ПРЕС-РЕЛІЗ: Урочисте відкриття філії "Ромодан"

30 жовтня 2009 року відбудеться урочисте відкриття нового комплексу ТОВ СП «НІБУЛОН» з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур у с. Ромодан Миргородського району Полтавської області.

30 жовтня 2009 року відбудеться урочисте відкриття нового комплексу ТОВ СП «НІБУЛОН» з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур у с. Ромодан Миргородського району Полтавської області.

Даний комплекс не стане новим починанням компанії у даному регіоні, а розширить присутність ТОВ СП «НІБУЛОН» на полтавських землях. Полтавщина, що славиться своїми історичними традиціями, начасі потребує серйозних, стабільних, відкритих інвесторів – тому починання компанії були з радістю підтримані місцевою владою та населенням. Тим паче, що «НІБУЛОН», зводячи новий об’єкт, піклується не лише про себе. Як підтвердження – коштами компанії були облагороджені землі навколо елеватора, виконується соціальна політика компанії, що давно вже стала її візитною карткою (допомога навчальним закладам, малозабезпеченим сім’ям тощо). Саме тому розширення присутності «НІБУЛОНу» на Полтавщині є таким бажаним для регіону.

Зведення комплексу у м. Ромодані не є одиничним проектом компанії. Це – наступний етап у реалізації найбільш масштабного за всю історію підприємства інвестиційного проекту вартістю 150 млн. доларів США, який загалом включає будівництво елеваторів та флоту.

Перший аспект інвестиційного проекту передбачає будівництво восьми елеваторів і річкових терміналів. Відтак загальний обсяг елеваторних ємностей першої черги, запланованих до вводу до кінця 2009 року, складе 300 тис. тонн. До першого липня 2010 року, з урахуванням елеваторних ємностей другої черги, цей обсяг зросте вдвічі – до 600 тис. тонн. Варто відмітити, що будівництво вже ведеться в Полтавській, Черкаській, Запорізькій областях, і найближчим часом розпочнеться на Дніпропетровщині.

Що стосується власного флоту компанії, то цей аспект інвестпроекту передбачає будівництво 24 несамохідних суден змішаного («ріка-море») плавання, дедвейтом 108 тис. тонн; будівництво 14 морських і річкових буксирів. Реалізувавши свій задум, «НІБУЛОН» дасть могутній поштовх до відродження судноплавство по Дніпру – головній водній артерії України – від самого його верхів`я і до низу.

Загалом же реалізація даного інвестиційного проекту сприятиме поверненню України до числа міжнародних торгівельних лідерів. А ТОВ СП «НІБУЛОН», що вже тривалий час є національним лідером на ринку зерна, стане надалі просто недосяжним для інших конкурентів.

Але повернемося власне до «винуватця свята» – новозбудованого красеня-елеватора. Будівництво – це річ завжди цікава та захоплююча, а особливо, коли маєш перед очима результат власної кропіткої праці. А ще й цифри, річ цікава, доводять, яким масштабним та надзвичайним стало будівництво комплексу. Факти, як-то кажуть, говорять самі за себе!

Так, площа тротуарних доріжок склала біля 800 кв. м. На об’єкті прокладено більше 70 км кабелю та 1800 м газопровідних труб. Довжина водопровідних труб сягає 1400 м, каналізаційних мереж – 1800 м. Було залито майже 8 тисяч куб. м. бетону. Площа бетонного покриття склала біля 14 тис. кв. м. Водночас було зварено більше 1000 тонн металоконструкцій та 300 – арматури! Оце масштаб, оце розмах!

Але й це ще не все! Введення об’єкта в експлуатацію дозволило компанії створити 60 нових робочих місць – в це-то лише на одному об’єкті (не кажучи про інші новобудови компанії), та ще й в умовах світової фінансової кризи!

Про масштабність будівництва свідчить також і кількість задіяних спеціалістів. Так, наприклад, із 400 працівників «Кременчукнафтоінвест» на об’єкті були задіяні 120 чоловік; із 200 працівників «Глобинського райагробуду» – 132 чоловіка.

А тепер пропонуємо Вам трохи інформації власне технічної. Так, площа загальної ділянки, на якій розташовано комплекс, складає 17 гектарів. Об’єм зберігання зерна складає 60 тис. тонн, потужність сушарок – 4 тис. тонн на добу, потужність по прийманню та відвантаженню на залізничний транспорт – 5 тис. тонн на добу.

Будівництво комплексу стало воістину інтернаціональним, адже у постачанні обладнання та будівельно-монтажних роботах брали участь представники зі всієї України та з інших країн світу. Така робітнича наснага у поєднанні із професіоналізмом «нібулонівців» на чолі з генеральним директором компанії, Героєм України О.О. Вадатурським дала свої результати – сучасний та повністю механізований й автоматизований комплекс, що є масштабним та високотехнологічним проектом, складним за своєю реалізацією, був завершений в максимально короткі терміни – серпень-жовтень 2009 року.

