Миколаївська митниця незаконно затримує митне оформлення вантажних та експортних операцій ТОВ СП «НІБУЛОН»

З 16 жовтня 2010 р. з боку Миколаївської митниці вчиняються протиправні дії, які полягають у безпідставному затягуванні митного оформлення вантажних та експортних операцій на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН».

З 16 жовтня 2010 р. з боку Миколаївської митниці вчиняються протиправні дії, які полягають у безпідставному затягуванні митного оформлення вантажних та експортних операцій із зерном ячменю та кукурудзи українського походження на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН» (м. Миколаїв).

Станом на 19 жовтня біля причалу перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» та на рейді Миколаївського морського торговельного порту на дозвільні документи очікують 4 судна, що мають згідно з укладеними контрактами доставити 40 тис. тонн кукурудзи до Єгипту, 31,3 тис. тонн ячменю до Саудівської Аравії та 5,7 тис. тонн пшениці до Грузії.

Працівники нашої компанії багато разів звертались до органів митної служби, але з їхнього боку не надійшло ніякої реакції. Так, подані працівниками нашої компанії до відділу митного оформлення № 3 Миколаївської митниці ще 17.10.2010 документи щодо митного оформлення 5,7 тис. тонн пшениці, завантаженої у судно «LYON», безпідставно залишені митним органом без руху і не розглядаються. 17.10.2010 за немотивованим розпорядженням співробітників митниці завантаження судна «SVYATOY PANTELEYMON» було припинено, внаслідок чого на судно недовантажено близько 1 тис. тонн ячменю. Подані до відділу митного оформлення № 3 Миколаївської митниці 18.10.2010 документи щодо митного оформлення 30,3 тис. тонн ячменю, завантаженого у судно «SVYATOY PANTELEYMON», також без жодних законних підстав залишені митницею без руху і не розглядаються.

Про данну ситуацію та перебіг листування ТОВ СП «НІБУЛОН» та Миколаївської митниці на сьогодні вже проінформована облдержадміністрація та особисто Прем’єр-Міністр України Микола Янович Азаров.

Службові особи митниці безпідставно відмовлялися та продовжують відмовлятися проводити митні процедури, передбачені законом, як щодо вантажу, так і щодо транспортних засобів, а також умисно без пояснення причин затягують оформлення документів, усно натякаючи до 19.10.10 на постанову Кабінету Міністрів України від 04.10.2010 № 938 «Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 р., і затвердження Порядку видачі ліцензії на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот», яка станом на 18.10.2010 не набрала чинності.

Таким чином, через незаконні діяння Миколаївської митниці на вимушеному простої з вини митного органу на даний час перебувають 4 іноземні вантажні судна, зокрема, «PRINCESS JUANA K», «LEVANTES», «SVYATOY PANTELEYMON» та «LYON», що завдає значних матеріальних втрат нашому підприємству у вигляді оплати вимушеного простою, невиконання зобов’язань за укладеними зовнішньоекономічними угодами і недоотримання валютної виручки від виконання експортних контрактів на поставку майже 80 тис. тонн зерна українського походження.

Станом на 20.10.2010, до перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» прямують 532 вагона з пшеницею та кукурудзою, а в очікуванні розвантаження вже знаходяться 272 машини з вологою кукурудзою, що потребує сушіння. Деякі водії вже знаходяться в черзі більш ніж три доби.

На сьогодні елеватор компанії ТОВ «АК «Врадіївський» (Миколаївська обл.) повністю зупинив приймання кукурудзи. Елеватори філій «Смотрич» (Хмельницька обл.), «Золотоніська», «Вітове» (Черкаська обл.), «Решетилівська» (Полтавська обл.), ТОВ «Колосівський елеватор» (Миколаївська обл.) зможуть продовжувати прийомку кукурудзи тільки лічені доби, а збирання врожаю ще триває. Найближчим часом приймання зернових змушені будуть припинити елеватори філій «Кам’янка- Дніпровська», «Градизьк», «Глобинська», «Ромодан». Таким чином, наше підприємство не в змозі просушити та розмістити на лінійних елеваторах біля 50 000 т кукурудзи власного врожаю. По вказаній причині ми вимушені припинити закупку кукурудзи та інших культур та, на превеликий жаль, припинити збирання кукурудзи з полів нашого підприємства. Ми впевнені, що на інших підприємствах-виробниках стан речей такий самий, якщо не гірший. В цілому по країні, станом на 19.10.2010, тільки 81% кукурудзи зібрано та 2 млн. тонн ще потрібно зібрати. Це ті обсяги, що Україна потенційно може втратити.

На разі на рейді лоцманської стоянки «Южний» 17 жовтня прибуло судно «MEVLANA», яке планується завантажити близько 19 тис. тонн пшениці, та 20 жовтня судно «BALIKESIR» – під 16 тис. тонн кукурудзи. 21 та 22 жовтня на рейд лоцманської стоянки «Южний» прибувають теплоходи «HUZUR I» та «GEM I» під 15 тис. тонн та 29 тис. тонн кукурудзи відповідно.

Вищезгадані дії митниці не відповідають законодавчо закріпленим конституційним основам правопорядку у сфері господарювання і грубо порушують права та інтереси нашого підприємства.

Ми розуміємо, що це робиться без відома Президента України Віктора Федоровича Януковича та Прем’єр-Міністра України Миколи Яновича Азарова і звертаємось до керівництва держави з проханням невідкладно розглянути порушене питання та вжити вичерпних заходів щодо припинення незаконних дій Миколаївської митниці щодо нашої компанії, доручивши завершити митне оформлення вантажних та експортних операцій в установленому Законом порядку.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.