Суднобудівно-судноремонтний завод компанії «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН») – українське підприємство, що сьогодні будує повнокомплектні судна. Щорічно завод будує 5–8 суден залежно від складності замовлень і дедвейту.

У 2018/19 МР році на заводі було спущено на воду 6 нових суден. Таким чином, флот компанії сягнув позначки 76 одиниць.

Упродовж 2012–2016 рр. відбувся перший етап реконструкції потужностей заводу, у ході якого було забезпечено європейський рівень умов праці:
– відремонтовано заводський сліп та набережну;
– оновлено кранове господарство (придбано нові крани та кран-балки) та налагоджено існуюче;
– оновлено технічний парк (придбано нові станки і зварювальні машини);
– відремонтовано всі побутові приміщення, створено зону відпочинку, велопарковку та ін.

У рамках другого етапу реконструкції протягом 2017–2019 рр. :
– введено в експлуатацію два нові сучасні цехи (цех металообробки та збірно-секційний цех з надсучасним обладнанням від провідних виробників світу);
– збудовано 8 додаткових підйомно-спускових і відкатних доріжок, що дало можливість будувати та обслуговувати повнокомплектні 140-метрові судна;
– збудовано та введено в експлуатацію два нові склади (ізоляційного обладнання та лакофарбових матеріалів).

У найближчих планах – будівництво столярного цеху та їдальні для працівників заводу.

 

Наприкінці 2018 р. кранове господарство суднобудівного заводу «НІБУЛОН» поповнилося новим більш потужним краном німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH, який став невід'ємною з’єднувальною ланкою між новим збірно-секційним цехом заводу і стапельним майданчиком.

 

Проведення реконструкції заводського сліпу дозволило суднобудівникам самостійно, без залучення сторонніх іноземних та українських компаній, будувати та спускати на воду 140-метрові судна. Саме таку довжину має самохідне кранове судно проєкту П-140 NIBULON MAX.

NIBULON MAX є найдовшим замовленням в історії суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» та абсолютно новим вищим рівнем суднобудівних потужностей компанії. До того ж, це найдовше кранове судно класу «річка-море» під прапором України, збудоване за останні 25 років незалежності України.

Надсучасний перевантажувач обладнаний двома повноповоротними електрогідравлічними чотириканатними грейферними кранами типу CBG360 від німецької  фірми Liebherr з максимальною вантажопідйомністю 45 тонн кожен, загальною продуктивністю 18 000 тонн/добу,  які призначені для проведення вантажно-розвантажувальних робіт в умовах порту і на відкритому рейді в морі, та двома вантажними трюмами місткістю 13 400 куб. м. Вантажні трюми з люковими закриттями призначені для перевезення зернових навалювальних вантажів. Наявність власних трюмів на судні забезпечує безперервну роботу кранів під час швартовних операцій з несамохідними суднами, при цьому навантаження  судна відбувається не з барж, а безпосередньо з трюмів, що значно скорочує час навантажувальних операцій. Обидва крани зміщені на 3600 мм на лівий борт від діаметральної площини судна, що дозволяє повністю навантажувати та розвантажувати судна типу Panamax.

Будівництво перевантажувача здійснювалось за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції і розвитку та Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – масштабна реконструкція суднобудівного заводу компанії.

Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН»


тел./факс: (0512) 67 57 54

е-mail: secretar-ssz@nibulon.com.ua

Прочитали: [3979]

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН