Філософія енергозбереження в дії

Про впровадження енергозберігаючих технологій та майбутні перспективи професії розповідають енергетики компанії «НІБУЛОН».

Енергетика займає особливе місце в нашому житті. Сьогодні без енергетичних ресурсів неможливо уявити життя людини ні в побуті, ні, тим більше, на виробництві.

«Ми несемо людям світло та тепло! – з гордістю проголошує головний енергетик компанії «НІБУЛОН» Юрій Тягунов. – Перед нашою службою щодня постають нагальні завдання: не лише забезпечувати безперебійне тепло- та енергопостачання, а й контролювати витрати електроенергії, впроваджувати новації задля зменшення витрат. На мою думку, використання енергозберігаючих технологій, які дозволяють істотно скоротити споживання дорогих енергоносіїв, є найголовнішим напрямком розвитку енергетики сьогодні. Тому наші фахівці орієнтовані на пошук, дослідження та використання енергозберігаючих технологій на підприємствах компанії».

У вирішенні проблеми енергозбереження компанія «НІБУЛОН» не новачок. У 2011 році підприємство було визнане Європейським банком реконструкції та розвитку переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP) у номінації «Проект з найбільшим енергозбереженням». Інвестиція на суму 15 млн доларів США дозволяє економити близько 10 млн куб. м природного газу, що у грошовому еквіваленті становить близько 3 млн доларів на рік. Величезна економія газу дозволяє також зменшити викиди діоксину вуглецю на 18 тис. тонн на рік, що дорівнює річній кількості викидів 8 тис. автомобілів. Таким чином, енергозбереження має ще й суттєвий природоохоронний ефект.

«Ми постійно працюємо на удосконалення свого професійного рівня та впровадження інновацій, – розповідає інженер-енергетик Андрій Нертик, – адже основним завданням нашої служби є скорочення витрат на енергоресурси за умови збереження необхідного обсягу та якості. Так, наприклад, останнім часом працюємо над перспективним напрямком сучасної енергетики – впровадженням на підприємствах компанії світлодіодного освітлення. Це економічно вигідніше, безпечніше та практично доцільніше. За нашими підрахунках, це дозволяє в 6-8 разів зменшити витрати електроенергії на освітлення».

Андрій Нертик переконаний, що свою професію він обрав за покликанням: «Це цікава та дуже серйозна робота. Мені подобається працювати над створенням чогось нового від проекту до монтажу. За останні 5 років «НІБУЛОН» звів 13 елеваторів та перевантажувальних терміналів у семи регіонах України. На кожному з цих об’єктів в середньому прокладено близько 3500 м газопроводу середнього та низького тиску, 100 км електричних мереж, а також встановлено більше 70 освітлювальних опор! І все це – результат нашої праці».

За своєчасне забезпечення фахівців служби головного енергетика необхідними та якісними електротехнічними матеріалами і обладнанням відповідає Діна Южаніна: «Без енергетики сьогодні вже неможливо уявити наше життя. Завдяки нашій службі забезпечуються всі сфери життєдіяльності компанії. Я пишаюсь тим, яке значення має наша робота для функціонування мережі господарських філій та підприємств компанії по всій Україні».

Безпечне використання електроенергії забезпечує власна електротехнічна лабораторія компанії: «Наша електролабораторія проводить випробування та вимірювання з метою перевірки стану енергосистеми в цілому, – розповідає начальник лабораторії Ігор Южанінов. – У нашій команді працюють справжні фахівці з вищою професійною освітою та великим досвідом роботи».

На думку Ігоря Южанінова, справжній енергетик має бути не лише дисциплінованим та відповідальним, а й комунікабельним, володіти аналітичними здібностями та технічним мисленням, досконало знати правила експлуатації електрообладнання та необхідні нормативні документи: «На жаль, гарного фахівця сьогодні знайти не так просто. Але, як відомо, майбутнє за енергетикою, тож переконаний, надалі все більше і більше молодих людей будуть обирати саме нашу професію».

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.