Олексій Вадатурський: Будівництво термінала було б неможливе без всіх тих позитивних змін, які відбулися в Україні останнім часом

Хочу підкреслити, що будівництво термінала було б неможливе без підтримки облдержадміністрації та всіх тих позитивних змін, які відбулися в Україні останнім часом.

Днями генеральний директор компанії Олексій Вадатурський разом із головою Запорізької ОДА Костянтином Брилем провели на будівельному майданчику в Тернівці Вільнянського району робочу зустріч із будівельниками стосовно питань зведення потужного перевантажувального термінала, вартістю понад 20 млн доларів США.

Реалізація інвестиційного проекту на Запоріжжі стала можливою саме завдяки сприянню та підтримці голови Запорізької ОДА  К. Бриля та його команди, на чому ще на початку зустрічі наголосив очільник «НІБУЛОНа»:

– Хочу підкреслити, що будівництво термінала було б неможливе без підтримки облдержадміністрації та всіх тих позитивних змін, які відбулися в Україні останнім часом. Нині в нашій державі створено умови для розвитку бізнесу. Якщо ми будуємо підприємства – значить влада на території створила сприятливий клімат.

З кожним днем фронт робіт на будівельному майданчику збільшується, а разом із цим, збільшується і кількість будівельників. Сьогодні на об’єкті працюють близько 600 осіб, у наступному місяці загальна  кількість будівельників становитиме близько 1000,  а в червні – 1500. Зокрема цього тижня до монтажу металоконструкцій кабельної естакади, що являється головною енергетичною артерією підприємства, адже забезпечуватиме подачу живлення від трансформаторної підстанції, приступила нова підрядна організація на майданчику – «Полтаваспецмонтаж». Невдовзі спеціалісти ще двох компаній розпочнуть прокладання мереж водозабезпечення та каналізації.

Тим часом через значні  торф’яні пласти та важкі ґрунти, через що доводиться робити близько 4 тис. ударів для забиття однієї палі, на будівельному майданчику продовжується формування пальових полів. Переважну більшість цих робіт виконує кременчуцька компанія «Промспецбуд». Разом із тим, повним ходом уже тривають роботи з бетонування фундаментів під великі та малі ємності, сушарки, монтування яких розпочнеться вже з наступного місяця.

Введення в експлуатацію перевантажувального термінала із загальною потужністю з відвантаження – 300 тис. т/рік, заплановано на липень, тож у новому маркетинговому році підприємство ТОВ СП «НІБУЛОН» у Тернівці почне працювати з аграріями.

Вигоду від перевантажувальних терміналів компанії мають не тільки місцеві жителі (адже це нові робочі місця з гідною заробітною платою та соціально відповідальний підхід інвестора до вирішення проблем населення), а й аграрії, які від скорочення плеча перевезень сільськогосподарської продукції, заощаджуватимуть як власні кошти, так і кількість необхідних для транспортування вирощеного зерна вантажівок.

– Без перевантажувальних терміналів у Біленькому, Кам’янці-Дніпровській і Тернівці запорізьким аграріям доводилось вивозити продукцію до Херсона, Миколаєва та Одеси. Це, безумовно, позначалось на якості доріг та вартості зерна. Завдяки роботі підприємств компанії значно скорочується плече доставки сільськогосподарської продукції (не потрібно буде возити продукцію на відстань 300-400 км, як це є зараз)  і зникне необхідність аграріям використовувати великовантажні автомобілі. А це безумовно дохід в казну кожного фермерського господарства від 3 до 5 доларів за одну тонну. Враховуючи, що потужність перевантажувального термінала 300 тис. тонн/рік – це колосальна сума коштів, яку сільгосптоваровиробники  інвестуватимуть у розвиток аграрного сектору, зарплати людям тощо, – підкреслив Олексій Вадатурський.

Таким чином, черговий інвестиційний проект «НІБУЛОНа» на Запоріжжі – це додатковий прибуток для місцевих аграріїв, значні стабільні надходження до районного та обласного бюджетів, нові робочі місця та поштовх для розвитку багатьом іншим галузям економіки нашої країни.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.