«НІБУЛОН» відвідала німецька делегація на чолі з представником G7 з питань відновлення України та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні

Минулого тижня з метою обговорення впливу війни на роботу підприємства та важливих питань, пов'язаних із забезпеченням агровиробництва та розвитком експортного потенціалу Дунайських портів, потужності «НІБУЛОНу» відвідали Державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини, старший урядовий представник G7 з питань відновлення України пан Йохен Фласбарт й Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні пан Мартін Єґер.

Генеральний директор «НІБУЛОНу» Андрій Вадатурський та директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку Михайло Різак представили увазі почесних гостей заблоковані потужності компанії, які наразі не можуть бути використані ані в інтересах економіки України, ані в подоланні проблеми голоду в світі.


Під час відвідування перевантажувального термінала, «Суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» та полігону для навчання саперів Андрій Вадатурський подякував уряду Німеччини за допомогу, зокрема за співфінансування придбання та обслуговування машин із розмінування, наданого Німецьким банком розвитку DEG Impulse gGmbH, дочірньої компанії DEG: «Ми раді нагоді продемонструвати нашим німецьким партнерам, як їхня допомога впливає на життєстійкість бізнесу та життя людей в Україні. Уже незабаром «НІБУЛОН» отримає сертифікат на машине розмінування, що дасть нам змогу повертати в обіг сільськогосподарські землі, забруднені ВНП. Більше орних земель – більший урожай, менше загиблих фермерів, які у відчаї намагаються очищати свої поля кустарними засобами».


Андрій звернув увагу делегації, що наступним важливим кроком у розрізі завдань розмінування є очищення внутрішніх водних шляхів: «Так, Дніпро – ключова водна артерія України, поки не може виконувати свою важливу логістичну функцію. Тут ми очікуємо на участь Німеччини та G7 у питаннях пошуку фінансування для відродження Каховської дамби. Проте Південний Буг уже має працювати на користь агровиробників. Для цього ССЗ «НІБУЛОН» може виробляти для потреб ДСНС та Державної спеціальної служби транспорту України судна для розмінування в кількості 5-6 на рік. Ми продемонстрували нашу стійкість у виконанні партнерських угод. Наприклад, через неможливість виконання міжурядової угоди між Францією та Україною на території нашої держави в умовах війни ми перенесли виробництво у Францію. Наші корабели працюють на потужностях французької ОСЕА та будують 5 патрульних катерів для ДСНС згідно з планом».


Спостерігаючи на власні очі заблокований флот «НІБУЛОНу», учасники делегації зійшлися на думці, що його евакуація могла б суттєво вплинути на збільшення експорту за умов його роботи на Дунаї. Михайло Різак, який опікується питанням розширення на такі судна гарантій від шкоди, завданої можливою агресією з боку рф, зазначив: «У той час як в Миколаєві заблоковано понад 110 суден, які могли б ефективно працювати на Дунаї, додавши до 1 млн т перевалки, гарантії та кошти, передбачені на ці цілі, не поширюються на внутрішні водні шляхи. Судновласники мають рішення, як безпечно для життя людей виводити цей флот за рахунок технологій дистанційного керування. Проте здебільшого це заставне майно, яким за умов відсутності гарантій кредитори не дозволяють ризикувати. Тому важливо поширити гарантійний фонд на судна під час евакуації з Миколаєва. Вони побудовані з українського металу на наших заводах. А все, що побудовано в Україні, – 40% повертається в бюджет у вигляді ПДФО, ЄСВ та інших податків. Зараз ми просимо державу гарантувати вихід цих суден, аби збільшити експортну потужність по зерновим».


У свою чергу Йохен Фласбарт висловив солідарність і підтримку України в контексті її боротьби з російською агресією.


«Ми солідарні з українцями. Навіть зараз, коли росія продовжує атакувати Україну, ми разом з нашими українськими та міжнародними партнерами плануємо відновлення. При цьому вкрай важливо зберегти ключові сектори економіки, як-от сільське господарство, адже людям потрібні економічні перспективи та робочі місця. Під час візиту я переконався, що наша підтримка потрібна і її отримують – громади, підприємства, люди, які постраждали від війни».


Візит представників німецького уряду демонструє важливість і дієвість механізмів міжнародного політичного впливу щодо подолання проблемних аспектів функціонування українського бізнесу під час війни.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.