На своє 20-річчя ТОВ СП «НІБУЛОН» робить найкращий подарунок – відкриває 20-й сучасний елеваторний комплекс

На Київській землі, в серці нашої Батьківщини, нового розвитку отримує реалізація патріотичного інвестиційного проекту ТОВ СП «НІБУЛОН». Компанія відроджує аграрну славу України, зводячи мережу елеваторних комплексів.

1 грудня 2011 року відбудуться урочистості з нагоди відкриття сучасного елеваторного комплексу з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур філії «Денихівська» (с. Денихівка Тетіївського району Київської області).

Будівництво комплексу було розпочато 5 вересня 2011 року, під головуванням голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка, за участі іноземних партнерів компанії та Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Мікаеля Борг-Хансена.

Це вже 20-е підприємство, зведене компанією в рамках свого інвестпроекту. Будівництво елеватора на Київщині (яке аж ніяк не було легкою прогулянкою) черговий раз дало змогу продемонструвати «НІБУЛОНівський» стандарт – будувати швидко, якісно та менш ніж за три місяці.

Під час зведення об’єкта використовувалися сучасні технології, новітнє обладнання, зокрема давнього партнера компанії, датської фірми «CIMBRIA UNIGRAIN A/S». Вона бере участь у проекті компанії як генеральний постачальник технологічного обладнання в рамках програми експортного фінансування за участю Кредитно-експортного фонду Данії. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Мікаель Борг-Хансен, як він сам зазначає, відчуває величезне задоволення, бачачи, як розвивається зв’язок між компанією та датським підприємством, яке лише для даного об’єкту поставило «НІБУЛОНу» дві третини обладнання. Під час будівництва елеватора було прийнято від датської фірми 14 контейнерів з обладнанням загальною вагою майже 276 тис. кг! Ще один партнер «НІБУЛОНа», американська фірма «SCAFCO», поставила на будівельний майданчик 27 вантажівок із обладнанням для монтажу силосів – вагою понад 400 тис. кг!

Елеваторний комплекс філії «Денихівська» вражає своїм оснащенням та сучасністю. Зведення високотехнологічного об’єкта потребувало від всіх будівельників та «НІБУЛОНівської» команди великої відповідальності та професіоналізму, тож менш ніж за три місяці було зроблено наступне:

– забито майже 2488 паль;

– зварено 670 тонн арматури;

– виготовлено та змонтовано 3200 тонн металоконструкцій;

– металопрофілем обшито понад 7200 кв. м поверхні;

– змонтовано 1283 м конвеєрів та 486 м норій;

– для монтажу 12 зерносховищ було використано понад мільйон (!) деталей;

– прокладено 2000 м трубопроводу та 2840 м каналізаційних мереж.

Елеватор філії «Денихівська» характеризує ряд технологічних нововведень (у порівнянні з іншими підприємствами компанії):

змонтовано систему аспірації площею 1600 кв. м та встановлено 10 фільтрів датської фірми «Simatek», загальною продуктивністю 132 тис. куб. м на рік. Максимальний викид пилу кожного фільтра не перевищує 50 мг на куб. м, що відповідає санітарним нормам Європи. Також встановлено навантажувальні рукава «Moduflex» – на всіх бункерах завантаження на авто- та залізничний транспорт, що також зменшує викиди пилу в навколишнє середовище;

– комплекс очисних споруд розрахований на очищення та знезараження господарсько-побутових та дощових стоків. Блокування систем очищення, використання прогресивних технологій, реагентів та обладнання дають можливість підвищити ефективність роботи та очищувати стічні води до нормативних показників на скид у водойми культурно-побутового призначення. Очищення господарсько-побутових стоків виконується за прогресивною технологією мембранного біологічного реактору у блочно-модульному комплексі. Дана технологія об’єднує у собі процеси очищення стічних вод органічного походження аеробними мікроорганізмами активного мулу та відокремлення очищеної води від активного мулу на ультрафільтраційних мембранах;

– очищення дощових стоків здійснюється із застосуванням блочно-модульного комплексу з використанням сучасних високомолекулярних флокулянтів. Весь комплекс виконаних рішень є достатнім, щоб виключити екологічних ризик;

– сушильний комплекс, змонтований на підприємстві, додатково включає в себе (окрім двох сушарок) 4 конвеєри, 2 норії і 2 бункери для відходів. Сушильний комплекс має продуктивність 100 тонн на годину; він абсолютно герметичний, що запобігає потраплянню в атмосферу запиленого повітря.

Новозбудоване підприємство орієнтоване на швидкісне низькотемпературне сушіння зерна. При його плануванні та подальшому зведенні було враховано досвід провідних країн-виробників зерна на світовому ринку (Канада, США, Австралія, Великобританія тощо). Ці держави вже давно обрали шлях радикального зменшення енерговитрат на власних елеваторах шляхом переходу на низькотемпературне сушіння – тобто основна кількість зерна проходить короткочасну теплову обробку в щадному режимі із подальшим досушуванням в силосах активного вентилювання. Саме такий світовий досвід енергозбереження впроваджується на елеваторах «НІБУЛОНа».

Виключенням не є і філія «Денихівська» – в основі виробничого процесу на підприємстві лежить саме така ідея, але конструктивно та апаратурно вона є оригінальною, адже розроблена та оформлена фахівцями компанії. Силами компанії було проведено патентний пошук для виявлення інформації, яка стосується даного питання, враховано світовий досвід експлуатації систем активного вентилювання – відтак було розроблено принципово нову, власне «НІБУЛОНівську» систему активного вентилювання, яка цілком себе виправдала у роботі і значно перевершує інші наявні у світі системи.

На підприємстві встановлено високотехнологічні сушарки «DNG 26 R», виробництва «Cimbria Unigrain», в яких оригінальним було залишено фактично конструктив, остов – адже сита (виготовив Харківський завод ім. Фрунзе), пальникові пристрої (виготовив завод «ПромГазАпарат) та ін. є власною розробкою компанії. Також дослідним шляхом фахівці «НІБУЛОНа» підібрали оптимальні режими сушіння. Дані сушарки належать до шахтно-каскадного типу, тобто зерно подається в шахту, рухається назустріч тепловому повітряному потоку – і за рахунок цього здійснюється його сушіння. Конструкція нових сушарок забезпечує зниження травмування зерна в процесі сушіння і рівномірний прогрів зернового потоку. А зменшена енерговитратність сушарок і відтак самого процесу сушіння здешевлює виробничий процес, а також дає змогу збільшити продуктивність виробництва і покращити якість зерна.

Отже, як результат – Україна отримала черговий сучасний елеватор від «НІБУЛОНа», на якому можливе одночасне зберігання 77 тис. тонн зернової продукції та приймання і відвантаження 5 тис. тонн на добу.

Елеватори компанії завжди різняться від інших своїм благоустроєм, бездоганним зовнішнім виглядом. Елеватор на Київщині не став виключенням: для благоустрою території бетоном було покрито 16300 кв. м території, укладено 2100 кв. м тротуарної плитки, газоном засіяно 30500 кв. м площі. Особливістю об’єкта є зелені насадження – 150 дерев та 700 кущів. На території підприємства функціонуватимуть два фонтани, а працівники та гості завжди матимуть нагоду перепочити під затишними альтанками.

Дана перемога – заслуга колективу «НІБУЛОНа» та підрядних організацій. Загалом на будівництві працювало 56 організацій із 12 областей України (тобто понад 1500 чоловік!), було задіяно 26 одиниць складної техніки.

За сумлінну працю і звитяжний труд хочемо назвати організації, які найкраще проявили себе під час зведення об’єкта:

– ТОВ «Дронго» (керівник Колоненко Андрій Олександрович);

– ПП «Кристал» (Хоменко Анатолій Павлович);

– ПП «ЖелДорСтрой» (Гаврилець Юрій Григорович);

– ПП «Висотник» (Єгоров Юрій Андрійович);

– ТОВ «Укрбауер» (Облещук Михайло Михайлович);

– ПП «Фундаментстрой» (Грабовський Анатолій Миколайович);

– ТОВ ПФ «Взаємодія» (Левченко Володимир Григорович);

– ТОВ «Будкомунсервіс» (Бурик Анатолій Миколайович);

– ПП «Трансвіт» (Селютін Сергій Тихонович);

– ПП ПКФ «Солві» (Соловей Сергій Анатолійович);

– ТОВ «Полтаваспецмонтаж» (Лукін Валентин Іванович);

– ТОВ «Центр каркасного будівництва» (Штомпель Михайло Петрович).

