Михайло Різак взяв участь у Demine Ukraine Forum

Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку «НІБУЛОНу», взяв участь у Demine Ukraine Forum на запрошення Міністерства економіки України. Це вперше в Україні було проведено форум, присвячений суто питанням гуманітарного розмінування, за участю влади, бізнесу та донорів.

На форумі йшлося про запуск ринку гуманітарного розмінування, створення та масштабування виробництва обладнання й машин для розмінування, залучення міжнародної підтримки й сприяння розвитку інновацій у цій сфері, а також про нову ініціативу уряду – компенсації аграріям частини витрат на закупівлю послуг із розмінування на відкритих та прозорих торгах.

Михайло долучився до панельної дискусії «Як в умовах обмежених ресурсів досягнути стратегічних цілей у розмінуванні? Розмінування та відновлення агросектору» та представив досвід «НІБУЛОНу», якому після отримання статусу оператора з розмінування та першого сертифікату на нетехнічне обстеження в квітні поточного року вже вдалося повернути в економіку майже 4000 га орних земель.

«Ми перебуваємо в умовах, коли агровиробникам не вигідно замовляти послуги з розмінування, адже їхня вартість наразі перевищує вартість самої землі. Вочевидь аграрії потребують допомоги, і саме донори та держава мають прийти на допомогу. Саме тому ми абсолютно згодні з Першим віце-прем'єр-міністром України – Міністром економіки України Юлією Свириденко, що Україні потрібні гроші для розмінування.

Ми також вітаємо ініціативу уряду щодо компенсації витрат аграріям. Як оператор з розмінування «НІБУЛОН» незабаром матиме у своєму розпорядженні чотири потужні машини для розмінування, за що висловлюємо окрему вдячність DEG Impulse. До війни, як експортер, наша компанія працювала із близько 4500 малих і середніх фермерів, сьогодні – із 3000, які готові брати участь у тендерах Prozorro», – зазначив Михайло Різак.

Пан Різак наголосив на тому, що важливо сприяти тому, щоб фермери обробляли вивільнені угіддя, адже наразі по деяким культурам вони працюють у збиток: «Ми щиро дякуємо посольству США та USAID, які розуміють важливість здешевлення логістики для кращої закупівельної ціни для фермерів і вже надали «НІБУЛОНу» 50 сучасних вагонів-хоперів, завдяки яким вдалося покращити економіку транспортування зерна, знизити вартість перевезення збіжжя та запропонувати фермерам кращі закупівельні ціни».

Наступним важливим етапом, вважає Михайло, має стати розмінування водних шляхів, що позитивно вплине на економіку транспортування зернових та олійних культур під час експортних операцій.

«Раніше лідером перевезення зернових був Миколаївський портовий вузол. Він забезпечував понад 30% експорту. Наразі водні шляхи до нього заміновано.

У той же час більш ніж 50% водних акваторій України сьогодні вже деокуповано й доступні для розмінування. Час діяти! Адже саме водна логістика може дати українським аграріям той додатковий потенціал прибутковості, який можна спрямувати на розвиток виробництва.

У випадку з розмінуванням акваторій ми маємо потужний внутрішній ресурс. «НІБУЛОН» здатний дуже швидко налагодити виробництво суден-платформ для саперів підводного розмінування, які були розроблені нашими конструкторами. Справа тільки в запиті від держави. Ми готові забезпечити Державну службу з надзвичайних ситуацій та Державну спеціальну службу транспорту необхідними засобами, які дозволять зробити наші річки та порти безпечними. Такі платформи також можуть бути експортовані навіть у поточних умовах», – підкреслив Михайло Різак.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.