На суднобудівному заводі «НІБУЛОН» почали збирати корпус несамохідного судна проєкту NBL-91

22 липня 2020 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» здійснено урочисту закладку несамохідного судна проєкту NBL-91. Також цього дня закладено буксир проєкту 121М та спущено на воду останнє четверте несамохідне судно-майданчик відкритого типу проєкту В1500. Наразі у роботі суднобудівників десять суден – будівництво чотирьох нових замовлень та обслуговування шести одиниць вантажного флоту компанії.

Четверте несамохідне судно-майданчик пр. В1500 (зам. 10038)

Після спуску замовлення на воду на ньому відразу стартували добудовчі роботи. На сьогодні на замовленні уже повністю прокладено кабельні лінії. Закінчуються роботи з монтажу обладнання. Добігає кінця й фарбування сухих відсіків.

Як тільки фінішують ці роботи, судно відправиться на швартовні випробування та буде передано замовнику.

Усього актуальна виробнича програма суднобудівного підприємства передбачала будівництво чотирьох таких суден, тому з введенням цього замовлення в експлуатацію лінійка будiвництва несамохідних суден-майданчиків завершена, а «НІБУЛОНівський» флот буде повністю забезпечений суднами для перевезення незернових вантажів. Від такої роботи вивільняться несамохідні судна інших проєктів, які зможуть транспортувати більше збіжжя. Таким чином ми плануємо наростити обсяги як зернових, так і інших вантажів транспортованих водою.

П’яте несамохідне судно пр. NBL-91 (зам. 10040)

Після урочистої закладки першої секції судна суднобудівники приступили до активного збирання його міцного корпусу. Наразі корпус зібрано на 30 %, а саме готова циліндрична його частина.

80 % секцій збірно-секційний цех уже виготовив і продовжує активно збирати решту. Працює дільниця й механо-слюсарних частин. Там фахівці виготовляють насичення для швартовно-буксирного пристрою, люки, трапи. Монтажно-трубопровідна дільниця готує трубопроводи пожежної системи і системи осушення. 

Шосте несамохідне судно пр. NBL-91 (зам. 10041)

У цеху металообробки фахівці продовжують порізку та гнуття металу для виготовлення деталей корпусу судна. Збірно-секційний цех працює над зібранням перших шести блоків замовлення. 

Четвертий буксир модернізованого пр. 121М (зам. 10044)

Готовність міцного корпусу судна становить 80 %. Наразі формується надбудова та готують до встановлення рубку. 

Розпочато монтаж приварного насичення під зашивку. Прокладаються труби паливної, осушувальної та пожежної систем. Встановлюються цистерни питної та мийної води, а також для палива, баласту, збирання стічних вод, та клапани на них. У машинному відділенні монтують два дизель-генератори фiрми Volvo Penta і насоси для осушувальної та баластної систем буксира. 

Паралельно з цим фахівці приступили до випробування цистерн та корпусу замовлення на герметичність.

Отож наразі робота на суднобудівній верфі кипить. Фахівці працюють над будівництвом нових суден, а також над обслуговуванням суден вантажного флоту компанії. Всього до складу флоту компанії входить 79 суден.

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН