На ССЗ «НІБУЛОН» відбувся спуск судна модернізованого проєкту В5000М

Днями на ССЗ «НІБУЛОН» відбувся спуск першого несамохідного судна проєкту В5000М (модернізований).

Спуск проходив у робочій обстановці, адже поруч зі стапельним майданчиком не припиняються роботи над зведенням другого судна цього проєкту.

За традицією хрещена матір нового судна розбила на щастя пляшки із шампанським об його борт. Почесну роль виконала досвідчена кранівниця заводу Олена Корнеєва.

Замовлення проєкту В5000М – це модернізовані несамохідні судна, які фахівці суднобудівного заводу та судноплавної компанії «НІБУЛОН» удосконалили відповідно до досвіду експлуатації суден попереднього проєкту на українських річках, а також на основі досвіду судноплавства Америки і Європи.

Оптимізована конструкція нового судна покращує його прохідність та маневреність, а суттєва вантажомісткість – 5000 тонн – дозволяє ефективно нарощувати обсяги транспортованого збіжжя та експортні показники компанії. Відповідно, із введенням в експлуатацію подібних суден флот «НІБУЛОНа» здатен оперативно доставляти більші суднові партії вантажів із перевантажувальних терміналів компанії на річках та в м. Миколаєві на зовнішній рейд і, як наслідок, наростити обсяги річкових перевезень та перевалки.

Лише за один рейс, каравану із двох таких стометрових суден посилам перевозити до 10 000 тонн збіжжя. Для наочного порівняння – такий вантаж дорівнює одночасному руху автомобільними шляхами 416 вантажівок. Протягом 2020/21 маркетингового року компанія транспортувала річками Дніпро та Південний Буг 4,3 млн тонн вантажів, тож українськими автошляхами не проїхало близько 180 тис. вантажівок.

За технічними характеристиками судно проекту В5000М має довжину 101 м та ширину 17 м, осадку 3,75 м, 2 трюми загальною місткістю 7000 м3 та вантажомісткістю 5000 тонн. Район плавання судна змішаний (річка-море).

Вже найближчим часом на судні, пришвартованому біля причальної стінки заводу, будуть виконані добудовчі роботи по встановленню комінгсів трюмів, кришок люкового закриття та палубних механізмів.

Після завершення всіх робіт перше судно модернізованого проєкту буде передано судноплавній компанії «НІБУЛОН». Із введенням його в експлуатацію флот компанії налічуватиме 83 сучасних судна різного класу та призначення, здатних працювати у будь-який період року.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.