«НІБУЛОН» ПРОВІВ ЗАРИБЛЕННЯ ПІВДЕННОГО БУГУ

6-7 листопада компанія «НІБУЛОН» виконала чергову частину компенсаційних заходів щодо відтворення водних живих ресурсів, поповнивши Південний Буг більше ніж 6 тоннами мальків рослиноїдних риб (товстолоб, білий амур) та коропа з індивідуальною наважкою 25-35 г.

Як повідомила інженер з охорони навколишнього природного середовища ТОВ СП «НІБУЛОН» Ірина Плошник, таким чином компанія виконала чергову частину компенсаційних заходів,  у рамках реалізації проекту з очищення суднового ходу на Південному Бузі:

- Фахівці Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України підрахували, що за результатами робіт із прочищення суднового ходу на річці Південний Буг, проведених компанією «НІБУЛОН» у другій половині 2016 року і першій половині 2017 року, рибному господарству необхідно компенсувати 215 тисяч 210 гривень, – повідомила Ірина Плошник.

Саме на цю суму «НІБУЛОН» на договірних засадах придбав у сільськогосподарського  риболовецького виробничого кооператива «ГОЛУБА НИВА»  (Миколаївська обл., Новоодеський район, село Троїцьке), що став переможцем  тендера, близько 246 тис. екземплярів товстолоба, білого амура та коропа загальною вагою понад 6 тонн.

Перша партія рибної флотилії (3400 кг) була випущена в Південний Буг 6 листопада біля перевантажувального термінала компанії у с. Бузьке Вознесенського району.  Окрім міського голови Вознесенська Віталія Лукова та сільських голів Прибужанівської і Бузької ОТГ  Олександра Тараненка і Юрія Заволоки,  на яскраве видовище поповнення іхтіофауни рідної річки прийшли подивитися і громадські активісти, місцеві жителі, у тому числі і школярі Яструбинового та Прибужан, і представники ЗМІ.

– Зариблення Південного Бугу для нас дійсно знакова подія. «НІБУЛОН» не тільки не знищує, а навпаки, примножує природні багатства. Ця компанія проявила турботу не лише про своє підприємство, але і про навколишнє середовище України, адже Південний Буг проходить і через Миколаївщину, і через інші регіони, – поділився своєю думкою щодо компенсаційних заходів ТОВ СП «НІБУЛОН» очільник Бузької ОТГ Юрій Заволока. 

У свою чергу, його «сусід через річку», як сам себе назвав голова Прибужанівської ОТГ Олександр Тараненко, наголосив, що дуже задоволений давньою співпрацею з компанією та відмітив її зразковість у виконанні  взятих на себе зобов’язань:

- Не буває такого, щоб «НІБУЛОН» казав і не виконував. Якщо «НІБУЛОН»  сказав, то це буде виконано на 100%.

Решта потрібної  за договором кількості  мальків (близько 2750 кг) була випущена наступного дня на території с. Баловне Новоодеського району, у тому місці, де за проектом  був  відвал  ґрунтів  при виконанні днопоглиблення річки. На сьогодні  цей намив рекультивований і засіяний кормовими травами, як і було обіцяно компанією на громадських слуханнях. Тепер місцевій громаді вирішувати, як цю ділянку використовувати:  під пасовище або щось інше.

– «НІБУЛОН» вчергове підтвердив, що є соціально відповідальним підприємством. Зариблення Південного Бугу – це позитивна подія для місцевих громад, для рибалок. Однак потрібно подбати про те, щоб зберегти рибу, яка потрапила в річку. Щоб мальків НЕ виловили до того, як вони «подорослішають» і наберуть вагу. Ми плануємо патрулювати ці води, щоб максимально зберегти товстолобиків, білих амурів і коропів. Щоб мальки перетворилися в «товарну» рибу і стали об’єктом риболовлі, потрібно близько двох років», – зазначив міський голова Вознесенська Віталій Луков.

Завантаження, якість і кількість мальків, а також сам процес зариблення контролювали заступник начальника і головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Олексій Торубара та Сергій Бляхін, а також Головний   державний   інспектор   відділу   охорони  водних  ресурсів «Рибоохоронний патруль» Володимир Малих.

«Це було зроблено для поліпшення екологічної обстановки, адже зазначені види риб є цінними біомеліораторами і перешкоджають цвітінню води, знищуючи фітопланктон та надлишки водної рослинності», – розповів Сергій Бляхін.

Так, на думку фахівців, товстолобик – це своєрідний живий фільтр: за допомогою свого цедильного ротового апарату він очищає зацвілу, зелену і каламутну воду. За смаковими якостями м’ясо товстолобиків жирне, ніжне і смачне, воно є цінним об’єктом дієтичного харчування. Свіжого та замороженого нежирного товстолобика можна вживати при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Крім того, товстолобик цінується як джерело повноцінного білка і вітамінів у харчуванні.

Фахівці Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області також відзначили, що задля контролю за незаконним виловом випущеної риби території зариблення декілька діб патрулюватимуться. Окрім того, інспектори рибоохорони й надалі особливо стежитимуть, аби проведена «НІБУЛОНом» робота не виявилася марною і зариблення принесло свої позитивні результати.

 За словами начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Михайла Синиці, у Миколаївській області зарибненням займаються всього два підприємства, одне з яких «НІБУЛОН».

У найближчих планах компанії – проведення зариблення на Дніпрі, в районах будівництва нових перевантажувальних терміналів, зокрема на Херсонщині, де в липні цього року була урочисто відкрита філія «Голопристанська».

Міський голова Вознесенська також підкреслив, що компанія «НІБУЛОН» стала стимулом для громади:

– Таке підприємство дає людям надію, що і в цих економічних реаліях в Україні можна працювати і бути успішним. Близько сотні жителів Вознесенська працюють на перевантажувальному терміналі «НІБУЛОНа» і не йдуть до влади за соціальним захистом. Ми раді, що компанія Олексія Вадатурського організувала водне пасажирське сполучення між Вознесенськом та Миколаєвом. Вона користується величезним попитом у городян. Цією річкою, дно якої поглибив «НІБУЛОН», курсуватимуть і несамохідні судна з будматеріалами. Це дозволить не розбивати фурами дороги Миколаївщини та ще раз підкреслить цінність Південного Бугу як транспортної артерії.

Нагадаємо, що подібні заходи щодо відтворення водних живих ресурсів компанія «НІБУЛОН» проводить не вперше. Загалом за час реалізації інвестиційного проекту  з відновлення судноплавства річками Дніпро та Південний Буг  підприємство впровадило компенсаційних заходів за збитки рибному господарству на загальну суму понад 2 млн грн. У результаті впродовж 2009-2017 рр. місця, де ми працювали, де будувалися наші елеватори (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховище), були зариблені  майже 50 тоннами  рибопосадкового матеріалу товстолоба та коропа.

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН