Утвердження України як морської держави – через відродження Дніпра. «НІБУЛОН» продовжує реалізацію свого інвестиційного проекту у Запорізькій області

Набирає темпів будівництво перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН» в селі Біленьке, що на Запоріжжі.

Ще зовсім недавно тут, на дніпровському березі, росли чагарники, стояли напівруїни старого зерносховища, а нині вже вимальовуються перші обриси майбутнього комплексу з приймання, зберігання і відвантаження зерна. Адреса чергового річкового термінала компанії «НІБУЛОН» – село Біленьке Запорізького району Запорізької області.

Один з початкових етапів – будівництво причалу. За своїм типом і характеристиками він не відрізнятиметься від тих, що вже збудовані і експлуатуються компанією у різних придніпровських регіонах та у Новій Одесі, але має й свої особливості. Тому за проектом він такий же, як і причал на терміналі у Переяславі-Хмельницькому, що на Київщині.

– Через складний рельєф місцевості необхідно виконати значні обсяги земляних робіт, – інформує інженер з нагляду за будівництвом виробничого сектору відділу капітального будівництва ТОВ СП «НІБУЛОН» Олександр Литвинов. – Місцевість характерна високим берегом, нерівна, з пагорбами різної висоти. До того ж, ця прибережна територія заросла деревами, чагарником, бур’янами… Потрібно знизити природний рельєф на рівні 6 метрів, аби забити металеві шпунти і далі виконати весь обсяг бетонних і залізобетонних робіт.

Впродовж останніх кількох років компанія «НІБУЛОН» була єдиною в Україні, яка будувала нові причали. Цей, що в Біленькому, відноситься до розряду типових: 105,8 м у довжину, 17 м шириною, триколійна лінія для руху навантажувальної техніки, бетонне покриття з усіма необхідними комунікаціями. Сам майбутній комплекс розрахований на зберігання 55 тисяч тонн зерна, річна потужність – 450 тисяч тонн, можливості сушіння – 4 тисячі тонн на добу.

– Особливість у тому, – розповідає заступник генерального директора компанії з будівництва Сергій Беседін, – що всі роботи розпочалися у широкому комплексі. На спорудженні причалу – земляні і монтажні, почали вертикальне планування. Далі за графіком – будівництво ПТ та адміністративно-лабораторного корпусу, дещо пізніше – технологічний блок усього комплексу: ємкості для зберігання і сушіння зерна, транспортні галереї… При цьому одночасно виконуються демонтажні роботи. Двадцять років тому тут ще було зерносховище – довгі склади з добротними стінами. Це потрібно розібрати, справа трудомістка, обсяг робіт чималий. Всі старі споруди будуть демонтовані, стоїть завдання до 01 січня 2015 року повністю підготувати майданчик для спорудження нових запроектованих об’єктів. Ніяких сторонніх організацій чи окремих людей до цього не залучаємо – тут працюють наші співробітники з філій «Кам’янка-Дніпровська», «Снігурівська» та ТОВ «Колосівський елеватор», загалом до 20 чоловік. Таким чином, забезпечуємо зайнятість працівників у міжсезоння.

Сергій Васильович підкреслив ще одну особливість споруджуваного об’єкта: під’їзду та дороги до майбутнього термінала нині практично не існує. Колишнє підприємство припинило існування років двадцять тому, з того часу дорога перетворилася у суцільну яму. Отже, і тут належить провести великий обсяг робіт.

На будівництві причалу працює миколаївська будівельна організація ТОВ «Гідротехнологія». Її фахівці мають добрий досвід співпраці з «НІБУЛОНОм»: ще свіже в пам’яті створення причальної інфраструктури у Новій Одесі, Козацькому, Переяславі-Хмельницькому... Зараз у Біленькому працює близько 40 працівників цієї компанії.

З кожним днем картина будівництва змінюється, зростають обсяги виконаних робіт. Силами підрядних організацій виконано дві третини запланованого обсягу земляних робіт. Такий же показник і по забиванню металічного шпунта, на який кріпитиметься арматурний каркас під бетонування. А паралельно здійснюється заповнення щебенево-гранітним баластом.

Попереду зима, погіршення погодних умов, отже, й ускладнення умов роботи будівельників. Та й на сьогодні регулярно доводиться вирішувати питання з електроенергією. Ще одне питання – розташування поруч старих очисних споруд, його потрібно вирішувати із сільською радою. А взагалі, переконані будівельники, досвід попереднього будівництва нібулонівських підприємств – найперша і найнадійніша гарантія подолання всіх проблем. І це обов’язково підтвердиться у Біленькому. 

…Ще у кінці ХVIII століття у Біленькому були збудовані водна пристань і хлібні склади. Поміщик Каменський, який володів тут 20-ма тисячами десятин, чудово розумів, яку величезну вигоду приносив торговельний водний шлях, що поєднував село з центральними губерніями та Чорноморським узбережжям. Сьогодні цю ідею на практиці і на сучасному рівні успішно відроджує компанія «НІБУЛОН».

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.