсозберігаючі технології. Допомагає їм у цьому програма підвищення енергоефективності (UKEEP), запроваджена 2007 року Європейським банком реконструкції та розвитку.

У загальному підсумку проекти, що фінансувалися в рамках UKEEP, дозволили зекономити 2,2 МВт-год на рік, що за обсягом приблизно дорівнює енергоспоживанню великого міста-мільйонника, такого як Одеса чи Харків. Загальний обсяг зменшення викидів вуглекислого газу внаслідок запровадження програми UKEEP в Україні сягає 520 тис. тонн – це аналогічно річним викидам 220 тисяч автомобілів.

«На нас справило велике враження те, яким чином український ринок відреагував на цю ініціативу ЄБРР щодо підвищення енергоефективності. Я дуже задоволений тим, що кількість підприємств, які опікуються ефективним використанням енергоресурсів, збільшується. Вочевидь, в Україні існує попит на такі проекти. У найближчому майбутньому ЄБРР планує виділити додаткові ресурси і розпочати аналогічні програми з підвищення енергоефективності», – сказав у ході церемонії нагородження директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Отримуючи нагороду з рук керівника програми UKEEP Джима Дисенстама, головний інженер «НІБУЛОНу», Олег Підгородецький, зокрема, зазначив: «Усе почалося з мрії. Мрії нашого генерального директора, Героя України, Олексія Вадатурського створити на наших теренах підприємство, що працювало б на рівні кращих світових зразків, а багато в чому їх переважало. Він вчинив мудро – направив молодих фахівців компанії до Європи та Америки, щоб вони могли познайомитися з кращими технологіями, що нині працюють у провідних агропромислових комплексах світу».

Не секрет, що найбільш енерговитратним процесом, здешевити який поки що не вдавалося, була переробка зерна. На процеси зерносушіння йде близько 70% усієї електроенергії, що витрачається у його післязбиральній переробці. Знайомство з передовими технологіями США, вітчизняними розробками у цій галузі, освоєння найпередовішої техніки, яка до того ж була вдосконалена фахівцями «НІБУЛОНу», дозволило скоротити витрати на сушіння зернових більш ніж у півтора рази.

«Ми завжди пам’ятаємо, і це стало девізом компанії «НІБУЛОН», що земля, на якій ми живемо, отримана нами у спадок від батьків, але, що більш важливо, – вона узята нами у борг у наших дітей. Тому ми вдячні ЄБРР за сприяння у реалізації інвестиційних проектів, що дозволяють зберігати наше довкілля для того, щоб залишити землю нашим дітям чистішою, ніж ми отримали її від наших батьків», – наголосив Олег Підгородецький.

Перемога за перемогою! Шлях компанії супроводжується блискучими трудовими перемогами на кшталт відкриття сучасних елеваторних комплексів, спуску буксирів. У ці передсвяткові дні компанія пожинає плоди своєї багаторічної наполегливої праці: нові почесні знання і нагороди, визнання серйозних міжнародних структур і фінансових інститутів. «НІБУЛОН» впевнено крокує до своєї 20-ї річниці!

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.