«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, але й Чорноморського регіону. Компанія займає значну частку в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна. Завдячуючи діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі, Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна.

«НІБУЛОН» зберігає лідерські позиції з експорту сільгосппродукції протягом останніх років. За 2020/21 МР загальний експорт групи компаній «НІБУЛОН» склав 4,6 млн тонн сільгосппродукції, оброблено майже 100 суден закордонного плавання. Таким чином, пять останніх маркетингових років стали кращими для компанії.

Ще одним важливим досягненням 2020/21 маркетингового року є налагодження нових торговельних зв’язків. Завдяки ефективній роботі фахівців на експортній мапі «НІБУЛОНа» з’явилася Болгарія, куди вперше в історії компанія відвантажила продукцію – партію насіння соняшника. Також уперше в історії компанії та України відвантажено високоякісну пшеницю для Саудівської Аравії. Розпочав «НІБУЛОН» й співпрацю щодо відвантаження ріпака з Великобританією. Слід також зазначити й ті країни, з якими відновлено співпрацю після тривалої перерви: Мавританія, В’єтнам, Пакистан, Танзанія та Бурунді.

За майже тридцять років успішної діяльності «НІБУЛОН» створив насправді унікальну зернову інфраструктуру, аналогів якій немає в Україні. Це розгалужена мережа автоматизованих перевантажувальних терміналів та елеваторних комплексів, на яких за допомогою високоякісного обладнання від провідних світових виробників зберігається та доводиться до необхідних базисних кондицій збіжжя. Можливість одночасного зберігання зерна компанії становить 2,25 млн тонн сільгосппродукції та є найбільшою в країні. Має компанія власні високоточні лабораторії, свій сучасний флот, потужний залізничний і автомобільний транспорт. Усі елементи цілої системи завдяки професійному колективу завжди працюють злагоджено та дозволяють компанії виконувати навіть найжорсткіші вимоги партнерів, що зробило «НІБУЛОН» та Україну відомими у світі надійними постачальниками високоякісного зерна.

Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку. За 2020/21 МР судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водами України понад 4,3 млн тонн вантажів, що на 11 % більше ніж у попередньому 2019/20 МР. Зростання обсягів перевезень відбулось завдяки роботі власного флоту (140-метровий плавкран NIBULON MAХ, портові буксири-штовхачі кантувальники проєкту Т410 та несамохідні судна-майданчики відкритого типу проєкту В1500), які було збудовано на ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», оптимізації баржо-буксирних караванів (3–4 несамохідних судна одним буксиром, проведення караванів у зимовий період на р. Південний Буг).

Динаміка експорту групи компаній «НІБУЛОН», тонн

Нинішній (2021/22) маркетинговий рік компанія планує завершити з новим рекордним показником з експорту сільгосппродукції, наблизившись до відмітки у 6,8 млн тонн. І результати першого кварталу 2021/22 МР дають усі підстави для таких очікувань – на експорт відвантажено більше 1,83 млн тонн збіжжя. Це абсолютний рекорд експортної діяльності компанії в розрізі кварталів.

Компанія здійснює експорт зерна у більше ніж 75 країн світу. У 2020/21 МР географія експорту склала 29 країн, з яких 8 – країни ЄС: Іспанія, Франція, Німеччина, Португалія, Бельгія, Великобританія, Нідерланди, Болгарія.

У 2020/21 МР ключовими ринками для української пшениці виявилися Індонезія та Єгипет.

Традиційно основним вектором розвитку ринку збуту та важливим джерелом для нарощування обсягів експорту кукурудзи була і залишиться Південно-Східна Азія. Цього маркетингового року тільки до Китаю було відвантажено з України 8,4 млн тонн кукурудзи, що на 345 % перевищує показник попереднього сезону.

Доля Китаю в портфелі експорту «НІБУЛОНа» у 2020/21 МР сягнула 65 %, що на 30 % більше попереднього року, що стало можливим завдяки гнучкості та швидкій адаптації до умов ринку, адже якість продукції завжди була і залишиться нашою візитною карткою, а також суттєвою конкурентною перевагою. До Китаю цьогоріч відвантажено й 70 % вітчизняного ячменю. Наша компанія відвантажила у цьому напрямку 85 % річної програми. Загалом частка «НІБУЛОНа» у експорті вітчизняного ячменю становить 13 %.

Щодо ріпаку та сорго, то фактично всі обсяги цих культур експортовано до країни ЄС. Вдалося компанії розпочати співпрацю щодо відвантаження ріпака з Великобританією, а також уперше з 2015 року «НІБУЛОН» відвантажив партію сорго до Ізраїлю. У загальному експорті сорго країни в сезоні 2020/21 частка компанії склала 19 %.

Структура експорту у 2020/12 МР

Ми переконані, що Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду. Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції. Саме тому сьогодні українська компанія «НІБУЛОН» робить реальний внесок у забезпечення сталого розвитку та світової продовольчої безпеки.

З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало голодуюче населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн.

6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

За період 2020/21 МР було укладено 95 зовнішньоекономічних контрактів з іноземними партнерами – постачальниками імпортного обладнання, матеріалів та запчастин.

Географія імпорту компанії «НІБУЛОН» у 2020/21 МР охопила 19 країн: Болгарія, Великобританія, Данія, Естонія, Італія, КНР, Латвійська республіка, Литовська республіка, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чеська республіка, Хорватія та Швеція.

Значна частина зовнішньоекономічних контрактів була укладена в межах модернізації перевантажувальних терміналів та розбудови власного флоту.

За прямими контрактами було придбано високоякісне обладнання від відомих світових виробників для планової реновації перевантажувального терміналу в Миколаєві: NEUERO Industrietechnik fur Forderanlagen GmbH (Німеччина), MORILLON SAS (Франція), SCAFCO (США), Cimbria Unigrain A/S (Данія) та ін. У свою чергу потужне оновлення матеріально-технічної бази покращило процес обігу зерна, а також збільшило продуктивність приймання та відвантаження сільгосппродукції на експорт.

Для забезпечення будівництва суден комплектуючим обладнанням і матеріалами було продовжено співпрацю з відомими світовими виробниками суднового обладнання: ZF Marine Krimpen b.v. (Нідерланди), Danfoss Fire Safety A/S (Данія), WISKA Hoppmann GmbH (Німеччина), FAK-ARMATUREN GMBH (Німеччина), MIDIF S.A.R.L. (Франція), DMT MARINE EQUIPMENT S.A. (Румунія), FAMOR S.A. (Польща), LANEX a.s. (Чеська республіка), KARTALLAR BOYA VE KIMYA SANAYI TIC. LTD. STI (Туреччина) та інші. Вперше укладено контракт із Zeppelin Power Systems GmbH & Co. KG (Німеччина) на постачання головних і допоміжних дизельних двигунів, системи зовнішнього пожежогасіння та гребних гвинтів.

У 2020 році «НІБУЛОН» продовжив закупівлю дизельного пального європейської якості у компанії ORLEN Lietuva (Литва) – 6,3 тис. тонн. У 2021 році «НІБУЛОН» підписав угоду на постачання вітчизняного дизпального виробництва Кременчуцького НПЗ, і у рамках нової співпраці уже поставлено більше 3,5 тис. тонн дизельного пального. До держбюджету за 2020/21 МР було перераховано 55,2 млн грн акцизного податку.

Відділ зовнішньоекономічних зв'язків та маркетингу ТОВ СП «НІБУЛОН»
тел.: (0512) 58 04 06
e-mail: VKunytskyy@nibulon.com.ua

З питань експорту/імпорту сільськогосподарської продукції

тел.: (0512) 37 23 44 з 08:00 до 17:00 (UTC+2)

e-mail: slavinskiy@nibulon.com.ua

dmytro.furda@nibulonsa.ch

voloshin@nibulon.com.ua

karabut@nibulon.com.ua

Прочитали: [43358]

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.