5 досягнень логістичного напряму в 2023 році

Логістичний напрям «НІБУЛОНу», який управляє флотом, авто- та залізничним транспортом компанії, підбив підсумки за результатами роботи в першому півріччі 2023 року

Навіть в умовах постійних ускладнень та перешкод на шляху виконання зовнішньоекономічних контрактів «НІБУЛОНу» вдається вибудовувати незалежну логістичну політику, яка передбачає ефективне використання власних ресурсів. Важливу роль у цьому процесі відіграє розбудова нової філії «Бессарабська» в місті Ізмаїл. Розповідаємо про ключові досягнення колективу, який уможливив експорт підприємства в умовах блокування звичних логістичних ланцюгів і флоту.

1. Транспортували власним флотом 15% вантажів з Ізмаїлу до Констанци

Усього за період січень-червень 2023 року власним флотом «НІБУЛОНу» було перевезено близько 80 тис. тонн збіжжя з філії «Бессарабська» в Ізмаїлі до румунської Констанци, що склало 15% від загального обсягу перевезень компанії. Це стало можливо завдяки унікальній процедурі передислокації флоту з Миколаєва, яка передбачала розбірку плавзасобів, перевезення їх суходолом на Дунай і подальшу збірку на філії «Бессарабська». Усього таким чином вдалося перевезти 2 портові буксири «НІБУЛОН-12» та «НІБУЛОН-14», буксири «НІБУЛОН-3» та «НІБУЛОН-11» та дві вантажно-розвантажувальні машини TEREX FUCHS MHL 385.

2. Почали надавати на Дунаї послуги буксирного флоту стороннім організаціям

Наші буксири працюють не тільки для потреб «НІБУЛОНу». Навесні ми розпочали надавати такі послуги як буксирування, швартування та відшвартування суден на Дунаї назовні. Попит є. Із січня до червня 2023 року кількість відпрацьованих таким чином годин збільшилась у 18 разів.

3. Перевезли Дніпром понад 15 тис. тонн зернових

Восени 2022 року «НІБУЛОН» відновив роботу всіх річкових елеваторів, які розташовані на підконтрольній Україні території, а це філії «Зеленодольська», «Градизьк», «Хортиця», «Тернівська», «Вітове», «Новоодеська», «Переяславська», «Вознесенська» та «Кременчуцька». Навесні «НІБУЛОНу» вдалося відновити перевезення на середньому Дніпрі. Зараз тут працюють буксири «НІБУЛОН-10», «Гермес-2» та несамохідні баржі УАК-1, УАК-2, УАК-3, УАК-4, а філія «Кременчуцька» виконує роль центрального перевалочного хабу, який здійснює приймання зерна з водного транспорту та перевантажує у вагони. Протягом квітня-травня 2023 року таким чином вдалося транспортувати понад 15 тис. тонн зернових.

У планах судноплавної компанії збільшити обсяги з надання послуг стороннім організаціям в Ізмаїлі, а також нарощувати обсяги перевезень на Констанцу за рахунок оптимізації маршрутів. Так, досвід проходження морських шляхів, отриманий взимку та навесні, дозволяє компанії обирати саме морські маршрути слідування замість руху Дунаєм, що впливає на швидкість обертання флоту.

4. Збільшили обсяги перевезень автотранспортом в 3,6 разів

Автомобільний транспорт «НІБУЛОНу», який зараз складається зі 100 вантажівок, в умовах обмеженої роботи зернового коридору і пропускної здатності залізничної інфраструктури в напрямку Ізмаїла став дуже важливою частиною логістичного ланцюга компанії. Транспортування збіжжя з південних філій, зокрема річкових «Вознесенської» та «Новоодеської», а також терміналу в Миколаєві, який зараз виконує функцію сухого порту, в напрямку «Бессарабської» здійснюється саме автотранспортом. У поточному році колективу департаменту логістики вдалося наростити обсяги перевезень в 3.6 разів та при цьому покращити ефективність використання автотранспорту на 66% за рахунок повного укомплектування водіями автопарку та раціоналізації структури перевезень. У планах напряму реалізація проєкту оновлення 50% парку вантажівок вже до кінця 2023 року.

5. Заощадили 63 млн грн завдяки використанню власного вагонного парку

Від початку 2023 року «НІБУЛОН» транспортував залізницею майже 100 тис. тонн вантажів як в напрямку західного кордону країни, власної філії «Бессарабська», так і портів зернового коридору. Наявність власного вагонного парку дозволила зекономити в середньому 700 грн на кожній тонні перевезених вантажів, що сукупно дало можливість заощадити 63 млн грн. Також за цей період у контексті покращення використання вагонів та ефективності обробки залізничного транспорту на філії «Бессарабська» введено в експлуатацію автоматизовану лінію вивантаження з вагонів та побудовані додаткові ємності для прийняття зернової продукції із залізничного транспорту в період непогоди. Це дуже важливо для Дунайського регіону, де відсутні ємності для зберігання і накопичення, що суттєво погіршує вивантаження вагонів у регіоні. Завдяки новій лінії обсяги вивантаження на філії «Бессарабська» збільшено до 60 вагонів на добу.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.