Когнітивний дисонанс неякісної журналістики: «акули пера» продовжують клепати низькопробні замовні тексти

Днями ряди ЗМІ, які впевнено закопують свою репутацію в глибоку яму з інформаційним багном, поповнилися.

Інтернет-ресурс «Апостроф», який нібито працює за принципами «…безпристрасності, точності і достовірності… об’єктивності і збалансованості подачі інформації…» нагодував українців черговою порцією фейкового інформаційного «варива» про компанію «НІБУЛОН» під заголовком «Мильний пузир» Вадатурських: чому «НІБУЛОН» приховує своє фінансове становище».

Автор цього набору речень Микола Ткачук по праву може називатися проФФесором журналістики. «Всезнавець», який пояснює причини когнітивних спотворень та дає поради, як уникнути факторів, що заважають відчувати себе щасливими; пояснює природу «фізики фейків», не забуває розкрити таємниці роботи військової розвідки та залаштункової боротьби за мерські крісла.  Для  фабрикування старих вигадок про нашу компанію він зробив виняток і буквально на кілька годин став ще й «фахівцем у сфері міжнародної торгівлі, фінансової справи, податкової політики».

І хоча М. Ткачук пафосно написав, що його допис нібито базується на «аналізі ситуації з відкритих джерел», насправді, майже весь він скопійований зі статей представників «Стопкору». Так, саме тих представників, яких ми шукали більше місяця, щоб вручити офіційний інформаційний запит. Тих, які  спочатку без дозволу та попередження вриваються на приватну територію підприємства, розмахуючи посвідками журналіста з логотипом «5 каналу», який насправді заборонив їм використовувати свій логотип, потім закриваються у своєму авто, а пізніше говорять, що їх 8 годин не випускали. Ми навіть змушені були викликати поліцію. Саме ті представники, які порушують не лише Конституцію України, Цивільний кодекс України, але й положення Кримінального Кодексу. Втручаються в особисте життя українських громадян та іноземців. До речі, щодо останніх, вже відкрите кримінальне провадження на представників «Стопкор ТВ» за втручання в приватне життя.    

Ще одне «надійне та фахове» джерело – «головний портал про фондовий ринок» StockWorld, засновником якого є уродженець Росії Є. Пеньковський. Починав свою кар’єру він на посаді керівника та бухгалтера підприємства, що спеціалізувалося на розведенні свійської птиці. У 2013 році заснував компанію, що займалася роздрібною торгівлею фруктами та овочами. З 2014 року вирішив завоювати видавничий та рекламний ринки України. Вже у 2016 році заснував та очолив товариство, що здійснює діяльність у сфері проводового та безпроводового електрозв’язку тощо. Усе це далеко від фондових ринків, але різносторонність вражає.  

Не забули ділки додати і те, що головний редактор Національного промислового порталу Павло Волошин сказав, що «… кредитна заборгованість компанії перед ЄБРР становить майже півмільярда доларів…». Але, насправді, це Христина Кришиха, представниця «Стопкор ТВ», готуючи замовний випуск проти нашої компанії і не знайшовши потрібну негативу інформацію про компанію, вирішила використати слова П. Волошина в іншому контексті. Хоча він розповідав про те, що ці гроші використовуються компанією «для інвестицій у підприємство для подальшого розвитку». (Лист Волошина П.). Ось так, Х. Кришиха і «Стопкор» обманюють навіть своїх колег, і при тому, що має у своєму розпорядженні звернення П. Волошина.  

На щастя, переважна більшість представників як громадськості, так і професійного експертного середовища добре відрізняють фейки та маніпуляції від реальних фактів. Ми також маємо суттєву підтримку  і довіру з боку міжнародних фінансових інституцій, які на підставі постійного фінансового моніторингу нашої компанії достеменно володіють реальним станом справ. 

Останнім часом ми все частіше чуємо пропозиції не звертати уваги на замовний інформаційний бруд на адресу компанії на її тернистому шляху інвестування в Україну понад 2 000 000 000 доларів США, натомість далі упевнено робити нашу, важливу для держави і народу України, справу.

Цього разу ми дослухаємося до таких порад наших справжніх друзів, доброзичливців та не будемо робити традиційного прискіпливого спростування, тим більше, що й спростовувати немає що.

І, у зв'язку із незмінністю як «звинувачень», так і наших аргументів,  обмежимося окремими посиланнями на наші попередні спростування, щоб деякі ЗМІ запам'ятали вже нарешті!

