Спростування щодо інформації Державної архітектурно-будівельної інспекції

30 грудня 2016
Джерело: Прес-центр
У зв’язку з оприлюдненням на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі ДАБІ) інформації про скасування декларації щодо будівництва об’єкта на території суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», вважаємо за необхідне доповнити її та пояснити ситуацію, що склалася.

Наприкінці липня 2016 року ми розпочали реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН». Будівництво було розпочато після отримання Декларації про початок проведення будівельних робіт №МК 083162070598 від 25.07.2016 р. Відповідно ДАБІ у Миколаївській області була перевірена повнота даних, зазначених у декларації.

У жовтні 2016 року Управлінням ДАБІ в Миколаївській області була проведена перевірка одного з об’єктів будівництва на суднобудівно-судноремонтному заводі ТОВ СП «НІБУЛОН». Жодних порушень, у тому числі недоліків у проекті будівництва,в ході цієї перевірки виявлено не було.

Але згодом замовнику  ТОВ СП «НІБУЛОН» та проектувальнику   ФОП Біла Р.М. поштою був надісланий Акт перевірки, в якому йшлося вже про нібито відсутні вихідні дані у складі проекту і невідповідність містобудівним умовам об’єкта будівництва. Таким чином, Управління ДАБІ в Миколаївській області проігнорувало визначений законодавством порядок оформлення результатів державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема, в частині доведення до суб’єктів містобудування результатів цієї перевірки – до ТОВ СП «НІБУЛОН» як замовника та ФОП Біла Р.М. як проектувальника, щодо яких проводилася перевірка. Закономірним наслідком вказаних дій Управління ДАБІ в Миколаївській області стало позбавлення як замовника, так і проектувальника гарантованих законодавством повноважень, у тому числі права своєчасно ознайомитися з актом перевірки та надати у встановленому порядку свої зауваження до нього.

Слід наголосити, що ТОВ СП «НІБУЛОН» вважає Акт перевірки незаконним, а висновки, зроблені в ньому – безпідставними, тому подало відповідні заперечення. Однак заперечення нашої компанії не були враховані, а справа про правопорушення в сфері містобудівної діяльності розглядалася без замовника і проектувальника, адже вони не були повідомлені про це, що є прямим порушенням Порядку накладення штрафів за порушення в сфері містобудівної діяльності.

Станом на сьогодні Припис про усунення порушень вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та Постанова про накладення штрафів за правопорушення в сфері містобудівної діяльності, винесені стосовно проектувальника, оскаржуються ним у судовому порядку. ТОВ СП «НІБУЛОН» у цій справі виступає як третя сторона.

Наша компанія є одним із провідних українських інвесторів. За весь час своєї діяльності «НІБУЛОН» збудував більше двадцяти об’єктів інфраструктури. У процесі будівництва для нас завжди головним є, було і буде якість та дотримання всіх норм і правил, встановлених законодавством України. Ми пройшли сотні різноманітних перевірок, у т. ч. і перевірку об’єктів будівництва суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», що проводилась  Управлінням ДАБІ у Миколаївській області. Вихідні дані для проектування об’єктів вже проведених перевірок були аналогічними, і в результаті перевірок жодних порушень містобудівного законодавства виявлено не було.

Тож постає логічне питання щодо власне «неупередженого» трактування посадовими особами територіальних органів ДАБІ України норм законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних стандартів і правил, а також довільного оформлення результатів проведення державного архітектурно-будівельного контролю.  А відповідь на нього проста – це ціна того, що наша компанія не захотіла «домовлятися» про вирішення питання. А не «домовлялися» ми тому, що не порушуємо законодавство і не беремо участі в корупційних схемах.

Дивним є ще один факт. Перевірка відбулася в жовтні 2016 року, а інформація на сайті ДАБІ була розміщена в останні дні грудня, після того, як стало відомо, що Європейський інвестиційний банк підписав з нашим підприємством угоду про виділення 71 млн євро для реалізації інвестиційного проекту, частиною якого є і реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН».

Тож поки ми як патріотично налаштована українська компанія докладаємо максимум зусиль для залучення інвестицій від провідних фінансових установ світу, чиновники з Державної архітектурно-будівельної інспекції, не бажаючи відмовлятися від старих корупційних схем, намагаються завдати удару по іміджу компанії та роблять все, щоб погіршити інвестиційний клімат як Миколаївщини, так і України в цілому.   

Ще раз наголошуємо, ТОВ СП «НІБУЛОН» не брало і не буде брати участь у корупційних схемах, а свої права будемо захищати в судовому порядку.

Прочитали: [112]
Останні новини
19 липня 2017
Лідер аграрного ринку України компанія «НІБУЛОН» формує найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії.
18 липня 2017
Лідер аграрної галузі України компанія «НІБУЛОН» планує побудувати ще мінімум 10 річкових перевантажувальних терміналів для сипучих вантажів на берегах Дніпра, Південного Бугу та інших судноплавних річок країни, а також ще 40 несамохідних суден та буксирів для власного флоту.
Вгору