ЄБРР виділив «НІБУЛОНу» 50 млн доларів США на продовження проекту відродження річкових перевезень

Європейський банк реконструкції та розвитку і лідер аграрного ринку України ТОВ СП «НІБУЛОН» підписали угоду про надання фінансування на суму 50 млн доларів США для продовження реалізації національного проекту з відродження вантажного судноплавства Дніпром і Південним Бугом, а також розвитку аграрної логістики. Урочисту церемонію провели в офісі представництва ЄБРР в Києві 15 лютого, угоду підписали голова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер та генеральний директор «НІБУЛОНа», Герой України Олексій Вадатурський.
Угода є частиною великого проекту співпраці компанії і банку в рамках фінансування на 200 млн доларів США. Проект спрямований на розвиток аграрної інфраструктури та внутрішніх водних шляхів України.
«Цим проектом ми не лише допомагаємо компанії “НІБУЛОН” і в цілому Україні в збільшенні і розширенні можливостей для експорту зернової та сільськогосподарської продукції. Ми робимо це в сталий екологічний спосіб, шляхом переведення цих вантажних потоків із залізниці, з автомобільних шляхів на річкові шляхи. Ми усвідомлюємо і розуміємо важливість розвитку внутрішніх водних шляхів і збільшення їхньої пропускної спроможності», – відзначив Шевкі Аджунер, коментуючи важливість угоди для України та ЄБРР.
Він підкреслив, що ЄБРР імпонує підхід компанії «НІБУЛОН», який не передбачає монополізації ринку, а спрямований на розвиток річкової і аграрної інфраструктури для всіх його учасників.
«Особливо, я пишаюся тим фактом і дуже радий цьому, що, хоча компанія “НІБУЛОН” хоче розвиватися в цій сфері і бути одним з провідних гравців, вона не ставить собі за мету досягнення домінуючого становища в цьому секторі. Тобто на додаток ця ініціатива буде реалізовуватися також з огляду на необхідність створення і ініціювання цього ринку в конкурентний спосіб і фінансово сталий надійний спосіб», – додав він.
Шевкі Аджунер також підкреслив, що угода є продовженням багаторічної плідної співпраці із «НІБУЛОНом». «Ми підписуємо це на день пізніше, ніж мали підписати. Мали підписати 14 лютого, у Валентинів день, щоб це символізувало ту любовну історію, яка відбувається між нами і цією компанією. Якщо серйозно, то я дуже пишаюся, я особисто і я як представник нашого банку і нашої організації, тим що зараз підписано вже п’ятий проект з цією компанією», – відзначив Ш. Аджунер.
За його словами, той розвиток, який Україна демонструє в частині обсягів вирощування зернових, показує, що є нагальна потреба в проектах такого роду для подальшого розвитку такої інфраструктури.
«Роль компанії “НІБУЛОН” у цьому процесі, у цьому розвитку є очевидною для всіх і для ЄБРР у тому числі. Тому я хотів би подякувати Вам не лише за те, що Ви обрали ЄБРР в якості партнера, а й за те, що ви в цілому робите свій внесок у ці процеси. І ви робите це у сталий надійний спосіб», – підкреслив Ш. Аджунер, звертаючись до Олексія Вадатурського.
У свою чергу, генеральний директор «НІБУЛОНа» подякував за можливість довготривалої надійної співпраці із ЄБРР.
«Я дуже вдячний і керівництву ЄБРР, зокрема Шевкі Аджунеру і його команді за те, що наша компанія має можливість співпраці з таким великим банком. Завдяки співпраці з ЄБРР нашу компанію знають не тільки в Україні, а і в цілому світі, як одну з найбільш сучасних компаній, з сучасною логістикою, яка сьогодні, не завдяки підтримці влади, а завдяки співпраці з банком реконструкції, займається розвитком внутрішніх водних шляхів,  розвитком інфраструктури зернового ринку. І завдяки співпраці з банком ми є лідерами у всіх цих напрямах», – підкреслив він.
О. Вадатурський нагадав, що компанія на сьогодні має 2 млн тонн елеваторних потужностей. «Хтось бачить у нас аграрну компанію. Інші нас оцінюють як велику судноплавну компанію, яка має в Україні найсучасніший флот, збудований з українського металу, який ходить під українським прапором, який обслуговується в українській компанії, українськими людьми», – додав він.
«Нас знають у світі вже як представника України, як українську компанію, яка постачає сільгосппродукцію в 64 країни світу. Тому я дуже вдячний, що в мене є така можливість: планувати роботу з розвитку нашої компанії на чергових 7 років співпраці з Європейським банком розвитку і реконструкції», – підкреслив генеральний директор «НІБУЛОНа».
 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме