«Музика лікує душу, а життя залежить від того, яку пісню співає душа», – Володимир Шиманський, філія «Тетерів»

Розповідаючи про Володимира Шиманського, складно визначитись, де закінчується його професійна діяльність і де починається хобі.

Уже понад 10 років Володимир працює системним адміністратором, забезпечує безперебійну роботу комп’ютерної мережі всієї філії «Тетерів». Контроль роботи та налаштування системи відеоспостереження, радіостанцій, серверів, персональних комп'ютерів та парку принтерів – усе під пильним оком Володимира. А у вільний час НІБУЛОНівець грає в музичному гурті «Максимус», пише пісні та займається аранжуванням. Проте насправді професійна освіта у Володимира – саме музична.

Ми розпитали у Володимира про його айтівсько-музичну кар’єру, що найбільше надихає в музиці та чи справді треба мати талант, щоб грати на музичних інструментах?

«Займатись музикою я почав ще в дитинстві, ходив до музичної школи, а з 4-го класу грав на трубі в місцевому духовому оркестрі. Думаю, вже тоді зрозумів, що музика – саме те, чим я хочу займатись у житті. Вступив до Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка. Закінчив його з дипломом «Диригент духового оркестру та організатор культурних заходів». Граю на синтезаторі, гітарі, саксофоні та трубі.

Як і в кожному навчальному закладі, ми вивчали не лише профільні предмети. На базі коледжу був відділ програмування. Мене дуже зацікавила ця тема. Того, що давали на парах, мені було мало, я хотів поглибити знання. Багато часу проводив, збираючи комп’ютери та налаштовуючи їх сам та з однокурсниками.

Після випуску спочатку влаштувався в місцевий Будинок офіцерів. Працював із духовим оркестром, але у відділі кадрів значився як радіотехнік. Можливо, тоді це був своєрідний знак, що в моїй кар’єрі буде ось така несподівана зміна напрямку! У 2012 році Юрій Бурковський (засновник гурту, у якому я зараз граю, та людина, що власне й надихнула мене приєднатися до групи) порекомендував мене як системного адміністратора, коли на філії «Тетерів» шукали співробітника.

А в січні 2017 року був створений гурт «Максимус», учасником якого я є з першого дня. Ми починали з 10 учасників – музиканти, солісти, технічний персонал. Час від часу склад змінювався. Зараз у складі троє музикантів, двоє солістів та звукооператор. У гурті я граю на саксофоні та синтезаторі, займаюсь організацією концертів та знімаю всі заходи на відео.

Усі концерти граємо винятково наживо. Минулого року вирішили організовувати виступи на підтримку ЗСУ. Перший з міркувань безпеки провели онлайн і доволі успішно. У ньому також узяв участь наш місцевий танцювальний колектив. Ще один благодійний концерт та ярмарок провели в Будинку культури. Цей захід також пройшов чудово! За отримані кошти з ярмарку, які ми об'єднали з коштами від місцевого ліцею (вони теж провели благодійний ярмарок) та від волонтерів, ми змогли придбати обладнання для нашого захисника, який до речі працює на нашій філії «Тетерів».

Ми співпрацюємо з місцевими волонтерами і в разі потреби передаємо гроші їм. Або ж закуповуємо обладнання самі. Волонтери купують усе необхідне для бійців з нашого краю: чай, каву, тактичні рукавиці, термобілизну, окопні свічки, сім-карти, планшети, рюкзаки з аптечками тощо. Список насправді невичерпний. Найважчі збори – на дрони, тепловізори, генератори. Ми розуміємо, що лише одним концертом гроші на них не зберемо. Тому підключаємо інші ресурси, звертаємось за допомогою до великих фондів та організацій.

Усі в нашому гурті працюють, тому концерти влаштовуємо не так часто, як би нам хотілось, але готуємось дуже ретельно. Наступний заплановано ближче до осені, план заходу та сценарій майже готові.

До війни ми грали в основному кавери відомих композицій. Зараз робимо акцент на патріотичну тематику та запис і виконання власних пісень. Наша мета – познайомити людей із сучасною українською культурою, показати, наскільки наша музика цікава, різноманітна, багатогранна і нічим не поступається європейській!

Музика має неймовірну силу! Це не просто розвага, спосіб цікаво провести час. Музика може підносити, коли здається, що вже немає сил, окриляти, розслабляти, гуртувати чи заряджати. Мене неймовірно надихає, коли нам вдається передати людям посил та енергію, які закладалися в пісню. Я бажаю кожному відчути ці емоції!

Якщо ви колись задумувались над тим, щоб навчитись грати на будь-яких музичних інструментах, не вагайтесь. Насправді якщо у вас є 10% таланту, решта – ваша праця над втіленням задуманого. Бо можна мати 90% таланту й загубити його, не прикладаючи зусиль для розвитку. Сьогодні є безліч різних курсів, шкіл, репетиторів, самовчителів. Сучасні технології дозволяють опанувати будь-який інструмент. Повірте: варто лише спробувати і ви не зможете спинитись грати!

Музика лікує душу, а життя залежить від того, яку пісню співає душа».

Ознайомитись з творчістю гурту «Максимус», дізнатись про найближчі концерти та підтримати наших музикантів ви можете за посиланнями:

Youtube

Facebook

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.