«НІБУЛОН» та українські фермери продовжують забезпечувати продовольчу безпеку світу

Під час повномасштабного вторгнення росія заблокувала роботу морських та річкових портів, через що поставила під загрозу постачання продовольства з України на світові ринки. «НІБУЛОН» побудував 14 річкових портів, звідки компанія доставляла зерно для забезпечення продовольчої безпеки світу. 9 із них досі заблоковані, а інші – знищені або досі тимчасово окуповані.

У цій ситуації фермери, які працюють біля цих річкових портів і раніше поставляли до них своє збіжжя, опинилися у скрутній ситуації – вони та їхні родини могли лишитися без заробітку, а «НІБУЛОН», як один із найбільших українських сільгоспвиробників та експортерів, – без можливості вивезти зерно для закордонних покупців на світові ринки.

Філія «Кременчуцька» розташована на одному із заблокованих річкових портів компанії. Раніше зерно з неї забирали баржами по Дніпру, зараз – вагонами та автомобілями. Сотні фермерів привозять сюди зерно.

Один з таких, у кого «НІБУЛОН» купує пшеницю та кукурудзу, – Олександр Ковальчук – власник та керівник фермерського господарства «Сироти». Понад 20 років він займається вирощуванням зернових в Олександрійському районі на Кіровоградщині. Цьогоріч на 665 га землі вже зібрав пшеницю, а зараз збирає кукурудзу. 80% врожаю фермер продає «НІБУЛОНу».

«Коли почалася війна, певний час не працювала філія «НІБУЛОНу», яка купує в мене та інших фермерів зернові. Не було розуміння, чи буде експорт зернових з України, чи придбають у нас зерно агроекспортери», – каже пан Олександр.

У цій ситуації втілити альтернативне рішення допоміг Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID). На запит «НІБУЛОНу» Проєкт USAID закупив 50 сучасних вагонів-хоперів, кожен із яких може перевозити до 70 тонн зерна.

Маршрутний потяг із 50 вагонів-хоперів дозволяє перевозити 10 тисяч тонн зернових щомісячно, що забезпечує необхідний для підтримки прибутковості елеватора обсяг перевантаження у 120 тисяч тонн на рік.

Зараз цими вагонами зерно із заблокованих річкових портів «НІБУЛОН» вивозить залізницею до портів Дунаю, потім перевантажує на баржі і везе до 25 країн світу.

Відновлення роботи філії «Кременчуцька» стало радісною звісткою для фермера Ковальчука:

«Для мене це дуже важливо, адже для моєї родини, моїх працівників та інших пайовиків це основний заробіток. Із нього я сплачую податки, допомагаю у своєму селі в разі потреби вирішувати комунальні проблеми. Цьогоріч ми вже продали понад 760 тонн зернових – пшениці та кукурудзи. Це гарне збіжжя, воно 3 класу. Це означає, що зерно можна використовувати для випічки хліба».

Фермер має власні сховища для зберігання зерна, у них складає врожай та чекає, поки ціна на зерно трохи зросте, адже зазвичай у період масового збору врожаю ціна найнижча. Від успішності його справи залежить достаток ще 150 родин, у кого Олександр орендує паї.

«Для тих людей, у кого я орендую паї, це основний дохід. Тож вони завжди чекають, коли отримають гроші або зерно за свій пай. Мені дуже комфортно працювати з «НІБУЛОНом»: компанія має сучасну лабораторію, у якій роблять аналіз зерна на якість, черг на прийомку зерна на філії зазвичай немає, платежі за зерно отримую вчасно. Це про сталість у роботі та надійність партнерів», – каже фермер.

Також він утримує млин – для селян меле зерно на борошно та збиває олію із соняшника. Розцінки на ці послуги значно нижчі за ринкові – це його соціальна складова, аби допомогти людям у важкі часи вижити.

Починаючи із серпня, коли «НІБУЛОН» отримав перші вагони-хопери, і до кінця вересня 2023 року ними вже перевезли понад 13 тисяч тонн збіжжя. Також персонал річкових портів має роботу – завдяки створенню альтернативного маршруту з використанням вагонів компанія зберегла 592 робочі місця. «НІБУЛОН» продовжує виконувати міжнародні контакти з постачання зерна на світові ринки. Усе це впливає на світову продовольчу безпеку.

Україна вкотре доводить свою світову важливість у ланцюжках поставок продовольства, попри війну та усі виклики, пов’язані з нею. І фермер Ковальчук відіграє у цьому свою важливу роль.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.