Щодо фінансового стану компанії та співпраці з кредиторами

Шевкі Аджунер, голова ЄБРР в Україні (2013-2018)

«НІБУЛОН» – клієнт, з яким ЄБРР працює вже багато років і який заслуговує на довіру. Він завжди виконував і виконує свої зобов'язання. Важливо, що це підприємство інвестує в розвиток транспортної інфраструктури, що підвищить ефективність українського агросектору та збільшить його експортний потенціал".

http://nibulon.com/news/novini-kompanii/direktor-ebrr-v-ukraini-shevki-adzhuner-nibulon-duzhe-nadiinii-klient-yakii-z-povagoyu-stavitsya-do-svoix-kreditoriv.html

Антон Усов, старший радник ЄБРР  

«Я, как официальный представитель кредитора (ЕБРР), заявляю, что эта информация не соответствует действительности. Нибулон обслуживает свои обязательства в штатном режиме».

Щодо роботи в компанії іноземних громадян

Фабріс Шуіссі

«…Так, він працював у нас кілька років, процес прийому на роботу був прозорий, до пошуку відповідного співробітника залучалися іноземні хедхантери,  але на цьому «сенсація» вичерпується. По-перше, ні на попередньому місці роботи в фінансовій установі, ні в компанії «НІБУЛОН» Фабріс Шуіссі не мав жодного відношення до кредитування юридичних осіб. По-друге, немає нічого дивного чи кримінального в тому, що людина змінює місце роботи або сферу діяльності. Як відомо, в західних країнах схвалюється досить часта зміна роботодавців. По-третє, наша компанія успішно співпрацювала і співпрацює із західними банками вже понад 10 років, а тому прихід колишнього співробітника банківської установи, ніякого значення в цьому сенсі немає…» 

http://www.nibulon.com/news/sprostuvannya-nedostovirnoi-informacii/v-poshukax-sekretu-polishinelya.html

Девід Кларк

«…Девід Кларк, який був керівником швейцарського підприємства, в історії своїй мав справу з російським бізнесом – він не був директором російських компаній,  не вів бізнес, не був операційним директором російської компанії. Він допоміг відкрити підприємство, а  несуть відповідальність за це підприємство ті, хто його створили і він ніякої відповідальності не ніс.  Задовго до того, як ми створили підприємство в Швейцарії, він уже допоміг цим же швейцарським компаніям закрити це підприємство.  Він і раніше не займався операційною діяльністю і після цього тим більше. Він виконав дві умови: допоміг відкрити і допоміг закрити ці підприємства за законами Швейцарії.  Все. Крапка. Коли ми дізналися за цю ситуацію, а це репутаційні  ризики для нашої компанії, незважаючи на те, що він задовго перестав співпрацювати з російськими компаніями, ми офіційно звільнили цю людину з нашої компанії. Але я задаю одразу питання. Хто з наших чиновників звільнився і хто з наших чиновників звільнився, коли члени сім'ї були замішані в Panama Papers і всіх цих справах?  Ми, як тільки дізналися, протягом тижня це зробили. Дякую Девіду Кларку, що він зрозумів нас і звільнився з нашої компанії…»

http://nibulon.com/news/novini-kompanii/konferenciya-generalnogo-direktora-kompanii-nibulon-oleksiya-vadaturskogo-video-onovleno-chastina-3.html

Щодо здійснення торгових операцій та їх оподаткування

«…Щоб мати конкурентні переваги перед транснаціональними компаніями, які, відкриваючи свої представництва в Україні, вже фінансуються за рахунок грошових позик у першокласних західних банках, ми теж змушені шукати доступ до більш дешевих кредитних ресурсів. З цією метою, ми у 2004 році, маючи індивідуальну ліцензію Національного банку України на здійснення інвестиції за кордон, відкрили свою дочірню компанію у Нідерландах, а через 2 роки - у Швейцарії. У нас ніколи не було намірів приховувати існування цих компаній, вони працюють офіційно та виключно в рамках законодавства, а тому і мають співзвучні з українською компанією назви Nibulon Trading B.V. та  Nibulon S.A. Господарська діяльність цих зарубіжних компаній перебуває під постійним пильним контролем з боку міжнародних аудиторських компаній тих країн.

Як фізичні особи, ані Олексій, ані Андрій Вадатурські не є засновниками швейцарської чи нідерландської компаній. Утім, згідно з установчими документами вони мали право підпису на будь-яких документах, як представники цих компаній. Отож наявність підписів генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського на документах групи компаній «НІБУЛОН» не є дивиною, адже відповідно до установчих документів його підпис є підписом уповноваженого представника юридичної особи, а отже, є у всіх картках зразків підписів і визнається  як західними, так і українськими банками та їхніми філіями, в яких обслуговуються наші  45 виробничих підрозділів. Відразу після свого обрання до Верховної Ради України у 2014 році Андрій Вадатурський передав в управління Олексію Вадатурському свою частку (у повному розмірі) у статутному капіталі товариства для здійснення управління цією часткою. З того моменту його підпис був виключений з реєстру західних та українських банків…»

«…У 2009-2011 роках, коли тодішнє керівництво Миколаївського морського порту та Міністерства транспорту і зв’язку України незаконно блокували судно Preventer, не даючи йому підійти до причалу нашого підприємства. У ролі тимчасового інформаційного рупора порту виступав колишній народний депутат Геннадій Задирко. Тоді дійшло навіть до того, що на основі цих вигаданих заяв про нібито несплату та мінімізацію податків, використання офшорів, заниження цін і т. п. був сфабрикований лист з підробленим підписом першого заступника ДП «Дельта-лоцман» М. Щурікова та надісланий на ім’я Прем’єр-міністра України. Паралельно Г. Задирко розіслав аналогічні за змістом депутатські звернення зі своїм підписом та підписами своїх прихильників (інших народних депутатів) в Адміністрацію Президента України. Відповідно, факти, викладені у цих листах, перевірялися Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України, органами внутрішніх справ України, митними органами та Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві. За результатами проведення повної і всебічної перевірки обставин, викладених у депутатському зверненні, факти, в т. ч. і ухилення ТОВ СП «НІБУЛОН» від сплати податків, не знайшли свого підтвердження…»

http://www.nibulon.com/news/sprostuvannya-nedostovirnoi-informacii/diyalnist-grupi-kompanii-nibulon-vedetsya-viklyuchno-v-ramkax-chinnogo-zakonodavstva.html

Щодо відшкодування податку на додану вартість

«… Ми не раз публічно говорили, що вважаємо ПДВ одним з найбільш корумпованих податків в Україні, але будучи законослухняною компанією, ми працюємо в рамках чинного законодавства. До того ж, обсяги відшкодування ПДВ демонструють також і масштаби нашої діяльності: торгівельної, інвестиційної, суднобудівної тощо. Наприклад, за перший квартал поточного маркетингового року «НІБУЛОН» відвантажив на експорт найбільшу за весь час діяльності компанії, порівняно з аналогічними періодами інших років. Наша компанія вже понад десять років є одним з лідерів аграрного ринку України. За останні два роки ми збудували два перевантажувальних термінали, елеваторний комплекс, провели реконструкцію суднобудівного заводу та збудували понад десяток повнокомплектних суден.

ПДВ  - це не пільги і ми маємо законне право на його відшкодування. Це, свого роду, маркер масштабів інвестиційної та операційної діяльності компанії. Чим більше інвестуєш в економіку України, тим більша сума ПДВ тобі до відшкодування…»


Ми вже неодноразово закликали українські ЗМІ припинити поширювати фейкову та неправдиву інформацію, але бажання отримати легкі гроші затьмарює все на своєму шляху. Публікують все, без перевірки не те що фактів, але, судячи з останнього фейку, взагалі текст не читали! Інакше б зрозуміли, що такі дурниці не можна публікувати. Мабуть, у редакцій дійсно скрутні часи, раз не гребують таким.

Утім ми не будемо зупинятися на проханнях та закликах. Таким діям з боку ЗМІ буде обов’язково дана правова оцінка. Наразі ми збираємо відповідні матеріали, це займає певний час. Нам відомі прізвища замовників. Шкода, що горе-реформатори, які самі нічого не можуть зробити для розвитку економіки України, витрачають купу грошей та час на такі речі.   

Ми, у свою чергу, саме своїми інвестиційними проектами з будівництва річкових терміналів та сучасного вантажного флоту, реконструкції суднобудівного заводу, відновлення судноплавства на річках будемо доводити, що такі публікації – фейк.

І ми вдячні всім, хто підтримує нас.

P. S. На інформаційній хвилі про включення Олексія Вадатурського та компанії «НІБУЛОН» до російського санкційного переліку пропонуємо до пошуку європейської закордонної нерухомості, додати ще й пошук російської нерухомості. Успіхів!

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.