НІБУЛОНівські демайнери розпочали практичне навчання на розмінувальній машині GCS-200

Фахівці відділу розмінування «НІБУЛОНу» в межах навчальної програми від швейцарської компанії Global Clearance Solutions розпочали практичне навчання в польових умовах на розмінувальній машині GCS-200.

Навчання проходитиме 4 тижні і дозволить саперам «НІБУЛОНу» отримати такі практичні навички як розвідка та збір інформації, операційне планування, підготовка машини до роботи, оволодіння стандартними операційними процедурами для GCS-200, практичне застосування механічного активу машини, робота з навісним обладнанням GCS-200 – фрезою T-200 та ціпами F-200, користування пультом дистанційного керування GCS-200, керування машиною за допомогою системи камер, проведення безпечної евакуації розмінувальної машини, технічне обслуговування машини GCS-200 та її навісного обладнання, медична допомога.

Як зазначив технічний радник з операцій GCS Лорі Вентер, навчання в польових умовах украй необхідне для подальшого ефективного машинного розмінування, оскільки дає студенту більше практичного досвіду використання різноманітного обладнання. На теоретичних заняттях студенти отримали необхідні знання. Тепер, під час практичного етапу, вони будуть застосовувати їх практиці, вдосконалюючи свої навички.

Інженер з якості гуманітарного розмінування «НІБУЛОНу» Владислав Григор’єв, який також проходить підготовку, підкреслив, що практичне навчання дає змогу в умовах, наближених до реальних, відчути процес роботи і зрозуміти всі тонкощі методу. Також це гарна можливість проконсультуватись із інструкторами GCS щодо важливих практичних питань та заздалегідь відпрацювати порядок дій у разі виникнення можливих труднощів під час роботи в полі.

Після проходження саперами навчання «НІБУЛОН» націлений отримати сертифікат на машинне розмінування державного зразка, що дозволить самостійно і з мінімальним ризиком для життя оператора розміновувати десятки гектарів полів щомісяця й надавати послуги всім зацікавленим агровиробникам та громадам.

Зазначимо, що всього «НІБУЛОН» отримає 4 машини з розмінування, кожна з яких здатна щодня розміновувати площу, що дорівнює одному футбольному полю. До відома, на сьогодні ДСНС України має всього 15 подібних розмінувальних машин. Тому підписання грантового контракту між «НІБУЛОНом» та DEG Impulse gGmbH, за сприяння Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Німецького державного банку розвитку (KFW DEG), значно посилює систему розмінування та має таке величезне значення для України в напрямку очищення її земель.

Як проходить практичне навчання, дивіться у нашому відео.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.