«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, але й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна. Завдячуючи діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі, Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна.

«НІБУЛОН» зберігає лідируючі позиції з експорту сільгосппродукції протягом останніх років. У 2018/19 МР загальний експорт групи компаній «НІБУЛОН» склав 5,21 млн тонн сільгосппродукції, оброблено 115 суден закордонного плавання. 

За даними інформаційного агентства «АПК-Інформ» (рейтинг фірм-експортерів в Україні), ТОВ СП «НІБУЛОН» впевнено посіло перше місце серед експортерів такої продукції, як пшениця, ячмінь, кукурудза, сорго, жито, соя, ріпак та насіння соняшнику. Компанії вдалося забезпечити відвантаження на експорт рекордної кількості зернової продукції за весь період свого існування та здобути долю на ринку у 9,0 % від загальної кількості всього переліченого вище зерна, незважаючи на велику кількість експортерів. Ці досягнення свідчать про дійсно високий рівень конкурентоспроможності підприємства.

Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку. За 2018/19МР судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водами України                 понад 3,5 млн тонн вантажів, що на 1,12 млн тонн більше ніж у попередньому 2017/18 МР. Зростання обсягів перевезень майже на 40 % відбулось завдяки збільшенню одиниць власного флоту (4 буксири проєкту POSS-115, 2 буксири проєкту Т3500, 2 несамохідні судна проєкту В5000), які було збудовано на власному суднобудівно-судноремонтному заводі, оптимізації баржо-буксирних караванів (3–4 несамохідних судна одним буксиром, проведення караванів у зимовий період на р. Південний Буг).

Нинішній (2019/20) маркетинговий рік компанія планує завершити з новим рекордним показником з експорту сільгосппродукції, наблизившись до відмітки у 5,8 млн тонн. І результати першого кварталу 2019/20 МР дають усі підстави для таких очікувань. Так, групою компаній «НІБУЛОН» за цей період експортовано більше 1,5 млн тонн. Це кращий результат роботи за всю історію діяльності підприємства в першому кварталі маркетингового року.

Компанія експортує продукцію у більше ніж 70 країн світу. У 2018/19 МР географія експорту склала 29 країн, з яких 9 – країни ЄС: Нідерланди, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Португалія, Іспанія. Основними споживачами українського зерна в Азіатському регіоні стали Китай, Індонезія, Бангладеш та Саудівська Аравія.

Також можна відзначити поновлення поставок до Японії, востаннє відвантаження продукції до цієї країни було здійснено в 2014/15 маркетинговому році.

Тенденція останніх років – збільшення обсягів експорту зернових культур в країни ЄС. Зокрема, порівняно з минулим МР, обсяг відвантажень компанії до країн ЄС зріс на 12,8 %, склавши 24,3 % від загального експорту компанії. Це говорить про те, що завдяки високій якості продукції, що постачає «НІБУЛОН», а також дотриманню всіх необхідних норм харчової безпеки, у 2018/19 маркетинговому році компанії вдалося посилити свої позиції на ринках Північної Європи. У минулому маркетинговому році наша компанія вперше поставила продукцію до таких країн, як Фінляндія, Данія і Норвегія та побудувала міцні зв’язки з регіональними споживачами. З кожним роком поставки «НІБУЛОНа» до країн Європейського Союзу складають усе більшу частку від загального експорту компанії. У планах компанії на наступний МР – збільшення обсягів експорту, поглиблення співпраці із наявними контрагентами та налагодження діалогу із новими.


Структура експорту серед 6 сільськогосподарських культур, що експортує «НІБУЛОН»,
порівняно з минулим маркетинговим роком, тис. т

 

Ми переконані, що Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду.  Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції. Саме тому сьогодні українська компанія «НІБУЛОН» робить реальний внесок у забезпечення сталого розвитку та світової продовольчої безпеки.

 З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало голодуюче населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн.

6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

«НІБУЛОН» ні на день не припиняє займатися імпортною діяльністю. У рамках реалізації широкомасштабного інвестиційного проєкту з відродження судноплавства річками Дніпро та Південний Буг, який «НІБУЛОН» реалізує з 2009 року, майже щотижня здійснюються поставки імпортного обладнання різного рівня складності від провідних світових виробників спеціалізованої техніки, комплектуючих та запчастин до нього для будівництва флоту, перевантажувальних річкових терміналів та інших потреб компанії. 

За період 2018/19 МР було укладено 118 зовнішньоекономічних контрактів з іноземними виробниками та сплачено у доларовому еквіваленті більше 39 млн доларів США.

Географія імпорту компанії «НІБУЛОН» у 2018/19 МР охопила 23 країни: Канада, Індія, КНР, Великобританія, Білорусь, Данія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Латвія, Литва, Норвегія, Румунія, Іспанія, Хорватія.

«НІБУЛОН» продовжує добру традицію закупівлі дизельного пального європейської якості у компанії ORLEN Lietuva (Литва). За період 2018/19 МР було поставлено більш ніж 20,56 тис. тонн імпортного якісного пального, це на 32 % більше ніж у минулому 2017/18 МР, коли було поставлено 15,56 тис. тонн пального. Завдяки цьому до держбюджету у 2018/19 МР було перераховано більше 200 млн грн митних платежів, у тому числі 106,2 млн грн акцизного податку, що на 36 % перевищує суму митних платежів, сплачених при імпорті дизельного пального за попередній період.

Починаючи з 01.07.2019 і до 11.11.2019 для власних потреб на склади судноплавної компанії та сільськогосподарських виробничих філій ТОВ СП «НІБУЛОН» уже поставлено 7 934,593 тонн пального.

Загалом обсяг митних платежів у 2018/19 МР склав у доларовому еквіваленті більше 13 млн доларів США.

 

Відділ зовнішньоекономічних зв'язків та маркетингу ТОВ СП «НІБУЛОН»
тел.: (0512) 58 04 06
e-mail: VKunytskyy@nibulon.com.ua 

Прочитали: [34789]

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН