Конференція генерального директора компанії "НІБУЛОН" Олексія Вадатурського (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО). ЧАСТИНА 3

4 липня на порталі ЛІГА.net відбулась інтернет-конференція генерального директора компанії «НІБУЛОН», Героя України Олексія Вадатурського. На адресу порталу та офіційну сторінку компанії у Фейсбук надійшло безліч питань, що стосувалися різних галузей діяльності компанії «НІБУЛОН», майбутнього нашої країни, поглядів Олексія Вадатурського на ті чи інші нагальні проблеми.

– Це наша перша зустріч з Вами, і мені було дуже важливо, що так багато людей цікавляться життям нашої компанії і переживають за нас, – поділився враженнями Олексій Вадатурський. –  Мені було справді дуже приємно спілкуватися з Вами. Дякую за Вашу небайдужість, за Вашу обізнаність, за Ваш патріотизм та бажання розібратися у будь-якому питанні. У майбутньому я планую на регулярній основі спілкуватися з Вами, організовуючи подібні онлайн-прес-конференції з окремих тем. Як завжди, ми відкриті до спілкування, і будь-які питання Ви можете залишати на нашій офіційній сторінці у Фейсбуці. Разом із Вами ми на ділі реформуємо економіку і оздоровлюємо наше суспільство. Дякую за підтримку і розуміння!

Усього протягом прес-конференції, яка тривала більше двох годин, вдалося відповісти на близько 40 абсолютно різних за форматом, темою та настроєм авторів питань. Але звичайно ж, що це не всі питання, що ми отримали. Тому, повернувшись із Києва, Олексій Вадатурський одразу ж вирішив підготувати відповіді для тих, чиї питання, на превеликий жаль, не прозвучали в ефірі. Уся ця інформація, як і текстовий варіант прес-конференції, уже опублікована на сайті нашої компанії. Обсяг інформації великий, тому ми розділили її на кілька частин.

У цій частині висвітлені теми: 1. Робота іноземних підрозділів та питання офшорів. 2. Реалізація інвестиційного проекту (Херсонська, Дніпропетровська,Запорізька обл.). 3. Ринок землі.  4. Кадрова політика. 5. Соціальна відповідальність. Додаткові питання (не були задані під час конференції) за темами: транспортування кавунів Дніпром; майбутнє аграрної галузі; конфлікт з МІУ.

 Робота іноземних підрозділів та питання офшорів

Чи правда, що до того як ви стали керівником швейцарської дочки «Нібулона» її директором був бізнесмен Девід Кларк, який відповідно до документів з архіву Mossack Fonseca (так звані Панамапейперз) паралельно до роботи в «Нібулоні» керував і декількома офшорами російських зернотрейдерів?

Ярина 03.07.2018, 12:56

Як часто ви буваєте у Швейцарії? Чи правда, що ви і члени вашої сім’ї мають посвідки на проживання у Швейцарії чи навіть громадянство Швейцарії? Як ви можете пояснити той факт, що українські журналісти зафіксували ваше ім’я та імена членів вашої сім’ї на дверях будинку у швейцарському місті Невшатель (за адресою Авеню де ла Гар, 49)?

Cніжанна 03.07.2018, 12:51

Чи правда, що в структурі «Нібулона» є компанії з іноземною юрисдикцією, і що вони сплачують податки не в Україні, а за кордоном? Конкретно якою є сума податків, які протягом останніх років «Нібулон» сплачував до державних бюджетів інших країн, оминаючи український?

Дякую за такі відверті питання.  Я розумію,  хто це написав і хто тішиться цим «відкриттям». Я відповідаю таким людям так:  я українець, маю тільки один паспорт громадянина України. Я мешкаю в Україні і крапка. Я і члени моєї сім'ї витримують будь-яку перевірку. Я, як громадянин України, створив підприємство в Нідерландах  і у Швейцарії під назвою Nibulon S.A і Nibulon Trading B.V. Ми ж не створили там компанію з назвою квіточки якоїсь, а ми написали Нібулон.  Ми не на Сейшельських островах чи Бермудському там трикутнику створили компанію. Ми створили компанію там, де цивілізований світ, де цивілізоване законодавство,  де є доступ до банківської системи.  У нас не було іншого шляху витримувати конкуренцію з транснаціональними великими торгівельними домами, які мають дешеве фінансування, які співпрацюють з першокласними  фінансовими інститутами, які прийшли в Україну займатися тим, чим ми також займаємося.  Тому ми повинні були зробити рух назустріч та створити підприємство у Швейцарії і Нідерландах. Компанії ми створили по ліцензії  Національного банку України згідно із законодавством цих країн і звітуємо на регулярній основі перед національним банком України.

Ще у 2003 році банки запросили нас як компанію, яка тоді вже була відома в торгівельному світі, і запитали чому ми не працюємо безпосередньо зі Швейцарією, а для них так зручно. І якщо  буде у вас підприємство у Швейцарії, буде по швейцарським законам функціонувати, буде успішним підприємством, у вас буде доступ до фінансових інститутів Швейцарії і Європи.  Тому виникла ідея, вони нам підказали, як це зробити.  Ми зробили це і так сталося.

Девід Кларк, який був керівником швейцарського підприємства, в історії своїй мав справу з російським бізнесом – він не був директором російських компаній,  не вів бізнес, не був операційним директором російської компанії. Він допоміг відкрити підприємство в Швейцарії. Він відкрив підприємство, а  несуть відповідальність за це підприємство ті, хто його створили і він ніякої відповідальності не ніс.  Задовго до того, як ми створили підприємство в Швейцарії, він уже допоміг цим же швейцарським компаніям закрити це підприємство.  Він і раніше не займався операційною діяльністю і після цього тим більше. Він виконав дві умови: допоміг відкрити і допоміг закрити ці підприємства за законами Швейцарії.  Все. Крапка. Коли ми дізналися за цю ситуацію, а це репутаційні  ризики для нашої компанії, незважаючи на те, що він перестав співпрацювати з російськими компаніями,  ми переговорили з ним і людина звільнилися. Ми офіційно звільнили цю людину з нашої компанії. Але я задаю одразу питання. Хто з наших чиновників звільнився і хто з наших чиновників звільнився, коли члени сім'ї були замішані в Panama Papers і всіх цих справах?  Ми, як тільки дізналися, протягом тижня це зробили. Дякую Девіду Кларку, що він зрозумів нас і звільнився з нашої компанії.

Інша  ситуація – Андрій  Олексійович (Вадатурський) став народним депутатом,  він не був  розпорядником фінансів. Ми, як і повинно бути, могли розпоряджатися коштами цієї компанії і  відповідати за діяльність цієї компанії. Сьогодні я являюсь підписантом всіх банківських операцій і  на рівні з директором будь-якого з 50-ти наших виробничих підрозділів маю право підпису в  банку. Після  звільнення Девіда Кларка, я залишився директором в цій компанії, і я ціную це, тому що це довіра.  Після обрання у Верховну Раду  Андрій Олексійович вийшов з керівництва цієї компанії, як і повинен був це зробити згідно із законодавством. Ця інформація доступна у відкритих реєстрах.

Мені доводиться часто виїжджати за кордон, щоб зустрічатися з іноземними партнерами по бізнесу і  контролювати діяльність наших двох компаній. Раніше кожні три місяці мені потрібно було отримувати  швейцарську візу, тому що вона не давалася на півроку, на дев'ять місяців.  Зараз Швейцарія допомагає в таких випадках,  вона дає право людині, яка є власником підприємства і  розпорядником фінансів, на кожний рік дає право на проживання, право на відвідування, безвізового відвідування цього підприємства в цій країні.  Тому в мене таке право є, щоб можна було у будь-який момент виїхати, провести перемовини з будь-якими партнерами по бізнесу і т. п. Але я громадянин України, маю паспорт України, не є громадянином Швейцарії, в мене немає паспорта Швейцарії,  я по статусу не громадянин Швейцарії.

Щодо надпису на поштовій скриньці. Там давно цивілізований світ і там є поштові скриньки. І кожна людина, яка веде бізнес і повинна вести переписку, повинна мати поштову скриньку. Там моє прізвище, не підставне.  Я Вадатурський тут і Вадатурський там.  І я пишаюся тим, що можу собі так дозволити поїхати туди, де живуть щасливі люди. Дивно, що в цьому чомусь ви не звертаєте увагу на те, що десятки, сотні тисяч наших людей живуть за кордоном, сім'ї чи діти чиновників давно живуть за кордоном. Чому ви не звертаєте на них увагу і чому ви задаєте питання мені, чи я планую жити в Україні, чи я планую жити в Швейцарії.  Я багатьох людей спитав, а де б вони хотіли жити?  Вони сказали, там де живуть щасливі люди, там де краще жити.  А чому я не маю права розпоряджатися своїм життям так, як я вважаю за потрібне. Я що вкрав кошти, мав справу з бюджетом, мені якісь пільги надавалися в житті? Ні. Я створив компанію, створив з людьми, я працюю в компанії, наша компанія відома. Не копайтеся в чужих справах, займіться якимись реальними речами. Збудуйте хоча б будку собаці. Або зробіть ремонт в квартирі і зробіть це за місяць, за два, як ми будуємо за три місяці підприємства на 500-600 мільйонів гривень.  Організуйте і тоді по-іншому будете  дивитися на Вадатурського. Правда, у вас і у ваших людей, які вас ведуть і пишуть пасквілі на мене і сина, тоді закінчаться гроші.  

Сніжано, перепрошую, що не вдалось відповісти на це питання під час прес-конференції. Але питань насправді було дуже багато і у різних сферах. Отже, за 5 років в Україні наша компанія сплатила 1,8 млрд грн податків і зборів, натомість сума сплачених податків наших підрозділів, які працюють у європейських країнах (Швейцарії і Нідерландах), в рази менша.   Кожна компанія групи працює відповідно до законодавства країни, резидентом якої вона є. Ціноутворення  при  постачанні  сільськогосподарської  продукції  на експорт  відбувається із чітким дотриманням принципу «витягнутої руки» згідно із законодавчими вимогами та правилами трансфертного ціноутворення.

Реалізація інвестиційного проекту (Херсонська, Дніпропетровська,Запорізька обл.)

 

Реалізація інвестиційного проекту на Херсонщині, Е-40

Элеонора Гуськова Олексію Опанасовичу, хотілося б дізнатися про плани компанії «Нібулон» щодо реалізації інвестиційного проекту «Водні ворота України», а саме будівництва нового порту на Херсонщині, який дасть можливість відновити судноплавний шлях Е-40.

Irene Mikhailova Какие новые проекты на Херсонщине? Собираетесь ли строить базу отдыха на море?

Реалізація інвестиційного проекту (Дніпропетровська обл.)

Вера Коваленко Олексію Опанасовичу, які плани компанії "Нібулон" по розбудові річних елеваторів? Цікавить Дніпропетровска область.

Реалізація інвестиційного проекту (Запорізька обл.)

Наталья Зворыгина Які інфраструктурні проекти в рамках соціальної відповідальності бізнесу Ваша компанія реалізує на теритррії Запорізької області? Які наслідки це має для розвитку місцевих громад?

Наталья Зворыгина За якими принципами вибудовуєте стосунки із місцевим громадами? Керіниками регіону? Чи вимагали у Вас хабарі?

Irene Mikhailova Кто ваши конкуренты в Украине по количеству и качеству элеваторов, речных грузовых и пассажирских перевозок?

Я дуже дякую голові Херсонської області А. Гордєєву, його команді, командам і головам Запорізької області К. Брилю і Дніпропетровської  області,  мерам міст і іншим губернаторам,  які знаходяться на Дніпрі і допомагають нам. Завдяки їхньому ентузіазму розбудовуємо інфраструктуру в цих областях, і я дякую всім керівникам підприємств за підтримку.  Якби ми розраховували на міністрів і на це  законодавче поле, яке в нас є, ми б нічого не зробили.  Тому я із задоволенням відвідую форуми, які  проводять в Херсонській і Запорізькій областях, відвідую економічні форуми, де збирається дуже багато інвесторів, і де  дійсно не балачки, а люди-практики, які організовують бізнес і вибудовують інвестиційну привабливість цих регіонів.

В минулому році на економічному форумі мені пощастило підписати разом із губернатором Херсонської області  А. Гордєєвим і губернатором Вітебської області Меморандум по відродженню Дніпра, щоб відновити судноплавство до Білорусії і вище.  Ми запланували будівництво підприємства в Херсонській області. Від ідеї не відмовилися і ми готові це робити. І Андрій Гордєєв, як ніхто, розуміє наскільки складно сьогодні в законодавчому полі почати будівництво і тому він докладає дуже багато зусиль і ми теж, для того щоб нас почули в першу чергу в Міністерстві екології. Тому що всі прибережні зони зараз вже  мають статус заповідників. І для того щоб щось збудувати навіть там, де і не схоже на цей статус заповідника, сьогодні дуже складно. Унормовано все так законодавчо, що сьогодні провести інвестиції дуже складно.  Тому ми не втрачаємо надії, що ми збудуємо це  підприємство.

Ми плануємо будувати два підприємства –  в Мар’янському Дніпропетровської області і Тернівці Запорізької області. Ми планували збудувати ці два підприємства уже до першого липня цього року. Але на сьогодні ми не тільки не виконали плани будівництва,  а навіть  і не розпочали будівництво, тому що в  минулому  році змінилося законодавство України і дали дуже великі повноваження громадськості, громадським слуханням, для того щоб вони могли впливати будувати чи не будувати те чи інше  підприємство.  Так от щоб ви розуміли, наша компанія готова була побудувати,  але 6 місяців цього року неможливо було дізнатися, кому перерахувати кошти 19 тис. грн, щоб організувати громадські слухання.  А якщо ми не перерахуємо тій організації кошти, то ця організація по тендеру повинна вибрати ту організацію, яка буде  перевіряти  законність витримування екологічних норм при будівництві. Після  громадських слухань вони повинні за місяць повідомити про громадські слухання, провести громадські слухання. Потім дається певний період ми повинні відповісти на всі зауваження, потім експертна група повинна перевірити наскільки вірно зауваження всі враховані.  Після цього ми знову вийти повинні на громадські слухання і  доповісти, що всі ці застереження,  які були від громадян, зняті  і що можна будувати.  Практично півроку ми не знали кому платити і будь-які державні органи відмовлялися отримувати ці кошти, тому що це прямий шлях до прокуратури.  І прокуратура могла на будь-якому етапі заборонити будівництво,  відмовити у видачі, заборонити реалізацію будь-якої ініціативи і т.п. Тому сьогодні  дуже важко.

За цю  проблему знає Прем'єр-міністр. І ми до нього зверталися, зверталися безпосередньо до міністра екології,  і в  комітети Верховної Ради, для того щоб прискорити унормування всіх цих підзаконних актів до закону про початок будівництва. На щастя сьогодні практично вже знято ці проблеми. Ми вже знаємо, до кого звертатися, кому платити і як працювати, як отримати офіційні дозволи і тому ми розпочнемо це будівництво, підготовчі роботи як мінімум в вересні - жовтні на цих об'єктах. Ми будемо будувати в Запорізькій і Дніпропетровській областях.  І це не відноситься до того, будемо ми інвестувати чи не будемо в Єгипет.  Це проекти по Україні,  ми їх вели, ведемо і будемо далі вести в Україні.

  Ринок землі

Ваша позиция по вопросу рынка земли

Ми обробляємо  82 тис. га орендованих земель с/г призначення і співпрацюємо з майже 30 000 власниками землі, які нам довірили земельні ділянки для обробітку. У мене немає дня, щоб до мене не зверталися люди викупити цю землю, заплатити кошти наперед на 10 років, на 15 років, на 20 років. Ми стикаємося з цим щодня.

Я за ринок землі, і щоб раз і назавжди зняти цю проблему і дати можливість власникам землі скористатися своїм правом розпорядитися землею на свій розсуд, так як вони розуміють.  Люди старіють, люди хочуть поділитися своєю власністю з дітьми, хочуть розпорядитися при житті і я цілком на їх стороні.  Тому  ми за зняття мораторію на продаж землі. 

Ми повинні розуміти, що Верховною Радою, центральними органами влади робиться для того, щоб за участю бізнеса, громадськості, за участю власників, представників різних асоціацій зробити так щоб, в нас не було чергової війни на внутрішньому ринку, щоб не було рейдерського захоплення, щоб сьогодні власник землі не втратив цю землю і щоб під виглядом підробки якихось документів власники землі  не позбулися її.  У нас є десятки випадків, коли під егідою нечесних голів райдержадміністрації видаються нові державні акти при наявності живих землевласників. Ми вимушені звертатися по цьому питанню і до центральних органів влади,  до місцевих обласних державних органів влади, щоб ставити на місце таких людей нечесних.

Сьогодні, по великому рахунку,  існує прихований ринок землі.  Продається право цієї землі –  одна компанія  продає іншій компанії, і через певний час, люди - власники землі не зможуть відстояти своє право власності.  Тому треба дуже багато нормативних актів привести до ладу, щоб ринок землі був відкритий і люди використали своє  право або  реалізувати землю або залишати землю, коли ціна буде на землю кращою.

Кадрова політика

З яких пропозицій складається соцпакет для працівників у Вашій компанії? За якими критеріми підбираєте персонал?Скільки робочих місць створено Вами у Запорізькій області?

Наталья Зворыгина Як Ви опікуєтеся підготовкою кадрів длясвоєї компанії? Чи підтримуєте профільні навчальні заклади? У який спосіб?

Irene Mikhailova Как происходит отбор квалифицированных кадров? Столкнулась ли компания с дефицитом кадров? Спасибо. Вопросы заданы журналистами газеты "Гривна" Херсон

Дефіциту кадрів в нашій компанії немає.  Ми планово добираємо кадри. У нас після Революції Гідності чисельність колективу збільшилась на 2 тис. людей. Це люди, які прийшли на підприємство, яке розбудовується. Тому для нас немає такої проблеми, як дефіцит  кадрів: ми знаходимося в ринкових умовах і заробітна плата для людей достатньо на високому рівні, щоб у нас працювали.

Так, у нас є випадки коли певні люди їдуть за кращим життям в цивілізовану країну, вони розраховується. А так як наші підприємства автоматизовані, для нас це є можливим щастям відсутність потреби у додатковому наборі людей. Тож, коли певні  люди розраховується, ми розширюємо зони відповідальність  інших, піднімаємо заробітну плату, за рахунок чого стабілізуємо і переглядаємо ті чи інші умови оплати праці, для того щоб у нас була стабільність колективу. Ми багато вкладаємо коштів в механізацію, для того щоб не було ручної праці, і за рахунок цього ми вивільняємо некваліфікованих спеціалістів, на кваліфікованих з гідною оплатою праці.  Тому у нас санітарні умови на високому рівні забезпечення людей на нормальному рівні, і ми тим самим стабілізуємо  в цілому роботу в колективі. І коли люди від’їжджають за кордон, то вони в декілька разів більш інтенсивно працюють там за кордоном.  Ми можемо їм підвищити  заробітну плату, для того щоб впровадити акордну систему оплати праці за кінцевий результат виплати виконаної роботи.  Тому це якраз момент, над яким ми працюємо. Люди нас підтримують,  за рахунок цього ми стабілізуємо стабільність кадрів.  В нашій компанії стоїть на черзі близько 9 тисяч людей,  тільки суднобудівну галузь, значить цінують нашу компанію. Зараз ми переводимо цю  категорію людей на преміальну систему оплати праці. Є бюджет на ці судна, ми можемо виділити певну суму коштів додатково, для того щоб вони сприйняли нашу ситуацію, сприйняли мотиви для більш інтенсивної роботи. Ми говоримо, переходимо на таку форму оплати праці і вам ще  10% премії додатково. Ми стимулюємо такий рух на акордно преміальну оплату праці. Ми зараз переглядаємо в сторону покращення системи преміювання людей,  систематизуємо оплату відповідно до кваліфікації.

По співпраці з ВНЗ. У нас підписані угоди з 32 вишами нашої країни. Ми фінансуємо придбання висококласної автоматизованої сучасної техніки,  для того щоб студенти, які навчаються в цих вузах, були підготовленими до праці на нашому підприємстві.  Ми широко практикуємо проходження практики студентів цих вузів у нас після 2, 3, 4 курсу. І студенти, вже  по закінченні вузів, знають рівень оплати, знать чим займаються в нашій компанії. Їх  вже не потрібно готувати до співпраці.

Для  робочих професій в нас є школа  для підготовки, перепідготовки і перекваліфікації і підвищення розрядної сітки. Ми розширюємо навчальний підрозділ, впроваджуємо систему підвищення розрядів і кваліфікації. На превеликий жаль як таке народне господарство у нас запущено і треба цим перейматися з самого початку. Ми вже впроваджуємо  в себе навчальні комбінати, працюємо з профтехучилищами, готуємо людей і приймаємо  цих людей на практику, вводимо систему стажування цих людей під кураторством спеціалістів, для того, щоб вони могли передати свій досвід корабелів чи досвід іншої професії яка є в нашій  компанії. Тому без кадрів компанія не зможе далі рухатися. Сильні кадри, сильна команда  - це сильна компанія, на майбутнє це  перспективи росту в нашій компанії.

 Соціальна відповідальність

Який внесок Вашої компанії у соціально-економічний розвиток Запорізької області- податки, соціальна відповідальність бізнесу, інфраструктурні проекти, тощо?

Слайд 21.  Зліва у верхньому куті територія до будівництва підприємства.  Як бачите, там  є голубе озерце – це якраз озерце нечистот, які були в той час.  2000 куб. м нечистот, які накопичувалися там і зливалися в Дніпро.

У правому верхньому куті – наше новозбудоване підприємство. При будівництві цього підприємства ми збудували очисні споруди. На очисні споруди ми витратили  близько 16 мільйонів гривень, для того щоб зняти екологічні проблеми у цьому регіоні. Збудували футбольне поле з натуральним газоном, з поливом. На цьому футбольному полі, мабуть, що і вища футбольна ліга може грати. В області в жодному районному центрі немає таких полів. Ми також комп’ютеризували навчальний кабінет у місцевій школі. Наша компанія давно впровадила в життя нібулонівський стандарт, і в нас більше 100 наших підшефних шкіл. У нас є школи, де по 10-12 комп'ютерних класів, які ми безпосередньо відкрили в цих школах.  Нібулонівський стандарт і далі впроваджується, ми таким чином соціально відповідальна компанія перед місцевим населенням. Ми прийшли з новими технологіями,   з новим баченням, прийшли і дали людям все, щоб вони могли закріпитися на місці і жити, а діти їхні навчатися в хороших школах.  Ми розуміємо,  що без підготовки нового покоління і без підготовки спеціалістів, наші підприємства, навіть самі сучасні, будуть купою металобрухту. Тому ми зробили так, щоб ці об'єкти наші і оточуюче населення, інфраструктура населених пунктів, люди розуміли, що між нами і місцевими органами влади є партнерські нормальні цивілізовані відносини.  Ми не боїмося приїзду будь-якої делегації з будь-яких країни, або будь-якого населеного пункту, який планує або запрошує нас на будівництво.  Ми не боїмося привести на будь-яке наше підприємство,  щоб вони поспілкувалися з нашими людьми і побачили з місцевими органами влади і не побоялися складних якихось питань.  Після цього вони поїдуть і їх не треба буде агітувати будувати чи не будувати.  Вони двома руками за нас і двома руками з нами і вони будь-якого чиновника переконають,  щоб він підписував будь-які документи, для того щоб ми тільки прийшли з інвестиціями.

 Втім, є різні випадки і різне ставлення до нашої компанії. Є різні корпоративні інтереси, є інтереси якихось фінансових груп людей, є супротив в певних регіонах. Але коли ми приходимо в ту чи іншу селищну раду з пропозицією будівництва, вони відповідають: «Так». І керівництво селищної ради виставляє такі умови і через губу розмовляють, говорять  ось ви впровадите нам соціальний пакет там на 40 мільйонів гривень, і коли це зробите повністю,  після цього ми приймемо рішення будете ви будувати цей об'єкт чи не будете. І коли ця верхівка селищної ради розповідає, що ми ось так будемо вчиняти по відношенню до вас, то пробачте я, як інвестор, прийду в це селище там будувати чи не прийду?! Повинні бути партнерські нормальні відносини.  Тому, в таких випадках, ми відмовляємо їм коректно. На превелике щастя,  коли взнають в інших селищах, що з нами поступили десь подібним чином,  нас запрошують і ми стаємо партнерами і співпрацюємо. А з того села, де ми відмовилися від співпраці,  ми вже півроку отримуємо листи від всієї обуреної громади, чому ми їх залишили: «Якщо вам треба, то ми знімемо все керівництво селищної ради,  ми виженемо всіх керівників. Ми хочемо, щоб ви  створили нові  робочі місця,  ми хочемо з вами співпрацювати».  Ми роз’яснюємо їм, що наступні вибори будуть і ви будете розуміти, хто вами  керує  і що інвесторів треба запрошувати, треба до нього відноситься як до  інвестора, а не до людини, яка з мішком грошей зробить усе, щоб ви були щасливими,  а ви при цьому не хочете нічого зробити, щоб бути щасливими.  

Я, можливо, не на всі питання відповів. Можливо десь емоційно. Мені після цього теж стало легше. Мені не соромно за те,  що я роблю, планую.  До речі, надам відповідь ще на одне питання щодо зустрічі з Президентом України. Так, я мав нагоду приймати в черговий раз нашого Президента України Петра Олексійовича Порошенка. Я настільки був ображений, як до мене відноситься Міністерство інфраструктури і низка депутатів Верховної Ради, що особисто звернувся до нього і потім сказав це ще з трибуни. Ми  звернулися офіційно, щоб він мене прийняв, але я розумію його зайнятість. І мене з 15 травня теж ще не прийняли. Я сподіваюся, що в нас буде така нагода. Коли він був нас я навіть про  деяких депутатів розказував безпосередньо йому, чим займаються ті чи інші народні депутати України.  Я міг собі дозволити це,  тому що мені вже наболіло. Потрібно боліти за  Україну і за те, щоб народу було краще,  країні було краще,  а не займатися кулуарними справами.  Я сподіваюся, що в мене буде ще можливість йому усе це висловити і добитися справедливості сьогодні у нас в Україні.

В цілому я дуже дякую за таку можливість,  я вам дякую за  цю зустріч,  дякую Олені, що надала таку можливість поспілкуватися з Україною, з людьми бізнесу.  Ми тим самим підкреслили, що ми відкриті і не боїмося  якихось питань.  Я після того,  як вийшла передача на «5 каналі»,  на третій день після приїзду Президента,  коли він дуже хороші слова говорив на мою адресу, коли я побачив «Стоп корупції», що вийшло передача, і коли ми звернулися на «5 канал»: надайте нам інформацію, хто цю передачу готував, хто відповідає за цю передачу, хто відповідає за законність висловів і т.д.,  щоб ми могли в юридичній площині попробувати поборотися з цими людьми і отримали відповідь, що ніхто нічого не знає. Я навіть подумав, що там, мабуть, є на каналі хакери, які транслюють передачі, які взагалі ніким не контролюються в інформаційному просторі.  Якась хакерська дірка і туди можна класти будь-яку інформацію. Ми після цієї інформації, яка пішла на нашу адресу, написали, що  в мене немає закордонної власності,  немає яхт, літаків.  Будь ласка шукайте, знайдете, зможете там певний час жити,  ми вам допоможемо. У мене нема заборгованості перед ЄБР – ми погасили свої кредити.  Будь ласка, які у вас запитання є?  Немає запитань.  Тому не мусуйте  цю тему. А ті, хто будуть продовжувати мусувати цю тему,  знайте,  що ми офіційно повідомили і будемо з вами судитись,  будете відповідати на всі запитання. Ми так просто не залишимо це, тому що ми співпрацюємо з  відомими людьми, відомими компаніями. Це імідж не  компанії Нібулон, це імідж України,  це інвестиційна привабливість України.  Це не те, що ви можете принизити Вадатурського чи не принизити. Справа не у Вадатурському - ви тим самим принижуєте Україну, принижуєте банківські інститути,  які вірять Україні, вірять Вадатурському, вірять в  реальні перетворення, які будуть в Україні,  і сподіваються, що Україна буде дійсно не географічно європейська країна, а  буде європейською країною по суті. Давайте разом робити цю країну європейською  і не терпіти цих випадів, а боротися з корупцією, з тим безладом, який у нас є. Одна чи дві людини нічого не зроблять, давайте разом це робити. Я не переслідую тут якісь корпоративні інтереси. Я не буду скиглити на ту чи іншу владу, я ніколи цього не робив. Я маю своє обличчя, я роблю, я борюсь, і ми досягнемо всього, хочете ви того чи ні. Слава Богу, є люди, які хочуть нас бачити успішною компанією, підтримують нас. І завдяки цій підтримці ми будемо рости далі.

 Транспортування кавунів Дніпром

Катя Капустіна Чи відправлятиме цього літа «Нібулон» баржу Дніпром із фермерськими кавунами в Київ?

Ввечері після цієї прес-конференції міністр інфраструктури заявив: «Кавуни знову пішли в рейс». Цю інформацію він очевидно взяв з мого інтерв’ю виданню «Цензор.Бізнес», що вийшло саме в ці дні. Це дуже добре, що міністр так пильно слідкує за діяльністю нашої компанії, але чи він щось неправильно зрозумів, або йому неправильного підготували інформацію його підлеглі, та кавуни ще не пішли. Міністр як завжди зробив фальшстарт і його можна зрозуміти, адже це цілком нормально, коли тобі абсолютно все одно, пішли кавуни Дніпром, чи ні, головне: заявити про це на всю Україну. Така профанація та плагіат міністром висловлених нашою компанією думок і реалізованих проектів є типовим, і прикладів ми можемо навести дуже багато. Головна різниця між нами: ми робимо, а він лише говорить.

Аби поділитися з Вами найоперативнішою і найактуальнішою інформацією, я вчора особисто зателефонував президенту кооперативу «Південний союз» Олександру Синенку, який у ці дні знаходиться на Дні поля в Іспанії. Не відпочиває на курорті, як полюбляють наші чиновники, а працює, переймає європейський досвід вирощування баштанних культур. Він передав привіт всім нашим читачам з сонячної Іспанії та дещо підкорегував  інформацію щодо відправлень: перші, дуже смачні і якісні, херсонські кавуни буде відвантажено близько 25 липня. Крім цього, хочу поділитися додатковою інформацією: перше несамохідне судно з кавунами прийде безпосередньо в Київ, на Поділ. І якщо нам у реалізації цієї ініціативи не буде здійснюватися супротив, то і всі наступні «смугасті рейси» приходитимуть до Києва. А їх буде не один! У іншому випадку рейси приходитимуть на наш термінал у Переяслав-Хмельницькому.

Майбутнє аграрної галузі

Саша Жилянин. Аграрна Україна - це бідна країна, чи пан Вадатурський іншої думки?

Так, я іншої думки. В аграрної України дуже велике майбутнє. Потенціал нашої країни – вирощувати до 100 млн тонн зерна на рік. Це цілком можливе майбутнє України. Аграрний сектор має потенціал і здатний підняти і інші галузі. І наша компанія тому приклад. «НІБУЛОН» – це успішна аграрна компанія, яка сьогодні відроджує суднобудування, розвиває логістику, будує підприємства, обробляє український метал, імпортує найкраще устаткування та сільгосптехніку. Тобто ми даємо потужний поштовх різним галузям економіки України. З десяток таких компаній, як наша перетворили б нашу аграрну Україну на економічне диво. Сьогодні ми регулярно приймаємо на своїх підприємствах делегації фермерських господарств, представників та експертів з аграрного сектору з Європи та США, які вивчають досвід успіху нашої компанії. Тому я переконаний: за аграрно-промисловою Україною майбутнє! І я вірю в це.

Конфлікт з МІУ

Правда ли, что семья Вадатурских лоббирует народного депутата Алексея Вадатурского на должность министра инфраструктуры Украины? Является ли это причиной публичного конфликта с Владимиром Омеляном?

Це звичайно ж безглуздя і вигадки самого ж міністра і його оточення. Члени нашої сім’ї ніколи не займали керівних посад у виконавчій владі незалежної України. Ми не плануємо цього і надалі, незважаючи на неодноразові пропозиції, в тому числі, і мені особисто. На жаль, чесній людині у владі в Україні нічого робити. Ми повірили Революції гідності, ми повірили тим змінам, що мали неминуче прийти у нашу країну. Тоді на особисте прохання Президента України Петра Порошенка і з метою допомоги у проведенні нагальних реформ в економіці Андрій Вадатурський вирішив балотувався від найбільшого в Україні мажоритарного округу до Верховної Ради. Тепер він один з небагатьох бореться з псевдореформаторами там, а я – тут, в бізнесі. Той, хто хоче завдати шкоди його репутації, насаджує думку, що він лобіює чиїсь інтереси. На що я хочу відповісти питанням: у нас проблеми в країні  чому? Тому що у владі непрофесіонали, а псевдореформатори. А коли у ВР з’являється людина-професіонал, їй не дають професійно займатися законотворчою ініціативою в тій галузі, в якій така людина розбирається. Як ви гадаєте, Андрій Вадатурський має  займатися законотворчою діяльністю у сфері охорони здоров’я або ж у галузі дослідження космосу? Чому він не може спокійно  займатися законотворчою ініціативою в тій галузі, в якій він спеціаліст? Сьогодні МІУ блокуються необхідні країні законодавчі ініціативи, в тому числі, і ініціативи нашої компанії. Це незважаючи на те, що ми сьогодні відстоюємо інтереси суднобудівних заводів, ми відстоюємо інтереси України у судноплавстві, ми відстоюємо український прапор. Але нашим опонентам це не потрібно, їм потрібна контрабанда пального і «ржаві калоші», які колись були збудовані в Україні а сьогодні ходять під іноземним прапором. Ось в чому вся суть конфлікту. І наостанок:  я переконаний, що доки у Верховній Раді залишатиметься таке потужне лобі портів Великої Одеси,  ми, миколаївці, ніколи не будемо міністрами.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.