Компанія «НІБУЛОН», підрядні організації, місцеві жителі вдячні місцевим органам влади та особисто голові Київської ОДА Анатолію Присяжнюку – за створення умов для роботи, за можливість працювати плідно, уникаючи бюрократичних перепон, а також за патріотизм та бажання бачити потужного інвестора у своєму регіоні.

Ми вдячні нашим іноземним партнерам (Датському уряду, Європейському Банку Розвитку та Реконструкції, Світовому Банку) за їх довіру та підтримку. «На урочистостях з нагоди введення об’єкта в експлуатацію ми будемо раді бачити представників ЄБРР, МБРР та інших партнерів. Адже наша діяльність для них – це лакмусовий папірець кредитування бізнесу в Україні. Нехай вони черговий раз бачать наш з вами успіх – і він далеко не останній. З гордістю хочу сказати, що наша інвестиційна програма розрахована ще мінімум на 2 роки – 2 роки стабільної невпинної праці заради майбутнього», – зазначає генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.

Виробничі потужності елеваторного комплексу філії «Денихівська» дають змогу приймати, обробляти та перевантажувати до 250 тисяч тонн сільськогосподарської продукції на рік. Це підприємство візьме активну участь у збиральній кампанії пізніх зернових вже цього року, що є дуже актуальним в умовах дефіциту елеваторних ємностей в Україні.

Введення в дію підприємства у Київському регіоні – це реальний економічний зиск: розвиток інфраструктури, вливання у бюджети всіх рівнів, особливо у місцевий, селища Денихівка – 4 млн грн. щороку, це нові робочі місця та гідна заробітна плата. Вже зараз нове підприємство розкрило двері перед 60 молодими фахівцями, забезпечивши їм престижну та стабільну роботу.

Традиційно, компанія «НІБУЛОН», будучи соціально-відповідальним підприємством, не лише інвестує значні кошти в розвиток інфраструктури різних регіонів, а й виступає ініціатором нових підходів до освоєння цих коштів громадами. Інноваційність таких підходів полягає у тому, що компанія перераховує кошти у місцеві бюджети до і в період будівництва, а не після його завершення. Інвестиційний проект компанії згуртував всю громаду селища, жоден житель села не залишився в стороні.

Загалом же місцева громада від компанії «НІБУЛОН» отримала майже 3,4 млн грн. для вирішення соціальних питань. Завдяки цим коштам вже виконані такі роботи: повністю реконструйований місцевий стадіон (нове покриття, кілька спортивних майданчиків тощо – на суму 560 тис. грн.); місцева школа отримала «ковток новітніх інформаційних технологій», а саме: два відремонтованих та обладнаних меблями і сучасним комп’ютерним обладнанням кабінети хімії та інформатики, а також додатковий комфорт – відремонтований фасадний вхід, проведена реконструкція внутрішніх туалетів, шкільне подвір’я та прилегла до школи вулиця Шевченка мають нове покриття (кошторис робіт склав 274 тис. грн.). Також у місцевих дошкільних навчальних закладах «Світанок» та «Веселка» встановлені вікна та двері, проведений ремонт котельні; виконані роботи по благоустрою прилеглої до обеліска «Слави» території; місцевій амбулаторії придбано та встановлено двері та вікна. Наразі виконуються роботи по освітленню вулиць села Денихівка, придбанню та встановленню вікон та дверей у місцевій лікарні, ремонту водонапірної башти, монтажу огорожі, ремонту каплиці та ямковому ремонту доріг цвинтаря, розробляється генеральний план села.

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.