«НІБУЛОН» побудує ще 10 річкових терміналів на річках України та 40 суден

Лідер аграрної галузі України компанія «НІБУЛОН» планує побудувати ще мінімум 10 річкових перевантажувальних терміналів для сипучих вантажів на берегах Дніпра, Південного Бугу та інших судноплавних річок країни, а також ще 40 несамохідних суден та буксирів для власного флоту.

Про це заявив генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський під час урочистого запуску в експлуатацію перевантажувального термінала в місті Гола Пристань Херсонської області.

«Ми єдина компанія, яка потужно працює над тим, щоб вивільнити обласні центри від вантажних автомобілів. Ми сповідуємо підхід, за  якого порти повинні бути поза населеними пунктами, не повинні впливати на жителів. Цю програму зараз підтримують провідні фінансові корпорації світу – ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація Світового банку. Ми ще плануємо побудувати на Дніпрі та інших річках 10 підприємств. Це в корені змінить карту логістики України. Нас підтримують місцеві органи на місцях, які розуміють, що таке вдосконалення логістики, що таке зняття автомобілів з автомобільних доріг», – підкреслив А. Вадатурський.

За його словами, новий термінал потужністю до 300 тис. тонн перевантаження зернових на рік дозволить розвантажити дороги Херсонщини на майже 20 тис. великовантажних автомобілів. Крім того, це також найближча точка на Дніпрі для відправки вантажів на експортний термінал і в Чорне море, для цього знадобиться всього 8 годин ходу.

У ході урочистої церемонії запуску термінала в Голій Пристані гендиректор «НІБУЛОНа» і глава представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер підписали кредитну угоду на $90 млн, які будуть спрямовані на подальший розвиток інфраструктури водних перевезень та вантажного суднобудування в Україні.

«Відносини між компанією "НІБУЛОН" і ЄБРР тривають вже багато років. І Олексій Опанасович є не тільки Героєм України, а й для нас він також є героєм ЄБРР. Тому що я знаю, що він будує такі об’єкти не тільки заради грошей, а й для того, щоб зробити Україну сильнішою », – зазначив пан Аджунер, виступаючи перед жителями Голої Пристані та гостями церемонії.

Разом із кредитною угодою з ЄІБ на 74 млн євро і МФК на $100 млн, які були підписані протягом останніх півроку, компанія отримала можливість інвестувати в розвиток інфраструктури агросектору близько 7 млрд грн.

«Це кошти не тільки на такий об’єкт, це програма відродження транспортної водної артерії України. Це відродження українського суднобудування. Ми побудували близько 60 суден. У найближчі роки ми побудуємо ще 40 за ці ж гроші. Це близько 10 000 робочих місць будівельникам, це близько 2 тисяч постійних робочих місць українцям. Це програма по регіонах, які межують з агресором, межують із зоною АТО – Херсонщина, Запоріжжя. Наступного тижня ми будемо вводити в експлуатацію елеваторний комплекс у місті Сватове, Луганська область. Ми практично сьогодні з’єднаємо економіку Луганщини з Україною», – додав А. Вадатурський.

За словами голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва, будівництво «НІБУЛОНом» термінала в області за рахунок коштів іноземного фінансування стало справжнім інвестиційним проривом для регіону.

«100 днів будівельних робіт, 2,5 місяці на отримання дозвільних документів, і ми тепер маємо цей чудовий об’єкт. 1500 робочих місць для будівництва цього об’єкта, 150 робочих місць після введення в експлуатацію з сьогоднішнього дня. Це якраз те, заради чого працює влада, заради чого ми всі творимо нашу державу. Це справа честі для Херсонщини залучити міжнародні кошти в будівництво цього об’єкта на лівому березі Дніпра», – зазначив А. Гордєєв.

За його словами, до недавнього часу представникам іноземних компаній забороняли навіть відвідувати область, і тим більше територію, на якій з’явився новий термінал – в 70 км від окупованого Криму. «Після початку будівництва цього об’єкта до нас пішли інвестиції, до нас почали їздити іноземці, до нас почали їздити дипломати. Ми кожен день маємо зустрічі з потенційними інвесторами. Усе це завдяки тому, що одна людина Герой України Олексій Вадатурський повірив у Херсонщину і запевнив всю світову спільноту, що сюди можна інвестувати», – підкреслив глава області.

На думку першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова, новий термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» – це  «прекрасний приклад того, як має розвиватися Україна, державні структури, бізнес».

«Фактично через компанію «НІБУЛОН» після цього йдуть ланцюжки струмочки інвестицій і експортних контрактів, і більше доданої вартості фермерам, аграріям, машинобудівникам по всій країні», – підкреслив він.

«Особливо приємно, що це робить «НІБУЛОН» як національний чемпіон. Кожна країна мріє не тільки залучати іноземних інвесторів, але і вирощувати свої потужні компанії, які не тільки не гірші за іноземців, а й задають високі стандарти по всьому світу. «НІБУЛОН» це якраз відмінний приклад того, як Україна може бути аграрною країною не в старому сенсі, а що це супертехнологічний, суперінноваційний, суперефективний бізнес, який перемагає бізнес інших країн не тільки за рахунок природних факторів, а й за рахунок розуму, за рахунок важкої праці, за рахунок нових технологій», – додав М. Нефьодов.

За словами держсекретаря Міністерства аграрної політики та продовольства України Владислава Андронова, кожен такий об’єкт на карті України – це наш крок до Європи. «На прикладі цього об’єкта ми бачимо, що сільське господарство є високотехнологічним бізнесом. Навіть у найвіддаленіших регіонах України можуть з’являтися такі чудові об’єкти, які роблять нашу Україну європейською. Вольові зусилля і відповідальність призводять до чудового результату», – додав він.

Заступник посла Швейцарії в Україні Крістоф Шпеті відзначив важливу роль, яку відіграють термінали «НІБУЛОНа» в розвитку аграрної логістики і розвантаження українських доріг. «Не секрет, що "НІБУЛОН" є справжнім рупором бізнесу перед урядом і парламентом, піднімаючи болючі питання і пропонуючи шляхи вирішення. Тільки успішні підприємства як "НІБУЛОН" можуть дозволити собі такі грандіозні проекти і досягають успіху в залученні фінансування з-за кордону від провідних фінансових інституцій», – підкреслив він.

Глава регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі Джейсон Пелмар підкреслив, що «НІБУЛОН» показав високі досягнення як лідер національного зерноекспорту. «Україна вже є лідером у світі як експортер зернових та олійних культур. Ми згодні з тим, що ще багато можна надолужити і досягти. Я вважаю, що Херсон – це регіон потенціалу, тут чудова земля і люди. Україна може і повинна відігравати велику роль у забезпеченні продовольчої безпеки, вона може рухатися і далі», – підкреслив він.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.