«НІБУЛОН»: інвестиції в майбутнє країни

09 жовтня 2015 року відбулась важлива бізнес-подія Миколаївської області – інвестиційний форум «Миколаївщина – надійний партнер!».

На форум з’їхалися представники міністерств та відомств, дипломатичного корпусу, потужні інвестори, місцева бізнес-еліта та ін.

Відкрив форум голова облдержадміністрації Вадим Меріков, який ознайомив учасників із привабливістю регіону для інвестиційних вливань, розповівши про взаємодію влади та бізнесу й акцентувавши на відкритості Миколаївщини для нових партнерів.

«Миколаївщина – це унікальний регіон з потужним інвестиційним потенціалом та широким спектром для співпраці. Сьогодні ми вам презентуємо каталог інвестиційних проектів, близько 200 з яких на загальну суму понад 7 мільярдів гривень реалізовуються останнім часом у різних сферах.

У складні для країни часи нам вдалося не лише зберегти мир, спокій і закріпити статус південного форпосту, а й утримати позитивні тенденції в регіоні. Цього року Миколаївщина в черговий раз підтвердила свій статус житниці України. Намолочено рекордний урожай зернових – три мільйони тонн. Ще одним позитивним моментом є проект днопоглиблення річки Південний Буг до м. Вознесенська та відродження річкового судноплавства, який розробила компанія «НІБУЛОН» і який ми всіляко підтримуємо».

На надзвичайній важливості Миколаївщини не тільки з точки зору логістики, аграрної промисловості, а й через те, що область є однією з найпривабливіших в Україні в інвестиційному плані, наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Вражають приклади деяких успішних миколаївських компаній. Наприклад, «НІБУЛОН», який має масштабний інвестиційний проект по відродженню Дніпра і Південного Бугу як транспортних артерій країни. Його складовими є, зокрема, роботи з днопоглиблення водних магістралей та розбудова власного вантажного флоту. Відтак, ми бачимо, що Миколаївщина має перспективи в портовій сфері. А це означає потужні інвестиції та робочі місця.  

Тому є всі передумови і для покращення нашого експортного потенціалу. Миколаївщина є важливим хабом в портовій логістиці країни, і наші морські ворота будуть відкриті для всього світу».

Олексій Павленко додав, що наразі в Україні, зокрема на Миколаївщині, дійсно можна побачити позитивний рух до змін при наявності взаємодії суспільства, держави і бізнесу.

На форумі було презентовано проекти розвитку в сфері агропромислового комплексу, логістики, енергетики, взаємодії влади і бізнесу. Організатори зазначили, що на захід потрапили лише найкращі представники місцевого підприємництва, які дійсно готові інвестувати, а також численні міжнародні партнери з Канади, Китаю та Франції. Водночас кілька потужних інвесторів вже анонсували свої проекти.

Так, під час свого виступу в рамках панельної дискусії «Влада. Бізнес. Інвестиції» генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський звернув увагу на нагальні проблеми залучення фінансів в економіку країни, зауваживши на тому, що «НІБУЛОН» продовжить інвестувати кошти й власні сили у вирішення важливої на сьогоднішній день проблеми – днопоглиблення Південного Бугу. Він відзначив:

«До кінця жовтня наша компанія планує власними силами розпочати днопоглиблювальні роботи на річці Південний Буг, адже на сьогодні державні органи не роблять системних кроків по вирішенню цього питання. Я завжди кажу, що якщо ігнорувати цю проблему, то в майбутньому річка обміліє настільки, що фактично рух суден стане неможливим, а це, на мій погляд, є великою трагедією. Ми неодноразово зверталися до державних органів з пропозиціями, але позитивних кроків не бачимо, тому вимушені робити це самі, тому що «НІБУЛОН» − компанія, яка перш за все інвестує в майбутнє країни».

Крім цього, Олексій Вадатурський розповів присутнім про наявні на даний момент перешкоди розвитку економіки регіону:

«Наш регіон дуже привабливий для інвестицій, але наразі є багато невикористаних можливостей. Усьому суспільству важливо сьогодні побачити, як за останній рік залучаються інвестиції, адже для цього є величезні перспективи, але наявна проблема у відсутності фінансування українського чесного приватного бізнесу. Міністрам, губернатору Миколаївщини, членам Кабінету Міністрів необхідно звернути на це увагу та ініціювати підтримку кращими країнами світу приватного бізнесу України, адже останній гнучкий, спроможний швидко реалізувати свої інвестиційні проекти.

Окрім цього, мене турбує повільне вирішення проблем в морегосподарському комплексі, тому що зараз він розвивається й бореться фактично сам – без будь-якої підтримки. Ми більше року просимо спростити деякі недоцільні перевірки для суден, які йдуть по Дніпру. Наприклад, судна, пливучи з Миколаєва до Херсона, які розташовані дуже близько один від одного, втрачають до 7 годин на кожному рейсі, адже змушені проходити перевірки в обох цих пунктах. Це нонсенс».

На завершення свого виступу генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» презентував масштабний інвестиційний проект, який наразі продовжує втілювати в життя компанія.

Зокрема, він включає поліпшення судноплавних умов водних шляхів річки Південний Буг від м. Вознесенська до м. Миколаєва. Це означатиме її відродження та черговий крок до утвердження України як морської держави,відкриття Південного Бугу для інвесторів, зменшення вартості перевезення вантажів водним транспортом, зниження навантаження на залізничні шляхи та автомобільні магістралі, зниження техногенного впливу на навколишнє природне середовище, створення нових робочих місць, вирішення питання щодо створення та забезпечення сучасних умов безпеки судноплавства. Роботи розпочнуться вже наприкінці жовтня 2015 року, а загальна довжина ділянки поліпшення судноплавних умов складе 31,3 км. Після проведення робіт, загальна вартість яких складатиме близько 100 млн грн, глибину суднового ходу буде збільшено до 2,9 м (на ділянці м. Миколаїв – м. Нова Одеса) та до 2,65 м (на ділянці м. Нова Одеса – м. Вознесенськ), а ширина суднового ходу – до 40 м.

Ще однією ланкою проекту є розбудова власного вантажного флоту, яка передбачає будівництво у 2015-2018 роках на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» самохідного плавучого крана, 7 несамохідних суден проектів NBL-91 та В2000, 4 несамохідних суден проекту 90М, двох багатоцільових морських буксирів потужністю 3500 к.с. і 5000 к.с., роз’їзного судна та несамохідного плавучого крана з мобільним грейферним перевантажувачем.

Окрім цього, компанією «НІБУЛОН» разом із підрядними організаціями завершено перший етап будівництва перевантажувального термінала в с. Біленьке Запорізької області (фінішувало будівництво вантажного причалу), наприкінці жовтня стартує будівництво термінала в с. Бузьке Вознесенського району Миколаївської обл., в планах компанії – збудувати надпотужний елеватор на Уманщині вартістю 15 млн доларів США з оборотністю до 200 тис. тонн зернових на рік, завдяки якому буде обслуговуватися три області.

Варто зазначити, що гості та учасники форуму високо оцінили масштабний інвестиційний проект компанії «НІБУЛОН» та навіть мали змогу на власні очі побачити збудований власний флот компанії, зокрема буксир проекту 121 «Переяславський».

Головним результатом форуму став обмін інформацією, нові контакти й комунікації, обмін досвідом з питань залучення інвестицій, покращення інвестиційного клімату Миколаївщини та формування позитивного міжнародного іміджу області й країни загалом.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.