2021 рік став найкращим в експортній історії компанії «НІБУЛОН»

Відразу чотири рекорди продемонструвала компанія з експорту за підсумками минулого року.

У 2021-му «НІБУЛОН» досягнув найкращих результатів за усю історію відвантажень сільськогосподарської продукції в розрізі місяця, кварталу, півріччя та календарного року. Рекордними стали серпень із показником 700,9 тис. тонн, 4-й квартал – 1,88 млн тонн, 2-ге півріччя – 3,71 млн тонн. Як закономірний результат усерівневої злагодженої роботи – новий абсолютний рекорд за рік – понад 5,64 млн тонн відвантаженої сільгосппродукції.

Важливою передумовою нарощення показників торговельної співпраці став рекордний врожай пшениці, кукурудзи та ячменю в Україні в 2021 році, відповідно на яких і була зосереджена основна увага компанії. Від загального обсягу відвантажень ці культури займають більше 90%, решта припадає на ріпак, сою та сорго.

Значним досягненням минулого року стало й розширення географії експорту: відвантаження було здійснено до 38 країн. Для порівняння, у 2020 році цей показник становив 32 країни, а у 2017-му – 23 країни.

За словами головного менеджера в оптовій торгівлі зерновими культурами компанії «НІБУЛОН» Дмитра Фурди, ключовим імпортером залишається Китай, куди було відвантажено близько 1,5 млн тонн кукурудзи та ячменю. Друге місце посів Єгипет куди було відвантажено близько 630 тис. тонн пшениці і кукурудзи. Третє місце за Індонезією із обсягом у 615 тис. тонн. Також 2021 року відкрито нові напрямки експорту – країни Африки та Азії (Нігерія, Камерун, Гана).

Окремо слід відмітити й широку географію експорту пшениці, яка включає 27 країн. Окрім уже згаданих, є такі незвичні для України напрями, як Мексика, Кенія, Оман, Танзанія, Уганда та Бурунді. Це пояснюється тим, що саме нам вдалося забезпечити продовольчу безпеку в цих країнах та переконати імпортерів, що якість української пшениці від «НІБУЛОНа» не поступається конкурентам із США, Аргентини чи Австралії, де склалася ускладнена ситуація з виробництвом цієї культури високої якості.

Розвиваючи морський потенціал нашої країни, компанія не лише активно переорієнтовує вантажопотоки на водні шляхи, але й нарощує обсяги рейдової перевалки. Частка роботи NIBULON MAX та «Святого Миколая» на зовнішньому рейді Миколаївського морського торговельного порту сягнула 67% від загального експорту компанії за 2021 рік, що засвідчує ще один рекорд компанії. Але це зовсім не межа, адже сумарно можливості компанії з відвантажень на воді сьогодні складають до 6 млн тонн вантажів щорічно.

Усі результати для «НІБУЛОНа» є безпрецедентними та підтверджують стабільну висхідну динаміку розвитку протягом багатьох років діяльності. Такий успіх зумовлений втіленням далекоглядної комплексної інвестиційної програми компанії з відродження Дніпра і Південного Бугу як головних транспортних артерій України. Для її реалізації «НІБУЛОН» інвестував у розвиток економіки країни понад $2,3 млрд, розбудувавши унікальну зернову інфраструктуру, відродивши суднобудування та судноплавство. Завдяки компанії сьогодні наша країна відома у всьому світі як постачальник високоякісного зерна та успішний взірець розвитку надсучасної внутрішньої логістики.

«НІБУЛОН» – справжній драйвер української економіки, а кожне наше досягнення є не лише новим рівнем можливостей, а й вищим темпом розвитку для усіх інших компаній. Тому уже зараз ми втілюємо нову стратегію, яка націлена на високий результат експортного відвантаження у понад 6,5 млн тонн продукції. Для цього у 13-ти областях ефективно працює унікальна інфраструктура з високотехнологічних річкових перевантажувальних терміналів, потенціал яких постійно зростає за рахунок модернізації та удосконалення потужностей і технологій роботи, виробничі підрозділи, а також найсучасніший флот, який складається із 80 суден різного класу та призначення.

«Завдяки реалізації нашої інвестиційної програми ми забезпечуємо оперативне та зручне для сільгоспвиробника накопичення партій зернових та олійних на елеваторах компанії, подальшу доставку до порту та перевантаження на морські судна. «НІБУЛОН» готовий забезпечувати український агропромисловий комплекс експортними логістичними потужностями в умовах зростання обсягів виробництва основних культур в Україні. При цьому наша компанія має високий ступінь гнучкості у напрямах управління якістю та оперативності поставок, що надає нам перевагу у конкуренції на ринках збуту агропромислової продукції, – зазначає заступник генерального директора з торгівлі компанії «НІБУЛОН» Володимир Славінський. – У цьому році ми і надалі плануємо розширювати географію експорту і уже в січні маємо заплановані відвантаження продовольчої пшениці до Алжиру, вперше за історію компанії. Крім цього, ми плануємо і надалі нарощувати співпрацю з кінцевими споживачами у Південно-Східній Азії, зокрема з Китаєм та Індонезією, а у перспективі з Малайзією та Філіппінами».

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.