«НІБУЛОН» та OCEA взяли участь у міжнародній спеціалізованій виставці

У рамках майбутньої співпраці з будівництва патрульних прикордонних катерів для України «НІБУЛОН» та OCEA взяли участь у XVII міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2021».

Цьогорічна міжнародна виставка «Зброя та безпека», яка проводиться щороку згідно розпорядження Кабінету Міністрів України, стала черговим майданчиком для презентації суднобудівних досягнень «НІБУЛОНа» та ОСЕА. Цей масштабний проєкт є унікальною можливістю для зміцнення вітчизняного економічного потенціалу та партнерських відносин з іноземними партнерами.

Співпраця українсько-французької команди розпочалася у липні 2020 року, коли лідер українського суднобудування «НІБУЛОН» підписав із французькою компанією ОСЕА Меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва швидких патрульних прикордонних катерів типу OCEA FPB 98 MKI у рамках реалізації урядового проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. Символічним видається той факт, що підписання контракту між ВМС України та OCEA на будівництво катерів й Меморандуму відбулося на території суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», де буде збудовано 5 з 20 катерів.

«НІБУЛОН» та ОСЕА активно готуються до початку практичної фази виробництва алюмінієвих катерів в Україні, яка запланована на початок 2022 року. В той же час французька сторона поставить перший алюмінієвий катер уже до кінця поточного року. А в рамках майбутньої співпраці компанії презентували спільний стенд, який представляли Андрій Вадатурський, голова наглядової ради «НІБУЛОНа», Михайло Різак, заступник генерального директора по взаємодії з органами влади, Денис Семенов-Орлянський, начальник конструкторського-технологічного відділу ССЗ «НІБУЛОН» та директор з морської безпеки OCEA Філіпп Нері. На експозиції були представлені досягнення «НІБУЛОНа» у цивільному суднобудуванні – зведення найсучаснішого українського флоту та здобутки французьких партнерів у сфері проєктування та будівництва суден із алюмінію.

Окрім того, «НІБУЛОН» запропонував усім учасникам та гостям виставки унікальну можливість познайомитись із потужностями суднобудівно-судноремонтного заводу. Упродовж чотирьох днів у виставковому центрі у режимі реального часу завдяки встановленим камерам демонструвалися різні виробничі процеси та робота талановитих українських суднобудівників у цехах обладнаних надсучасним обладнанням від провідних виробників світу, безпосередньо на стапелі й сліпі.

Нагадаємо, що профільним для ССЗ «НІБУЛОН» є роботи зі сталлю, проте компанія вже має досвід роботи із корабельним алюмінієм, зокрема під час виготовлення ходових рубок для буксирів проєкту POSS-115 та тентового накриття палубного обладнання для будівництва буксирів проєкту Т410.

Під час локалізації будівництва п’яти патрульних катерів в Україні наше суднобудівне підприємство опанує сучасні технології роботи з алюмінієвим сплавом й зробить черговий крок на шляху розвитку позицій на вітчизняному та міжнародному ринках малого й середньотоннажного суднобудування та судноремонту. Адже проєкт з будівництва патрульних катерів у колаборації з іноземними партнерами – це не лише доступ до сучасних світових технологій виробництва швидкісних суден, а й експортний потенціал суднобудівної галузі України. Суднобудівний завод компанії здатен продемонструвати можливості сучасного українського суднобудування як у побудові малогабаритних маневрених буксирів, так і у зведенні суден до 140 м у довжину.

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.