На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбулися масштабні навчання пожежної охорони

Для відпрацювання спільних дій пожежної команди «НІБУЛОНа» та особового складу Миколаївського міського гарнізону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на суднобудівній верфі відбулися тактико-спеціальні навчання пожежної охорони.

Злагодженість взаємодії та тренування практичних навичок із гасіння пожеж на об’єктах, що знаходяться на воді, на суднах у портах, доках і затоках, спільно відпрацювали добровільна пожежна команда компанії «НІБУЛОН», підрозділи державних пожежно-рятувальних частин №3 і №4, Головного управління ДСНС та аварійно-рятувальної частини.

Відповідно до тактичного задуму навчань, під час проведення зварювальних робіт у машинному відділенні (МВ) спеціалізованого судна-шаланди MYKOLAIVSKYI-2 сталася розгерметизація паливної системи, внаслідок чого відбулося витікання і займання дизельного палива. Умовна пожежа почала розповсюджуватися по всьому приміщенню МВ, на момент прибуття перших підрозділів ДСНС площа пожежі складала 100 кв. м. Виникла загроза поширення пожежі на верхню палубу судна. Під час горіння створилася велика концентрація диму та значно зросла температура, через що два співробітники не змогли самостійно вийти та залишилися в приміщеннях майстерні.

Системи оповіщення та пожежогасіння спрацювали. Адміністрація заводу відразу сповістила про пожежу за екстреним номером 101, провела евакуацію екіпажу судна та приступила до гасіння вогню первинними засобами пожежогасіння. Першою за сигналом прибула пожежна команда ТОВ СП «НІБУЛОН», вживши усіх необхідних першочергових заходів для гасіння пожежі та обмеження розповсюдження вогню. З цією метою було прокладено магістральну лінію із встановленням лафетного стволу для захисту приміщень головної палуби шаланди та прилеглого несамохідного судна.

Пожежно-рятувальні підрозділи Заводського, Центрального, Інгульського районів Миколаєва також прибули за підвищеним номером виклику. Співробітники газодимозахисної служби врятували людей, що залишились у приміщенні майстерні. Медики надали першу допомогу постраждалим. Водночас черговими караулами прокладено рукавні лінії, подано водяні та пінні стволи для гасіння умовної пожежі та захисту приміщень головної палуби судна. Дії особового складу координувалися роботою розгорнутого пожежного штабу.

Для оперативного виконання завдань було залучено 8 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 32 особи.

Таким чином, у процесі тактико-спеціальних навчань було ретельно відпрацьовано:

- здійснення першочергових заходів щодо гасіння умовної пожежі силами ТОВ СП «НІБУЛОН» до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС;

- взаємодію адміністрації заводу і штабу на пожежі, організацію їх роботи;

- взаємодію підрозділів ГУ ДСНС та добровільної пожежної команди перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» під час гасіння пожежі на судні, що знаходиться на воді;

- пошук та рятування людей на судні;

- прийоми і способи роботи особового складу із пожежною технікою і пожежно-технічним оснащенням в умовах гасіння пожежі на судні.

За підсумками проведених навчань із основними та додатковими ввідними всі учасники заходу впорались. Було досягнуто високого рівня взаємодії підрозділів ГУ ДСНС та пожежної команди компанії «НІБУЛОН». Кожна зі сторін змогла перейняти важливий досвід, відпрацювати вміння та навички боротьби із пожежею на об’єктах, що знаходяться на воді. Враховуючи потрібну кількість особового складу та ступінь його професіоналізму, кількість задіяної техніки, рятувальниками було забезпечено оперативне зосередження необхідних сил та засобів пожежогасіння для проведення рятувальних робіт. Умовну пожежу успішно локалізовано та ліквідовано.

Варто зазначити, підрозділи компанії «НІБУЛОН» систематично стають майданчиками для тактико-спеціальних навчань пожежної охорони. Це сприяє попередженню надзвичайних ситуацій та повній готовності й злагодженості дій при їх виникненні. Працівники підрозділів регулярно проходять інструктажі щодо вимог пожежної безпеки, а добровільні пожежні команди постійно покращують свої професійні навички шляхом проведення практичних тренувань.

Безпека – понад усе!

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.