«НІБУЛОН» готовий надати на два тижні в оренду судно тому, хто зробить перевезення кавунів в Україні прибутковим

Сьогодні, 22 серпня, на вантажному причалі філії «Переяславська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось розвантаження несамохідного судна зі смачним вантажем з Херсонщини.

За чотири доби несамохідне судно NBL-90 у супроводі буксира  модернізованого проєкту 121М «Нодарі Чантурія» з 400 тоннами херсонських кавунів прибуло до перевантажувального термінала компанії у Переяславі-Хмельницькому. Звідси солодку ягоду вже доставлятимуть у столичні супермаркети торгової мережі  «Сільпо» підприємства «Fozzy Group».

Уже третій рік поспіль компанія «НІБУЛОН» за необхідністю транспортує кавуни з Херсонщини до Києва. Щороку ця подія спричиняє справжній інформаційний вибух і стає найпопулярнішою подією в масштабах цілої країни. Сьогодні генеральний директор компанії Олексій Вадатурський запрошує всіх українських перевізників приєднатися і разом транспортувати цю ягоду річкою, щоб кавуни на Дніпрі перестали бути подією тижня на всіх телеканалах країни й стали повсякденним явищем.

«Щоб несамохідні судна з кавунами ходили річкою, як трамваї або тролейбуси містом, необхідні докорінні зміни законодавства, зокрема щоб річковий транспорт в Україні став конкурентним відносно автомобільного і залізничного, як і у всьому світі. Тоді з Херсонської області будуть вантажитись кавуни від 100 до 300 тонн щоденно» – зазначає Олексій Вадатурський.

Мова йде про зняття надмірного податкового навантаження на український внутрішній водний транспорт, що і заважає повноцінному розвитку вантажного судноплавства на внутрішніх водних шляхах країни. Для розвитку галузі нагальною є необхідність відмінити акцизний податок на пальне або компенсувати цей податок під час річкових вантажних і пасажирських перевезень, плату за розведення та/або підіймання ферм мостів; плату за проходження шлюзами Дніпровського каскаду; рентну плату за спеціальне використання води. Всі ці заходи є загальносвітовою практикою, адже в жодній країні немає такого надмірного та необґрунтованого податкового навантаження на внутрішній водний транспорт.

У компанії зазначають, що з радістю возили б кавуни до столиці і вивантажували біля Хрещатика або на Андріївському узвозі, але в сьогоднішніх реаліях це призвело б до значного подорожчання кавунів для киян. Це додаткові витрати на транспортування, сплату портових зборів за суднозахід до порту, за навантажувально-розвантажувальні роботи, за зважування та ін. Сьогодні компанія «НІБУЛОН» безкоштовно на 4 дні передає для завантаження/розвантаження свої термінали у Голій Пристані та Переяславі-Хмельницькому лише заради однієї поїздки кавунів Дніпром. Перевантажувальні термінали – це власність нашої компанії, флот – нібулонівський, перевозячи сільськогосподарську продукцію вниз по Дніпру, вверх ми можемо йти з іншою продукцією. Таким чином, сьогодні «НІБУЛОН» в Україні – єдина компанія, що може здійснювати такі перевезення. Але для самої компанії такого роду перевезення є неприбутковими і скоріше соціальним проєктом.

 «Хто захоче показати Україні, що перевезення кавунів є прибутковим? Ми готові на два тижні дати в оренду судно, і ви переконаєтесь, що річковий транспорт, найдешевший у всьому світі, в нашій країні є найдорожчим. Тож зробіть їх прибутковими на ділі, а не заради власного піару, – оголошує генеральний директор компанії «НІБУЛОН». –  Сьогодні ми з радістю допомагаємо аграрному сектору, щороку за необхідністю транспортуючи ці кавуни Дніпром, але ми хочемо, щоб нашу компанію нарешті почули. На превеликий жаль, наші ініціативи з розвитку українського судноплавства та суднобудування, створення рівних умов для українських та іноземних компаній на річках не були підтримані ні чинним міністром інфраструктури, ні Верховною Радою минулого скликання. Ми дуже сподіваємося на вирішення цих нагальних питань новим керівництвом держави і новообраною Верховною Радою України. Повинна бути державна політика підтримки українського суднобудування, результатом якої має стати економічна вигідність перевезення вантажів на річках. Адже розвиток судноплавства – це вкрай необхідний і надзвичайно важливий поштовх для розвитку інших галузей української економіки.  Ми за те, щоб в Україні на Дніпрі будувався український флот, щоб ця річка була привабливою в економічному плані. Ми за державну протекцію українського суднобудівника і українського судноплавця». 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.