Будівництво плавкрана П-140 – справжнє випробування майстерності та професіоналізму суднобудівників

На сьогодні на NIBULON MAX задіяна максимальна кількість працівників, адже роботи ведуться у декілька змін і паралельно за всіма напрямами.

Будівництво судна пр. П-140, що стане флагманом наявного флоту компанії та, безумовно, гордістю з-поміж усіх суднобудівних здобутків заводу – це не лише абсолютно новий, значно вищий рівень суднобудівних потужностей підприємства, а й майстерності та професіоналізму суднобудівників, справжніх людей праці, які розбудовують сучасний флот України.

На сьогодні на NIBULON MAX задіяна максимальна кількість працівників, адже роботи ведуться у декілька змін і паралельно за всіма напрямами. Так, наразі на судні в активній фазі  ізоляція приміщень, прокладання кабелю, встановлення необхідного насичення та трубопроводів, фарбування. Тим часом на передстапельному майданчику триває виготовлення кришок люкових закриттів для двох трюмів, вага кожної з яких 30 тонн, а деталі для їхніх рухомих з’єднань – понад 4 тонни.

Водночас зварники завершили приварювання барбетів кранів Liebherr – приварних до колон фундаментів  вагою в 12 тонн кожний. Точність площинності монтажного фланця після приварювання барбета не має перевищувати 0,39 мм, тож такі роботи виконувалися з  постійним контролем геометрії сучасним обладнанням спеціалістами фірми «КОДА» (Харків).

– Колона крана – це набрані кільця з товщиною метала 50 мм. Щоб ці 50 мм заварити для потрібної міцності колони, необхідно накласти 72 шви, тобто зварнику потрібно 72 рази обійти цю колону крана, діаметром 3,5 м. Загальна довжина шва на 2-х колонах кранів – близько 10 км. Роботи проводилися в дві зміни і над процесом працювали близько 10 кращих сертифікованих зварників заводу. Все зварювання перевіряється на суцільність ультразвуком. Якщо в ході цього буде знайдений хоч найменший дефект, все доведеться робити заново – знову накладати 72 шви. Робота дуже складна і відповідальна, – відмічає заступник директора ССЗ «НІБУЛОН» з виробництва Володимир Жмур.

Абсолютної точності потребує і розточення петель шарнірів люкових закриттів і обухів кріплення гідроциліндрів. Уся складність полягає в тому, що сама конструкція велика і корпусна, тому не на всі верстати вона вміщається, а точність розточення становить 0,3 мм. Технологам компанії довелося виготовити спеціальне пристосування, щоб зробити все з найвищою точністю і кришки змогли працювати правильно. Раніше такі спеціальні верстати можна було знайти тільки на ЧСЗ, але зараз вони в непридатному стані.

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.