Торік форум зібрав близько 650 учасників із різних країн світу та регіонів України. Нині ж Херсонщина зустрічає рекордну кількість гостей – близько 750 осіб, серед яких представники іноземних торгових представництв і великих компаній, інвестори і бізнесмени, дипломати і державні посадовці, представники міжнародних організацій, країн-членів ЄС і близько 50 масмедіа. Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зазначив: «Розвиток інвестиційної діяльності Херсонщини є одним з пріоритетних напрямків економіки регіону, адже закладає довгостроковий фундамент для економічного зростання, надходження фінансів до місцевих бюджетів, створення нових робочих місць, поліпшення інфраструктури».
«Таврійські горизонти» є постійно діючим бізнес-майданчиком, у рамках якого представники ділових кіл з усього світу обговорюють ключові питання міжнародного співробітництва, знаходять нових партнерів та відкривають для себе Херсонщину. Форум щороку збирає широке коло партнерів. Так, минулого року в рамках Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» було презентовано інвестиційний проект компанії «НІБУЛОН» на Херсонщині. У рамках цього проекту у м. Гола Пристань всього за 100 днів було збудовано новий найсучасніший перевантажувальний термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий та морський транспорт.
Цього року генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський презентував учасникам форуму нові інвестиційні плани компанії з розвитку логістики в Україні. На сьогодні компанія «НІБУЛОН» – лідер України з експорту сільгосппродукції. Отож підприємство має можливість забезпечувати потреби Білорусі в якісній сільгосппродукції, що доставлятиметься водним транспортом. І не останню роль у реалізації цих інвестиційних планів відіграє Херсонщина.
Першочерговим завданням для успішної реалізації цього проекту є відновлення повноцінної роботи судноплавного шляху Е-40 і річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, а саме: виконання днопоглиблювальних робіт на лімітуючих перекатах Дніпровського і Дніпродзержинського водосховищах та збільшення габаритів водного шляху на ділянці Київська ГЕС – Нижні Жари, необхідного для проходу суден класу «ріка-море».
За підрахунками спеціалістів, потенційний товарообіг між Україною та Білоруссю становить 10 млн тонн. Зокрема з України в Білорусь можна постачати водним транспортом зерно і зернопродукти, олійні культури і шрот, універсальні контейнери, будівельні матеріали (пісок, глина, гравій, гіпсові), овочі, фрукти і соки. В Україні користуються попитом білоруські продукти нафтопереробки, калійні, азотні та інші мінеральні добрива, шини, продукція деревообробної промисловості, сільгосптехніка, трактори, легкові та вантажні автомобілі.
Результатом роботи форуму стало підписання меморандуму про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом та компанією «НІБУЛОН».
«Республіка Білорусь є сьогодні промисловою державою, ми не маємо своїх корисних копалин, виходу в море, тому у нас розвинута оброблювальна промисловість, нам треба завезти сировину, оброблювати її та отримати готовий продукт. Тому ми сьогодні шукаємо шляхи виходу в море, для нас це сьогодні дуже важливо. А чим довше водний шлях руху товару, тим дешевша логістика. Тому для нас дуже важливим є вихід у Чорне море, адже тоді наша продукція буде конкурентоспроможною на всіх ринках світу», – зазначив Голова Гомельського обласного виконавчого комітету Володимир Дворнік.
У свою чергу, генеральний консул Республіки Білорусь в Одесі Володимир Чехлов підкреслив, що те, що такої роботи не було раніше, є марнотратством.
Андрій Гордєєв на своїй сторінці у Фейбуці вже прокоментував історичність сьогоднішньої події: «Будуємо "Водні ворота України" спільно з компанією "Нібулон" і поєднуємо дві держави – Україну з Білоруссю, Херсонщину з Гомельщиною. Відновлення водного шляху Е-40 значно спростить торгівлю між Україною і Білоруссю, дозволить вивільнити від вантажного автотранспорту обласні центри, що розташовані на річці Дніпро."Водні ворота України" відкриє для нас нові перспективи і можливості для розвитку, сприятиме налагодженню торгових зв’язків з іншими країнами».
Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»
ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти,
коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо),
які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН»
(nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем
гіперпосилання безпосередньо на
nibulon.com.
Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання
матеріалів.