«НІБУЛОН» реалізує соціальні ініціативи у с. Тернівка: проведено перший етап зариблення Дніпра

11 квітня «НІБУЛОН» провів зариблення річки Дніпро в районі будівництва перевантажувального термінала компанії у с. Тернівка Вільнянського району Запорізької обл.

Разом зі всією громадою села особисто контролювали виконання процесу зариблення тут, у Тернівці, генеральний директор компанії «НІБУЛОН»,  Герой України Олексій Вадатурський і голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Костянтин Бриль подякував компанії «НІБУЛОН» як прикладу активного соціально відповідального бізнесу і особисто керівнику компанії, Герою України Олексію Вадатурському:

– Хочу подякувати нашим інвесторам за співпрацю і запевнити, що влада й надалі надаватиме всебічну підтримку тим, хто розвиває Україну та Запорізьку область.

У свою чергу, Олексій Вадатурський висловив вдячність за допомогу та підтримку у реалізації інвестиційного проекту обласній владі, а також голові і депутатам Тернівської селищної ради і Вільнянській райдержадміністрації, всій громаді села:

– Будувати саме тут наш новий потужний перевантажувальний термінал  – це ініціатива передусім Костянтина Івановича Бриля. Хочу підкреслити, що будівництво термінала було б неможливе без підтримки облдержадміністрації та всіх тих позитивних змін, які відбулися в Україні останнім часом. Нині в нашій державі створено умови для розвитку бізнесу. Якщо ми будуємо підприємства – значить влада на території створила сприятливий клімат. Там, де не створюються умови,  інвестор працювати не буде і не вкладатиме кошти у розвиток території та соціальні об’єкти. Розуміючи це, влада реально працює над розвитком територій та робить усе, аби податки залишалися на місцях. До цього ТОВ СП «НІБУЛОН» було реалізовано проект з будівництва перевантажувального термінала в Біленькому вартістю близько 20 мільйонів доларів США. Раніше на місці цього об’єкта, по суті, було звалище. Якщо говорити про новий термінал у Тернівці, завершити  його будівництво ми плануємо до 1 липня 2019 року. Це надскладна робота, адже через торф’яні пласти нам доводиться створювати пальове поле. Також потрібне облаштування підходу до Дніпра. Та я впевнений,  у новому маркетинговому році термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» у Тернівці почне працювати з аграріями, – підкреслив Олексій Вадатурський.

За його словами до цього часу сільгосптоваровиробники Вільнянського району змушені були транспортувати зерно за 150 км звідси через Запоріжжя до перевантажувальних терміналів компанії у Біленькому та Кам’янці-Дніпровській або навіть до Миколаєва, Херсона або Одеси. Це, безумовно, позначалось на якості доріг та вартості зерна:

– Наша компанія сьогодні робить все для аграрного сектору, щоб зерно транспортувалося автотранспортом виключно на відстані 30-40 км, а дороги  не руйнувалися. Для місцевих аграріїв це додатковий дохід – 200 грн на кожну тонну, а також можливість у більшості випадків  відмовитися від великотоннажного автомобільного транспорту, – підкреслив Олексій Вадатурський.

Спілкуючись з інвестором, представники місцевої громади зазначили, що село пов’язує свої надії на майбутній розвиток, працевлаштування населення, надійне плече інвестора у вирішенні соціальних питань саме з компанією «НІБУЛОН».

Зі свого боку, Олексій Вадатурський зазначив, що у подальших планах компанії «НІБУЛОН» – відновлення певних ділянок автошляхів села, а також будівництво об’їзного автомобільного шляху до підприємства компанії, який виключить рух великотоннажних машин через село; перекриття даху в місцевій школі; відновлення місцевого клубу зі спортивною залою; проведення освітлення на вулицях села; благоустрій центру села як місця для дозвілля місцевих мешканців та інше. Близько ста працівників майбутнього термінала, який розпочне свою роботу вже в липні, будуть працевлаштовані саме з числа місцевого населення. Щорічно нове підприємство сплачуватиме близько 5 млн грн податків до бюджету села, який до цього часу складав лише 1,5 млн, що також сприятиме вирішенню проблем громади. Земснаряд компанії працюватиме тут для очищення дна річки і після будівництва об’єкта, адже компанія планує привести до ладу та благоустроїти узбережжя: здійснити намивання і вирівнювання ґрунту, укріплення берегів чорноземом, висадження трави тощо.

