Більше можливостей для херсонських аграріїв: «НІБУЛОН» збільшує потужності перевантажувального термінала філії «Голопристанська»

До 1 жовтня на філії «Голопристанська» буде збудовано додаткові ємності для зберігання зерна на майже 22 тис. тонн.

Зовсім нещодавно «НІБУЛОН» збудував та ввів в експлуатацію новий потужний перевантажувальний термінал філії «Зеленодольська» на Дніпропетровщині. А вже сьогодні, не гаючи часу, у рамках проєкту компанії щодо збільшення потужностей своїх підприємств розпочались підготовчі роботи до будівництва додаткових зерносховищ з галереями, естакадами та допоміжними спорудами на філії «Голопристанська», що на Херсонщині.

Серед основних будівельних передбачених проєктом  об’єктів є 3 зерносховища ємністю по 7,3 тис. тонн кожне (близько 22 тис. тонн); завантажувальна естакада з ланцюговими транспортерами; підземна розвантажувальна транспортна галерея зі стрічковими транспортерами; система аспірації з повітроводами та пилоочисним устаткуванням; системи дощової каналізації в складі дощоприймачів та каналізаційних мереж.

Після закінчення будівництва нові потужності разом з існуючим технологічним комплексом створять єдину автоматизовану систему прийому, обробки та відвантаження зернових та олійних культур на водний та автомобільний транспорт, а зернозберігальні можливості філії «Голопристанська» зростуть до близько 98 тис. тонн. 

Нагадаємо, філія «Голопристанська» була збудована у червні 2017 року, і вже прийняла більше 620 тис. тонн сільгосппродукції. Також паралельно із прийманням перевантажувальний термінал безперервно здійснює вивантаження збіжжя на водний транспорт. За час діяльності філії «Голопристанська» відвантажено близько 200 одиниць несамохідних суден та транспортовано до морського перевантажувального термінала компанії в Миколаєві понад 660 тис. тонн сільгосппродукції. Таким чином, шляхи країни розвантажено на більше 27 тис. вантажівок.

Херсонська філія має важливе стратегічне значення для реалізації інвестиційних задумів компанії. Херсонщина – це водні ворота України, і саме з Голої Пристані починається водний шлях, що з’єднує Україну з Білоруссю. Відновлення водного шляху Е-40 значно спростить торгівлю між двома країнами, дозволить вивільнити від вантажного автотранспорту обласні центри, що розташовані на річці Дніпро. 

У 2017 році у м. Нова Каховка відбулося підписання Меморандуму про співробітництво та партнерство між Херсонською ОДА, Гомельським обласним виконавчим комітетом та ТОВ СП «НІБУЛОН». Відповідно до Меморандуму наша компанія підтвердила впровадження інвестиційних проєктів з будівництва елеваторних ємностей та перевантажувальних терміналів на території Херсонської області. З часу підписання Меморандуму ми збудували не лише 4 перевантажувальних термінали на р. Дніпро: філія «Голопристанська» (Херсонська область), філії «Хортиця» та «Тернівська» (Запорізька область) і філія «Зеленодольська» (Дніпропетровська область), а й флот, який зараз працює на Південному Бузі, але придатний в томи числі і для транспортування вантажів і міжнародним водним шляхом Е40. Отже, ми не словом, а ділом реалізували зазначені у Меморандумі домовленості.  

Наразі питання відновлення судноплавства на шляху Е40 перебуває на стадії декларативних заяв двох країн. Втім, якщо держава потребуватиме нашої допомоги, ми з радістю відгукнемося і зможемо виконати днопоглиблювальні та інші роботи. Адже ми, як суб’єкт господарювання, теж зацікавленні у розвитку Дніпра як повноцінної транспортної артерії.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.