Жак Муньє (Credit Agricole CIB): як ми – банкіри – можемо довіряти Уряду, якщо приватний сектор перестає йому довіряти?

Жак Муньє (Credit Agricole CIB): як ми – банкіри – можемо довіряти Уряду, якщо приватний сектор перестає йому довіряти? Привабливість аграрного сектора України в очах банкірів нестримно знижується. Фінансові установи відзначають високі ризики кредитування аграріїв в умовах непрогнозованої політики регулювання сектора. Про це заявив на форумі “Агробізнес України”, організованому інститутом Адама Сміта, голова правління корпоративного і інвестиційного банку «Credit Agricole CIB» Жак Муньє. “До нас звернувся Кабінет Міністрів України з проханням профінансувати посівну кампанію. Але як ми – банкіри – можемо довіряти Уряду, якщо приватний сектор перестає йому довіряти?” – сказав він, додавши, що питання, які турбують нас найбільше це: відшкодування ПДВ, введення квот на експорт зерна, спроби монополізувати експорт сільськогосподарської продукції і діяльність нового гравця на аграрному ринку – “Хліб Інвестбуд”. “Компанії інвестують у вирощування зерна, проте не мають гарантій, що зможуть його продати”, – говорить Жак Муньє. При цьому він відзначив, що торік, напередодні посівної-2010, до банків також пред`являлися претензії у зв`язку з низькою активністю кредитування аграріїв. Тоді ці докори, можливо, були виправдані. “Рік тому на цьому ж форумі мене запитали про це, і я визнав, що, швидше за все так, це ми, банки, робимо щось не так. Проте тепер я можу сказати інше – тепер відповідальність за ситуацію лежить на державі”, – зауважив президент правління «Credit Agricole CIB». Джерело: Ubr.ua    

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме