2019/20 маркетинговий рік став одним із кращих в історії компанії «НІБУЛОН»

Минулий маркетинговий рік компанія «НІБУЛОН» завершила з результатом 4,9 млн т українського експорту зернових і олійних культур. Таким чином, три останні маркетингові роки стали кращими в історії компанії.

Основними експортними культурами «НІБУЛОНа» у 2019/20 МР традиційно стали пшениця (41,4 % від сукупного експорту компанії), кукурудза (34,6 %) та ячмінь (13,6 %).

Важливою конкурентною перевагою «НІБУЛОНа», що протягом багатьох років дозволяє компанії залишатися на провідних позиціях ринку, є наявність розвиненої мережі комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових й олійних культур та налагодженої найсучаснішої логістики (у тому числі і річкової), що дозволяє пропонувати покупцям вчасне відвантаження товару навіть у період, коли менш розвинена логістика інших експортерів не витримує термінів відвантаження.

Щодо географії експорту пшениці, то основною країною призначення залишається Індонезія, яка протягом останніх років є одним з найбільших імпортерів української пшениці.  Друге місце у структурі експорту компанії зайняв Єгипет, який у минулому році витіснив Бангладеш з другого на третє місце. 

«Приріст експорту до Єгипту став можливим завдяки збільшенню обсягів постачання державній агенції GASC. У 2020/21 маркетинговому році компанія «НІБУЛОН»  планує продовжити плідну співпрацю з Єгиптом у сфері державних закупівель, і вірогідніше за все ця країна призначення все ще буде входити у топ-2 імпортерів пшениці, яку відвантажує наша компанія», – пояснює менеджер в оптовій торгівлі зерновими культурами компанії «НІБУЛОН» Мирослав Карабут.

У порівнянні з минулим роком компанія значно збільшила відвантаження до Ємену. Це стало можливим завдяки плідній співпраці з місцевими переробниками, які почали надавати перевагу українській пшениці над французькою та російською через доволі високі показники якості.  Іншими основними країнами призначення залишаються Філіппіни, Йорданія та Туніс.   

«У 2020/21 маркетинговому році ми бачимо потенціал щодо збільшення обсягів у напрямах Марокко та Тунісу через зростання попиту на українську пшеницю у цих країнах,  що викликано зменшенням обсягів її виробництва у ЄС, зокрема у Франції, яка історично залишається основним постачальником для цих країн. Крім того, новим потенційним напрямом експорту наразі може бути Пакистан, де уряд нещодавно відкрив можливість для приватного ринку імпортувати пшеницю, і очікується, що протягом року ця країна закупить 2-2,5 млн т пшениці. Також серед нових потенційних і перспективних напрямів залишається В’єтнам», – додає Мирослав Карабут.

У той же час основним імпортером кукурудзи у 2019/20 маркетинговому році залишається Китай. Крім того, важливим напрямом експорту цієї культури став Єгипет, а також країни ЄС, Ізраїль та Південна Корея. У новому сезоні у компанії очікують потенціал від співпраці з покупцями з Індії, В’єтнаму та Саудівської Аравії. До речі, саме до Саудівської Аравії у 2019/20 маркетинговому році було здійснено понад 60 % експорту ячменю. 

 Щодо ріпака та сорго, то  фактично всі обсяги цих культур було експортовано до країн ЄС (ріпак – до Нідерландів, Бельгії, Німеччини, Франції, Португалії і сорго – до Італії та Іспанії). У новому сезоні очікується, що ЄС залишиться основним імпортером цих культур. 

Експортний потенціал компанії – до 8 млн т сільгосппродукції щороку. Цього року реалузвати ці можливості на повну завадила коронакриза і, відповідно, нестабільність зернового ринку. Але у планах уже на 2020/21 маркетинговий рік – збільшення обсягів експорту до 6 млн т за рахунок розвитку інфраструктури всередині країни та вдосконалення розгалуженої логістичної системи, а також поглиблення співпраці із існуючими контрагентами та налагодження діалогу із новими. «НІБУЛОН» продовжуватиме розвивати ринки збуту в регіонах ЄС, Південно-Східної Азії, Близького Сходу та Африки, враховуючи свої конкурентні переваги та специфіку різних країн щодо якості та стану імпортної продукції.

 «На 2020/21 маркетинговий рік ми плануємо збільшити частку співпраці з прямими отримувачами та переробниками українського зерна у світі за допомогою налагодження системи прямого постачання від поля до елеватора споживача через вдосконалення системи дистрибуції експортної продукції в найбільших ринках збуту. Також за рахунок можливостей компанії відповідати найвищим світовим вимогам якості розраховуємо на збільшення співпраці з нішевими переробниками сировини високої якості», – зазначає головний менеджер в оптовій торгівлі зерновими культурами Дмитро Фурда.

 Дмитро Фурда додає, що у 2020/21 МР Україна розраховує отримати черговий рекордний врожай кукурудзи. За оцінками різних аналітичних видань, валовий збір цього сезону може скласти 37-40 млн т у залежності від погодних умов упродовж липня-серпня. Відповідно, «НІБУЛОН» планує відвантажити на експорт близько 2,5 мільйонів т цієї культури, що також буде рекордним показником для компанії. Більше того, на фоні коронавірусної та політичної кризи у світі досягнення цієї мети стане справжнім викликом, адже в таких унікальних складних та важкопрогнозованих умовах працювати доводиться не часто. 

За оцінкою менеджера в оптовій торгівлі зерновими культурами Олександра Волошина, Україна другий рік поспіль збирає більше 90 млн т основних зернових та олійних культур і експортує понад 50 млн т.

Сьогодні «НІБУЛОН» продовжує розширювати мережу річкових перевантажувальних терміналів компанії та будівництво вантажного флоту. За підсумками 2019/20 МР судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водними шляхами рекордні понад 3,8 млн т різноманітних вантажів. Роботу у 2020/21 МР компанія розпочала з новим високотехнологічним сучасним перевантажувальним терміналом філії «Зеленодольська», збудованим у с. Мар’янське Дніпропетровської області. Завдяки ефективно розбудованій логістичній системі компанії вдається мінімізувати  обсяги збіжжя, прийнятого з автотранспорту, і, таким чином, зберегти українські автошляхи. Сьогодні 60 % вантажів компанії транспортуються водою (близько 4 млн тонн на рік), 30 % – залізницею, і лише 10 % – автотранспортом.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.