Так, в спорудженні комплексу брали участь різні будівельні підприємства – надійні та перевірені партнери «НІБУЛОНу». Зокрема, автомобілерозвантажувач був зведений силами «Полтаваспецмонтаж» (Полтава); вагова та автомобільні ваги були у вмілих руках спеціалістів із фірми «Булат» (Чернівці) та «АРТ-СЕТ» (Полтава); фундаменти під ємкості встановлювали «ДАЕМ» (Південноукраїнськ), «Транссвіт» (Прилуки); адміністративно-лабораторний корпус зводили працівники «Союзрембуду» (Кременчук).

Що стосується монтажних робіт, то збиранням ємностей для зберігання зерна займалася київська фірма «Закордонмонтажспецбуд» та фірма «Спецтрансбуд» (Краматорськ). Зокрема, спеціалісти першої фірми також змонтували норійну башту та все транспортне обладнання. Фірма «Полтаваспецмонтаж» виконала монтаж автомобілерозвантажувачів та обладнання для відвантаження на залізничний транспорт. Монтажем аспіраційного обладнання займалася харківська фірма «Комфорт-Сервіс».

Постачання обладнання відбувалося також інтернаціональним складом компаній. Зокрема, німецька фірма «SCHMIDT-SEEGER AG» постачала зерноочисне обладнання (сепаратори та скальператори); сушарки були придбані у фірми «MATHEWS COMPANY» (США); аспіраційне обладнання (фільтри для очищення повітря на автомобілерозвантажувачах та на зерноочисному обладнанні) постачалалося фірмою „SIMATEK A/S” (Данія). Автомобілерозвантажувачі були придбані у «Калинівського машзаводу» (Україна) та у «Кропоткінського машинобудівного заводу» (Росія). Транспортне обладнання (норії та транспортери) – серце елеватора – постачалося компанією «CIMBRIA UNIGRAIN A/S» (Данія).

Якщо серце елеватора – це норійна башта і транспортне обладнання взагалі, то «елеваторні судини» – це ємності для зберігання зерна. Так, ємності із обсягом 5,5 тис. тонн та 2,5 тис. тонн постачала фірма «SYMAGА» (Іспанія). Миколаївська фірма «Лорд» постачала ємності для вентилювання вологого зерна.

Ще один цікавий факт: вартість одного лише транспортного обладнання сягає понад мільйон доларів! А один лише автомобілерозвантажувач (а на комплексі їх два), наприклад,  коштує понад 300 тис. доларів! А загальні об’єми витрат на обладнання під час будівництва сягнули понад 28 млн. гривень!

***

Ми раді вітати Вас на урочистих з нагоди відкриття нового комплексу компанії «НІБУЛОН», що знаменує собою ще один крок до відродження заможної України. Маємо сподівання, що наша радість і наша віра у краще майбутнє нашої Батьківщини (яке під силу зробити нам усім) будуть перейняті і Вами!

 

Для довідки:

ТОВ СП «НІБУЛОН» - одноліток незалежної України. За 18 років підприємство пройшло шлях від невеликої фірми до компанії з широкою мережею філій (всього 36 в Миколаївській, Луганській, Вінницькій, Хмельницькій, Харківській, Полтавській і Черкаській, Сумській, Чернігівській, Житомирській областях) і є одним з найбільших вітчизняних виробників і експортерів основної сільськогосподарської продукції.

Це єдина компанія з вертикально інтегрованою структурою, яка працює за схемою «поле – порт»: вирощування сільськогосподарської продукції; збирання врожаю власною технікою; транспортування з використанням власного транспорту; зберігання й переробка (елеваторні потужності загальною місткістю більше 750 тис. т.); відвантаження через власний перевантажувальний термінал, який у 2004 році став кращим промисловим об’єктом року в Україні, а в 2008 році авторський колектив на чолі з генеральним директором Олексієм Вадатурським був удостоєний Державної премії України в області архітектури за архітектуру перевантажувального термінала.

Підприємство є національним інвестором та здійснило найбільші інвестиції в аграрний сектор вітчизняної економіки, які за роки незалежності України склали понад 2,5 мільярда грн. Чотири роки поспіль, за підсумками маркетингових років ТОВ СП «НІБУЛОН» посідає перше місце серед українських експортерів зерна і було нагороджене почесними грамотами Міністерства АПК України в номінації «Зернотрейдер року».

Завдяки ТОВ СП «НІБУЛОН», після довгострокової перерви, відкрилися світові ринки збуту української сільськогосподарської продукції (Єгипет, Ізраїль, країни Індокитаю). Партнерами компанії в Україні є більше 5000 малих і приватних підприємств та десятки тисяч сільськогосподарських товаровиробників.

З дня заснування компанію очолює Олексій Опанасович Вадатурський – генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН». За досягнення в роботі О.О. Вадатурського відзначено численними нагородами.

16 листопада 2007 року Олексій Опанасович Вадатурський удостоєний найвищої державної нагороди – звання «Герой України», із врученням ордена Держави.

 

54030, м. Миколаїв, вул. Фалєєвська, 9-б,

тел.: (0512) 37-23-44, 58-04-04, факс 58-04-05, 50-01-91

www.nibulon.com    mail1@nibulon.com.ua

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.