Стан будівництва перевантажувального термінала філії «Козацька» на 25.05.2012

На фінішну пряму виходить будівництво «НІБУЛОНівського» перевантажувального термінала у смт Козацьке (Бериславський район) – першого підприємства компанії у регіоні.

25 травня на майданчику відбулася чергова виробнича нарада, під керівництвом генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, та за участі директорів підрядних організацій. Долучилися до партнерів і голова Бериславської РДА Ярослав Павлівський та голова Козацької селищної ради Андрій Чирко.

Головною темою робочої зустрічі було дотримання запланованих темпів будівництва та надолуження відставання на деяких ділянках. Спорудження термінала заздалегідь планувалося таким чином, щоб він в повній готовності міг приймати зерно вже цьогорічного врожаю. Але певні корективи щодо цього вносить природа. Через раннє дозрівання сільгоспкультур аграрії розпочнуть збирання врожаю у більш ранні строки. Відтак термінал у Козацькому повинен бути готовий і до такого можливого сценарію.

Розпочалася нарада традиційним обходом великого будівельного майданчика та звітами підрядників про виконане. Для ряду об’єктів вже було заплановано остаточні дати їх здачі замовникові. Встановлювалися ці дати в кожному конкретному випадку після певного обговорення.

Немало слів було сказано і про труднощі, з якими стикаються будівельники. Майданчик філії «Козацька» не із простих. Минулий завод полишив по собі нафтові стоки, сміття. Все потрібно викопувати, вивозити – а це і час, і гроші. А на глибині двох метрів, наприклад, нещодавно знайшли стару залізну дорогу – «спадщину» Радянського Союзу. І знову-таки, потрібен демонтаж, потрібно залучати людей, витрачати час. Але ніякі складнощі кардинально не впливають на темпи робіт, графіки не змінюються і не переносяться.

Крім суто будівельної проблематики, на нараді було піднято і питання про добросусідські стосунки із місцевими жителями. Зокрема, було вирішено, що пагорб поверху майданчика силами компанії буде засаджено деревами. Зроблено це буде в першу чергу для людей. Цей невеликий парк стане прикрасою не лише термінала, а й всього селища. Немає сумнівів, що згодом парк заслужить звання одного з найулюбленіших місць для прогулянок серед місцевих жителів.

В свою чергу, підрядні організації, залучені на будівництві, по завершенні робіт мають полишити об’єкт гідно, розрахувавшись із місцевими жителями за їх послуги (проживання, харчування тощо), щоб пізніше «НІБУЛОНу» не висувалися претензії.

Але повернемося до власне будівельних питань. Наразі графіки виконання основних робіт наступні:

ТОВ «Олеся» до 25 травня виконає монтаж металоконструкцій робочої башти, до 30 травня завершить будівельні роботи в адміністративно-лабораторному корпусі, а до 10 червня змонтує всі опори зовнішнього освітлення.

ПП «Березань» до 1 червня виконає монтаж водопроводу та газопроводу, а до 10 червня змонтує трубопровід водопониження.

ПАТ «Донбасатоменергомонтаж» до 1 червня здасть фундаменти під сушарки та силоси вологого зерна.

ТОВ «Аквілон» до 1 червня здасть 600 кв. м під’їзної дороги.

ТОВ «Світлолюкс-електромонтаж» до 1 червня подасть напругу у трансформаторну підстанцію, а до 10 червня забезпечить світловий ефект на об’єкті.

ТОВ «Дніпробуд» до 6 червня виконає оздоблювальні роботи в робочій підстанції та ваговій.

ТОВ «Гідротехнології» до 7 червня завершить влаштування причального спорядження.

ПП «БАГВАМ» до 8 червня виконає чорновий монтаж сантехнічних систем по об’єкту.

ТОВ «ЦКС» до 10 червня завершить монтаж металоконструкцій автомобілерозвантажувача.

Окрім того, тривають й інші монтажні роботи. Розповідає заступник директора «ПДСП-10» Віктор Мітров: «Наразі нашою компанією здійснюється монтаж галерей, розпочато монтаж обладнання всередині них. Наразі нижні галереї змонтовано вже на 80%, монтаж верхніх вже розпочато. Єдине, що стримує – відсутність мостів для верхніх галерей. Але ця проблема найближчими днями буде знята – і роботи активізуються».

Наприкінці наради, звертаючись до директорів будівельних організацій, Олексій Вадатурський зауважив: «Ви, наші партнери, маєте виконувати свою роботу якісно, на високому рівні. Обопільні фінансові зобов’язання тривають і після введення об’єкта в експлуатацію. Нехай мине рік, два, три – але якщо виявиться, що роботи були виконані неякісно, потурання ніякого не буде. Ми будемо вимагати в рамках закону відшкодовувати брак за рахунок організації, яка будувала.

Щодо фінансової сторони нашої співпраці, то ви не повинні розраховуватися з контрагентами готівкою. Ваша робота має бути легальною: легальна виплата заробітної плати, легальна закупівля матеріальних цінностей, легальна виплата податків тощо. Ви маєте брати приклад з нашої компанії. Наприклад, у минулому році «НІБУЛОН», один з найбільших платників податків у вітчизняному аграрному секторі, сплатив 174 млн грн. податків! Пам’ятайте, що у разі пред’явлення претензій до вас, наших партнерів, тінь недовіри паде і на «НІБУЛОН».

В свою чергу Ярослав Павлівський, голова Бериславської РДА, пообіцяв подальшу підтримку інвестиційного проекту компанії в регіоні. За його словами, робочі групи, створені головою Херсонської ОДА Миколою Костяком, та й сам він особисто із командою ведуть активну роботу, створюючи найбільш сприятливі умови для роботи підприємства. «Регіон має гордитися, що такий потужний та відомий інвестор зайшов на Херсонщину», – зауважив він.

***

Наступна виробнича нарада на об’єкті відбудеться 30 травня. А до Вашої уваги наразі фоторепортаж.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.