Конференція генерального директора компанії "НІБУЛОН" Олексія Вадатурського (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО). ЧАСТИНА 5

4 липня на порталі ЛІГА.net відбулась інтернет-конференція генерального директора компанії «НІБУЛОН», Героя України Олексія Вадатурського. На адресу порталу та офіційну сторінку компанії у Фейсбук надійшло безліч питань, що стосувалися різних галузей діяльності компанії «НІБУЛОН», майбутнього нашої країни, поглядів Олексія Вадатурського на ті чи інші нагальні проблеми.

– Це наша перша зустріч з Вами, і мені було дуже важливо, що так багато людей цікавляться життям нашої компанії і переживають за нас, – поділився враженнями Олексій Вадатурський. –  Мені було справді дуже приємно спілкуватися з Вами. Дякую за Вашу небайдужість, за Вашу обізнаність, за Ваш патріотизм та бажання розібратися у будь-якому питанні. У майбутньому я планую на регулярній основі спілкуватися з Вами, організовуючи подібні онлайн-прес-конференції з окремих тем. Як завжди, ми відкриті до спілкування, і будь-які питання Ви можете залишати на нашій офіційній сторінці у Фейсбуці. Разом із Вами ми на ділі реформуємо економіку і оздоровлюємо наше суспільство. Дякую за підтримку і розуміння!

Усього протягом прес-конференції, яка тривала більше двох годин, вдалося відповісти на близько 40 абсолютно різних за форматом, темою та настроєм авторів питань. Але звичайно ж, що це не всі питання, що ми отримали. Тому, повернувшись із Києва, Олексій Вадатурський одразу ж вирішив підготувати відповіді для тих, чиї питання, на превеликий жаль, не прозвучали в ефірі. Уся ця інформація, як і текстовий варіант прес-конференції, уже опублікована на сайті нашої компанії. Обсяг інформації великий, тому ми розділили її на кілька частин.

У цій частині висвітлені додаткові питання, що не були задані під час конференції, за темами: Укразалізниця; пасажирські перевезення; судноплавство на р. Південний Буг; екологічні аспекти днопоглиблення Дніпра; податковий облікфінансова звітність; наглядова рада; відновлення залізничного сполучення на Луганщині.

 

Укразалізниця

На днях Укрзализныця в одностороннем порядке повысила тарифы на ж/д перевозки и внесла ряд изменений в формулы для расчета стоимости транспортировки, тем самым практически лишив участников рынка возможности оспорить или как-либо повлиять на данное решение. Как Вы считаете, с учетом всех имеющихся проблем с ж/д логистикой при транспортировке агропродукции в порт, не «играет» ли УЗ против себя, делая авто- и речной транспорт более привлекательным?

На минулорічній робочій нараді, де я теж був присутній, Прем’єр-міністр України дав доручення міністру інфраструктури Володимиру Омеляну терміново розробити й затвердити стратегію розвитку транспортної інфраструктури. Адже, очевидно, відсутня стратегія – хаос в економіці. Кожен робить сам, що захоче. Це призводить і до того, що в односторонньому порядку приймаються рішення, страждає дохідність економіки України і її конкурентність на світовому ринку. Таким чином, за безглуздя платить вся Україна, а багатомільярдні інвестиції виявляються неефективними, економіка не розвивається. В такій ситуації кожен рятується, як може. Укрзалізниця не працює проти себе. Адже аграріям потрібно транспортувати збіжжя на елеватори, для автомобільних перевезень створюються обмеження, а річковий транспорт в Україні неконкурентоспроможний (дорожчий) порівняно з цими видами транспорту.

Пасажирські перевезення

Олег Булашев Скажите, плиз, а в Кременчуг ваши метеоры ходить будут? (FB)

Бату Караев · 0:47 привет нужна Комета Одесса – Измаил (FB)

Олеже, Бату, відповідаючи на ваші питання, потрібно трохи ширше пояснити суть проблеми. А суть полягає в тому, що водні пасажирські перевезення в Україні – збиткові. А збитковими вони будуть, а отже й не буде їхнього розвитку до тих пір,  поки  не буде вирішено низку питань. Зокрема йдеться про скасування або компенсацію акцизного податку на пальне для суден, скасування платежів за проходження шлюзів та розведення мостів, а також рентної плати за користування водними ресурсами. Такі зміни можна зробити і без прийняття закону. Водночас дуже важливим є і питання бункерування (заправка) суден поза 12-мильною зоною. Це абсолютна контрабандна схема, якою користуються офшорні компанії.

