Дані за листопад показують відновлення місячної частки експорту компанії «НІБУЛОН», незважаючи на різке падіння загального експорту

Цифри, оприлюднені компанією «НІБУЛОН» цього тижня, свідчать про наявність тривалого впливу війни Росії на аграрний сектор України. З 1 січня по 15 листопада 2022 року компанія «НІБУЛОН» експортувала 1,7 мільйонів тонн зерна, з них 751 800 тонн було експортовано у період з березня по листопад поточного року. Це на 164% менше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Таке зниження спричинене перебоями на звичних експортних маршрутах компанії «НІБУЛОН» під час війни, зокрема блокування експорту через Чорне море та річку Дніпро.

Хоча загальний експорт цього року значно впав, дані за листопад показують, що частка компанії «НІБУЛОН» у загальному експорті зерна України перевищить її місячну частку на ринку напередодні війни.

У січні 2022 року компанія «НІБУЛОН» експортувала понад 345 тисяч тонн зерна, що становило трохи більше 6% від загального місячного експорту зерна України. Станом на 15 листопада 2022 року на частку компанії припадало 6,3% загального експорту зерна України за першу половину місяця.

Компанія «НІБУЛОН» доклала всіх зусиль, щоб максимально використати доступні нечорноморські канали експорту, включаючи зміну маршрутів наземним та залізничним транспортом. У період з травня по листопад компанія «НІБУЛОН» доставила понад 50 тисяч тонн зерна в Польщу, Угорщину та Румунію залізною дорогою та 160 тисяч тонн в Румунію баржами.

Очікується, що в грудні новозбудовані об’єкти для експорту зерна в Ізмаїлі почнуть повноцінно функціонувати, відкриваючи подальші можливості для збільшення експорту та зменшення залежності від Чорноморської зернової ініціативи ООН, яка постраждала від неефективності і невизначеності.

«Аграрний сектор України завжди був рушійною силою економічного зростання країни. Зараз ми потребуємо цієї рушійної сили для економічного відновлення. Незважаючи на серйозні постійні виклики для наших бізнес-операцій, компанія «НІБУЛОН» шукає інноваційні рішення для забезпечення зв’язку українських фермерів із міжнародними ринками та для збереження глобальної продовольчої безпеки», – зазначив генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Андрій Вадатурський.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.