Лічені дні до відкриття Тернівського термінала

Святкове відкриття підприємства, на яке будуть запрошені також усі учасники будівельного процесу, заплановано на початок липня.

19 червня генеральний директор компанії Олексій Вадатурський відвідав будівельний майданчик перевантажувального термінала в с. Тернівка Запорізької області, де особисто оглянув готовність кожного об’єкта та провів нараду з керівниками підрядних організацій для оперативного вирішення всіх нагальних питань будівництва, що має закінчитися вже найближчим часом.

Наразі тут переважно кипить робота над благоустроєм території: встановлення освітлювальних опор, бетонування всієї території підприємства, що затримувалося через негоду (сильні зливи), а також укладання газонів та розбиття квітників.  У завершальній стадії і будівництво місця відстою для автотранспорту, що привозитиме збіжжя до термінала.

Тим часом фахівці компанії разом зі спеціалістами постачальників обладнання проводять монтаж останнього устаткування та пусконалагоджувальні роботи технологічного обладнання, що забезпечуватиме роботу всього підприємства. 

Повністю готові кабінети та робочі місця в адміністративно-лабораторному корпусі та їдальні, де вже цими днями приймали і частували аграріїв, які завітали до філії. 

– Кошторисна документація проєкту, що вже наприкінці червня розпочне приймати зерно у сільгосптоваровиробників,  вже сягає більше 23 млн дол. США.  За період будівництва тут виконано великий обсяг земляних робіт, що ускладнювалися значними опадами, однак на остаточному терміні виконання робіт це не позначилось, жодних перенесень від будівельників. Тож у зазначений термін повністю автоматизований перевантажувальний термінал, укомплектований найсучаснішим обладнанням для цілодобової роботи,  буде введено в експлуатацію та приймати збіжжя від аграріїв не тільки Запорізької, Дніпропетровської, а й Харківської областей, – відмітив гендиректор «НІБУЛОНа».

Святкове відкриття підприємства, на яке будуть запрошені також усі учасники будівельного процесу, заплановано  на початок  липня.

 – Зважаючи на близьке розташування філії «Тернівська» до виробників сільгосппродукції, їм не доведеться везти зерно за сотні кілометрів через Запоріжжя, через дамбу гідроелектростанції до перевантажувальних терміналів у Біленькому та Кам’янці-Дніпровській, а також до портових міст України за 300-400 км, – зауважив Олексій Вадатурський.

Після виробничої наради  з будівельниками генеральний директор компанії Олексій Вадатурський завітав і на одну із зустрічей із сільгосптоваровиробниками, що проходили безпосередньо на території філії «Тернівська» за участі фахівців компанії упродовж 18-19 червня. Окрім перспектив та переваг від співпраці з підприємствами ТОВ СП «НІБУЛОН»,  гості отримали  інформацію щодо укладання договорів, організації закупки, оплати, а також почули відповіді на всі запитання, що їх цікавили. Зокрема у теплій та дружній бесіді з Олексієм Опанасовичем, як аграрієм з великим досвідом як життєвим, так і в галузі сільського господарства, присутні висловили підтримку діяльності компанії та її керівництва. Також  учасники зустрічі, знаючи, що в історії нашої компанії були складні часи (загрози рейдерських захватів, безліч неаргументованих  перевірок контролюючими органами), поцікавилися у Олексія Вадатурського, як виживати в сьогоднішніх умовах фермерським господарствам, коли навкруги стільки рейдерських захватів.

Запорізька область єдина в Україні, де буде три надсучасних перевантажувальних термінала на Дніпрі, звідки все прийняте збіжжя транспортуватиметься водним транспортом до морського порту компанії в Миколаєві. Збільшення перевезень сільськогосподарської продукції водним транспортом – один із пріоритетних напрямів діяльності нашої компанії, для реалізації якого є все необхідне, зокрема сучасний флот, що будується на власному суднобудівному заводі.  Завдяки розвитку річкової логістики «НІБУЛОН»  не лише знімає тисячі вантажівок з українських доріг, а й суттєво знижує затрати на транспортування, що дозволяє пропонувати аграріям справедливі ринкові ціни на сільгосппродукцію.

Зусиллями компанії вже виконано й днопоглиблення близько 2 км річки Плоска Осокорівка, що забезпечуватиме підхід суден до вантажного причалу перевантажувального термінала філії. Обладнано навігаційним обладнанням понад 12 км підхідного каналу. Наразі тривають роботи з днопоглиблення операційної акваторії підприємства.

Щодо впливу річкових терміналів на розвиток судноплавства в країні Олексій Вадатурський зазначив, що  потужності лише цього об’єкта дозволяють приймати  300 тис. тонн зерна на рік, якщо поділити це все на допустиму завантаженість автомобіля – 24 тонни, це означає, що автошляхи області будуть розвантажені на понад 12,5 тис. вантажівок щороку. Таким чином ми весь вантаж переорієнтуємо на водний транспорт. Практично 30 % валового збору зерна будуть перевезені саме річковим транспортом. В аграріїв не виникатиме бажання вести продукцію через Мелітополь, Каховку, Херсон, Миколаїв до портів Великої Одеси, адже ми пропонуємо вигідні умови для здачі зерна на зберігання саме на  наші підприємства.

Розповів очільник компанії і про соціальні проєкти, які вже реалізовуються «НІБУЛОНом»  на території селищної громади. Так, вже на сьогодні за сприяння компанії ведеться укладання асфальтобетонного покриття на сільських дорогах загальною площею понад 21 тис. кв. м (близько 4 км), а також обсипка шлаком решти доріг. Окрім того, вже укладено договір з підрядною організацією на перекриття до нового навчального року покрівлі місцевої школи. Також за кошти компанії будуть відремонтовані будинок культури із прилеглим до нього спортивним комплексом, приведено в належний стан центр села.

– Через два тижні село буде не впізнати, – з гордістю зазначив Олексій Вадатурський.

Будівництвом такого потужного об’єкта на території с. Тернівка, що стане найефективнішим, серед усіх наявних на сьогодні перевантажувальних терміналів компанії в Запорізькій області, «ТОВ СП «НІБУЛОН», як відмітив сам його керівник, завдячує саме голові Запорізької області К. Брилю, обласній раді, районним та селищним радам, які створили всі належні умови для зведення в стислі терміни потужного аграрного підприємства, що забезпечуватиме роботою близько 120 людей, переважно місцевих жителів і жителів сусідніх сіл, а також поповнюватиме бюджет громади на більше ніж 5 млн грн за рахунок сплачених компанією податків, що, безумовно, сприятиме розвитку інфраструктури населеного пункту. 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.