Якщо ж вирішити ці питання, річкові перевезення як вантажні, так і пасажирські, стануть конкурентноспроможними порівняно з іншими видами транспорту і зможуть розвиватися. А значить запрацюють українські суднобудівні заводи, що сприятиме і розвитку інших супутніх галузей економіки.

Поки що річкові первезення збиткові. Наша компанія за минулий рік на кількох річкових пасажирських маршрутах отримала більше 3 млн грн. збитків.

Тому ми спеціально глибоко вивчили кращий досвід США, Європи і Білорусі й внесли конкретні пропозиції щодо шляхів розвитку річкового транспорту, з надією, що нас почує і профільне міністерство, і транспортний комітет ВРУ. Нас підтримали профільні члени суднобудівної асоціації «Укрсудпром», українські аграрії Асоціації фермерів та землевласників України, міські голови і голови облдержадміністрацій, населених пукнтів, що розташовані вздовж Дніпра та Південного Бугу та ін.

Але комітет транспорту ВР і МІУ нас не чують. Проти нас іде війна.

Щоб достукататися до МІУ та надати можливість профільному міністру нарешті зрозуміти реальну ситацію, я, як і оголосив під час інтернет-конференції, готовий подарувати міністру «ракету» на місяць, щоб він вивчив це питання і зробив перевезення «ракетою» беззбитковим, наприклад, на ділянці між Миколаєвом і Вознесенськом (на цій ділянці немає шлюзів, мостів, так би мовити, спрощений варіант). Але тільки за умови дотримання всіх чинних законів і правил.  

Бату Караев · 2:43 в детстве была комета Одесса - Измаил,теперь когда есть безвиз с ЕС по Дунаю есть спрос на восстановление (FB)

Поки не будуть урегульовані зазначені мною вище проблемні питання, практично неможливо будувати спеціальні судна для таких перевезень, адже для здійснення таких рейсів, судна повинні мати морський клас.

 Судноплавство на р. Південний Буг

Результатом двухлетней работы компании Нибулон по дноуглублению реки Южный Буг стал первый миллион перевезенных зерновых грузов (данные на апрель 2018 года). Какие дальнейшие перспективы Вы видите по транспортировке сельхозгрузов по Южному Бугу? Удастся ли увеличить годовые объемы перевозок? Перевозка еще каких грузов эффективна по данной транспортной артерии?

Дякую, що Ви слідкуєте за діяльністю нашої компанії. Ми дійсно вже транспортували Південним Бугом 2,5 млн тонн зернових та олійних культур. Також ми раніше повідомляли, що окрім зернових вантажів, ми плануємо транспортувати й 1 млн тонн будівельних матеріалів. Їх транспортування ми розпочнемо вже цього року, а зазначеного показника зможемо досягти вже в найближчий час.  Для досягнення цих цілей ми запланували будівництво спеціальних суден і буксирів для перевезення будматеріалів. Ведуться перемовини з кар’єрами, після чого ми зможемо перевозити великі об’єми будматеріалів не тільки до Миколаєва, але і до портів Великої Одеси.

Перспектива відновлення транспортування таких вантажів річкою дуже велика. На жаль, на сьогодні маємо невирішене питання  щодо виділення земельної ділянки для будівництва причалу. Питання блокується на рівні Миколаївської обласної державної адміністрації. Все інше ми вирішили.

 Екологічні аспекти днопоглиблення Дніпра

Олександр 03.07.2018, 18:19 Деякі експерти та громадські організації робили заяви про те, що неконтрольовані роботи «Нібулона» у руслі Дніпра можуть призвести до екологічної катастрофи, оскільки призведуть до підняття і накопичення радіоактивного мулу. Називалися навіть конкретні цифри – кількість піднятого мулу оцінювалася як еквівалент 300,000 залізничних вагонів, також говорилося про можливість опромінення мешканців дніпровських міст стронцієм-90 і цезієм-137. Який вплив матимуть роботи «Нібулона» на життя людей? Яким чином вони можуть вплинути на врожайність прилеглих земель і популяцію риби у Дніпрі? (Ліга)

Олександре, ми вже спростовували цю інформацію:

http://nibulon.com/news/sprostuvannya-nedostovirnoi-informacii/investiciinii-proekt-kompanii-nibulon-mozhlivist-podolati-ekonomichnu-krizu-v-ukraini.html Проводились проектні роботи, проводились дослідницькі роботи: ніяких радіоактивних чи забруднювальних речовин немає. Певним промислово-фінансовим струткутрам просто невигідно, щоб виконувалися ці роботи.

А на популяцію риби більше впливають  бракон’єрські сітки, які перегороджують шлях на різних ділянках Дніпра і ми змушені супроводжувати наші буксири водолазами, для того щоб ці сітки зрізати.  Днопоглиблення – це найкраще для збільшення популяції риби на Дніпрі. Це питання підіймають люди, які не хочуть зрозуміти, що зарослий очеретом та замулений Дінпро – це екологічна катастрофа для України.