– Якби наша компанія не прийшла в село, не прочистила дно річки, то через 3-5 років, тут все заросло б очеретом, а вся риба зникла – це загрожувало б лише екологічним лихом, – пояснив Олексій Вадатурський.

Сьогодні, будучи соціально відповідальним підприємством, «НІБУЛОН» реалізовує власний високий стандарт екологічного добробуту, у рамках якого регулярно здійснює заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів. Одним із таких заходів є зариблення.  За час реалізації інвестиційного проекту з відродження українських річок підприємство впровадило компенсаційних заходів на загальну суму понад 2 млн грн. У результаті впродовж 2009-2018 рр. водойми (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховища) в районі діяльності підрозділів компанії  були зариблені майже 50 тоннами рибопосадкового матеріалу білого амура, товстолобика та коропа.

 «НІБУЛОН» – мало не єдина компанія в Україні, яка замість звичайної сплати коштів у рамках компенсаційних заходів, з метою попередження вичерпання природних ресурсів самостійно проводить зариблення річок рибопосадковим матеріалом.

– Гадаю, що всі мають брати приклад з компанії «НІБУЛОН». Тим більше, що ця риба була придбана у нашого виробника, тож це подвійний плюс: наш бізнес заробляє, а Дніпро отримує малька товстолобика, – зазначив Костянтин Бриль.

– Тут, у Запорізькій області, ми виконали попередні компенсаційні заходи в рамках реалізації проекту з будівництва нового перевантажувального термінала компанії у с. Тернівка, поповнивши Дніпро більше ніж 1,7 т мальків строкатого товстолобика на суму близько 100 тис. грн, –  повідомила інженер з охорони навколишнього природного середовища компанії «НІБУЛОН» Ірина Плошник. – Наступний етап зариблення відбудеться вже після завершення будівництва об’єкта. Загальна сума компенсаційних заходів складе 670 тис. грн. Ми переконані, що проведені заходи матимуть позитивний ефект для збереження екосистеми річки Дніпро, адже свідоме ставлення до природи є стандартом роботи компанії «НІБУЛОН».

Компанія завжди долучається до вирішення нагальних питань громади, у тому числі інвестує в проекти покращення екологічної ситуації району. Зокрема у серпні 2018 року «НІБУЛОН» оперативно прийшов на порятунок від екологічного лиха та загибелі десятків тисяч піленгасів у Молочному лимані, що розташований на території Приазовського національного природного парку в Запорізькій області. Рівень води в Молочному лимані з кожним роком катастрофічно падає. Єдиним зв’язком з Азовським морем залишалась штучна протока, яка кожен рік заносилася піском з моря від штормів і потребувала штучного очищення. Через її замулення піленгас, який навесні цього року зайшов у лиман на нерест, опинився у пастці та від нестачі морської води гинув. Для того, щоб вивільнити піленгас з полону, екіпаж земснаряда компанії прокопав близько 10 тис. куб. м піску. Довжина каналу, який з’єднав Молочний лиман з Азовським морем, склала 680 м, глибина — до 2 м. Собівартість заходу з врятування піленгаса в Молочному лимані склала понад 400 тис. грн. 

«НІБУЛОН» системно виділяє значні фінансові ресурси на захист довкілля. Протягом 2009-2018 років на охорону навколишнього середовища та сплату екологічних платежів до бюджетів різних рівнів компанією спрямовано більше 270 млн грн.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.