На сьогодні згідно з міжнародними угодами держава  повинна підтримувати гарантовані нею глибини на судноплавному шляху р. Дніпро (шлях Е-40), саме там і необхідно проводити днопоглиблення.  На превеликий жаль, Дніпро втратило ці глибини, оскільки роботи з підтримання глибин не проводились.  Через відсутність державницького підходу до цього питання, на цій темі піаряться чиновники МІУ і це одна зі статей відмивання коштів.

Податковий облік

Andrii Melnyk Яке Ваше відношення до податку на виведений капітал як альтернативи пільгам з податку на прибуток!?

Ця тема вже давно піднімалася і обговорювалася. У цілому я позитивно ставлюся до таких змін у законодавчому полі і підтримую такі ініціативи. Вчора Президент під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій та бізнес спільнот підписав подання до Верховної Ради про розгляд законопроекту про податок на виведений капітал. 

Фінансова звітність

Наталия Юхименко если так все прекрасно и прозрачно, где финотчетность на сайте Нибулона? покажите наконец цифры!

Почему Нибулон не публикует финансовую отчетность на своем сайте? Это делают многие компании, даже непубличные. А Нибулон, наоборот, везде заявляет о том, что это очень прозрачная компания, но отчетность на сайте так и не появилась. Вы боитесь, что эксперты могут увидеть реальное финансовое состояние Нибулона и его реальную организационную структуру со всеми его офшорами?

Ми не публічна компанія і законодавством не передбачено оприлюднення для широкого загалу фінансової звітності компанії. На щастя для Вас, в законодавство внесені зміни - і наступного року, в рамках, передбачених законом, ми опублікуємо на сайті компанії інформацію про фінансовий стан компанії. Тож наберіться терпіння і не тероризуйте нас. У нас все нормально. І не дочекаєтесь поганих новин. Ми надійний позичальник і нами, керівництвом ЄБРР  не раз спростовувалася інформація про фінансовий стан нашої компанії. Спростовувалася будь-яка негативна інформація про фінансовий стан.

Щодо експертів. Експерти різні бувають. Є псевдоексперти. І я не вірю їм, адже вони завжди знають краще, ніж досвідчені  фахівці провідних фінансових установ світу і аудиторських компаній, навіть не маючи профільної освіти.

Наглядова рада

1 июня 2017 года в состав наблюдательного совета «Нибулона» вошел Жиль Меттеталь, экс-директор по агробизнесу в ЄБРР. Что сподвигло на увеличение состава наб.совета и введение именно Жиля Меттеталя? Что Вы ожидаете от такого партнерства?

Ми дуже раді, що до складу нашої наглядової ради увійшла така відома людина,  як Жиль Меттеталь.  У поганій компанії з поганою репутацією такі люди ніколи не будуть працювати. І ми це цінуємо. У планах нашої компанії - збільшити членів наглядової ради до 5 осіб. Тому одна посада ще вакантна. Детальну відповідь на аналогічне питання я також давав під час інтернет-конференції. 

Відновлення залізничного сполучення на Луганщині

Максим Чишкала · 10:43 Планируете ли восстановить железнодорожное сообщение с не оккупированой частью Луганской области?

Максиме, наша компанія, як ніхто інший, розуміє проблему, яка виникла в Луганській області. Всі підприємства Новоайдарівського, Старобільського, Білокуракинського, Солідарненського районів після початку воєнних дій виявилися відрізаними від України, оскільки залізнична колія, що сполучає ці території з іншою частиною України, проходить через Луганськ. Це, дійсно, було дуже великою проблемою. Тож коли наша влада в особі голови правління ПАТ «Укрзалізниця» та тоді ще керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (нині - заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України) Георгія Туки підписали Меморандум про співпрацю, яким передбачено заходи з будівництва нової залізничної ділянки між смт Білокуракине та м. Сватове, це був правильний намір, адже такими питаннями повинна займатися держава. Але, побачивши, що МІУ нічого не роблять у цьому напрямі й, можна сказати, кинули цю територію напризволяще, ми терміново збудували елеваторний комплекс на станції Сватове. Це підприємство успішно працює вже два роки. Завдяки реалізації цього проекту ми мінімізували транспортні витрати с.-г. виробників усього регіону Луганської обл. Вони отримали додатковий дохід від зменшення транспортних витрат і скоротили перебування на автомобільних шляхах до 300 км, адже тепер їм не потрібно везти зерно в Харківську та Полтавську області. 

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.