«НІБУЛОН» чітко дотримується санітарних та екологічних норм при будівництві нових об’єктів

18 серпня 2015

В газетах «Южная Правда» від 08.08.2015 р. та «Вісник Снігурівщини» від 13.08.2015 р. були розміщені публікації О. Хижняка про нібито недотримання компанією «НІБУЛОН» санітарних та екологічних норм при будівництві складу зберігання пестицидів та агрохімікатів з допоміжними спорудами у с. Широке Снігурівського району Миколаївської області. Офіційно заявляємо про безпідставність та упередженість даних звинувачень.

У діяльності кожного сільськогосподарського підприємства використовуються міндобрива та агрохімікати, але не кожне сільськогосподарське підприємство ризикує офіційно оформити документи на поводження з ними (зберігання, використання тощо), адже в цій галузі дуже багато законодавчих перепон. А ось «НІБУЛОН» не боїться перешкод, тому що принципово ставиться до ведення прозорого бізнесу.

Проект складу розроблено у відповідності з державними будівельними нормами України ДБН В.2.2-7-98, з додержанням норм та правил санітарного та екологічного законодавства, в той час як О. Хижняк вводить людей в оману, посилаючись на застарілі норми 1978 року, що були розроблені для колгоспів, радгоспів, пунктів хімізації та на сьогодні втратили чинність.

Майбутній склад компанії «НІБУЛОН» запроектовано як витратний склад, приміщення якого здатні вмістити 20 тонн пестицидів та 500 тонн міндобрив. Витратний склад передбачає функціональні відділення: для зберігання мінеральних добрив, комору для зберігання рідких засобів захисту рослин, душову з роздягальнею та санвузлом, відділення для засобів індивідуального захисту. В його приміщеннях не здійснюється приготування розчинів, прийом мінеральних добрив насипом, їх розфасовка та перетарування. Мінеральні добрива та агрохімікати зберігаються в заводській тарі та упаковці. Для організації безпечних умов зберігання пестицидів та міндобрив подібні склади повинні бути на території кожного господарства.

Будівництво складу включає облаштування допоміжних споруд: майданчика під навісом для протруювання насіння, відділення для зберігання відпрацьованої тари з-під пестицидів та міндобрив, критого майданчика для стоянки спеціалізованої техніки, системи господарсько-побутової та дощової каналізації з гідроізольованим біоплато (інженерна гідротехнічна споруда, яка використовується для доочистки побутових-промислових вод та дощових стоків за принципом використання вищих водних рослин, планктонових водоростей, здатних розкладати, поглинати і перетворювати органічні та неорганічні забруднення, забезпечуючи доочистку води), під'їзних доріг з твердим покриттям.

Відповідно до Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 ширина санітарно-захисної зони витратного складу та майданчика для протруювання насіння повинна бути не менше 200 м від житлової забудови та поверхневих джерел водопостачання. В той час як О. Хижняк, не ознайомившись повною мірою з проектною документацією на склад, оприлюднив дані цих же санітарних правил, але для базисних складів. Крім того, в обох статтях О. Хижняка наведені недостовірні дані відносно ширини санітарно-захисних зон для базисних складів, з цього приводу Головне управління Держсанепідслужби у Миколаївській області листом від 13.08.2015 р. за вих. № 1520/0-2 принесло НІБУЛОНу свої вибачення за технічну помилку у наданій на запит О. Хижняка інформативній довідці.

За довідкою Червонодолинської сільської ради від 10.08.2015 № 605 фактична відстань від місця провадження планової діяльності до найближчої житлової забудови уточнена та становить 420 м, від Любинського водосховища – 310 м. Таким чином санітарно-захисна зона складу витримана. 

Проте існують певні обмеження. Тими ж Державними санітарними правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 регламентовано, що у санітарній зоні рибогосподарських водойм (не менше 2 км від берегів) забороняється: будівництво і розміщення складів для зберігання пестицидів, розташування майданчиків для протруювання насіння тощо.

За інформацією, наданою Миколаївським обласним управлінням водних ресурсів (лист від 11.08.2015 за вих. № 07/1458), Любинське водосховище, збудоване за проектом «Укрдіпроводгосп» у 1968 р., знаходиться на балансі Снігуріського управління зрошувальних систем. Основне призначення – використання для зрошення. В даний час використовується для риборозведення та культурно-побутових потреб населення. Проект встановлення водоохоронної зони Любинського водосховища не розроблявся, прибережна захисна смуга винесена в натуру та становить 50 м, що більше ніж в 6 разів менше за фактичну відстань до місця провадження планової діяльності (310 м).

У статті 1 Водного кодексу приведені визначення основних термінів, серед яких «водосховище комплексного призначення - водосховище, яке відповідно до паспорта використовується для двох і більше цілей (крім рекреаційних)» та «рибогосподарський водний об'єкт - водний об'єкт (його частина), що використовується для рибогосподарських цілей».

Крім того відповідно до положень статті 51 Водного кодексу водосховища комплексного призначення не можуть надаватись у користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих, лікувальних, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

Задля перевірки інформації, наданої О. Хижняком щодо віднесення Любинського водосховища до рибогосподарських водних об’єктів, компанія «НІБУЛОН» звернулася до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області, Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації. І ось що з’ясувалось: Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА листом від 13.08.2015 за вих. №01-04/1617-05 повідомило, що дозвіл на спеціальне використання для рибогосподарських потреб з використанням вод Любинського водосховища не видавався. В той же час Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області (Миколаїврибоохорона) листом від 14.08.2015 за вих. № 01-13/949 повідомило, що Любинське водосховище використовується ТОВ «Сфінкс-Юг» (директор О.М. Хижняк) для виробництва продукції аквакультури, проте відсутні відомості щодо наявності у ТОВ «Сфінкс-Юг» правовстановлюючих документів для здійснення даної діяльності.

Таким чином, родиною О. Хижняк Любинське водосховище для рибогосподарських цілей використовується, рибогосподарська діяльність ведеться, а законні підстави для цього відсутні. За таких обставин факт, що Любинське водосховище є рибогосподарською водоймою, є сумнівним та підлягає ретельній перевірці.

«НІБУЛОН» гарантує виконання передбачених проектом природоохоронних заходів та додержання умов екологічної безпеки під час впровадження планової діяльності.

Компанія неухильно дотримується процедури громадського обговорення, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.2011 № 771 «Порядок залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля». До обговорення даного проекту залучена сільська громада: у газеті «Вісник Снігурівщини» від 09.07.2015 р. № 53-54 (10900-901), від 13.08.2015 р. № 63-64 (10910-911) розміщені публікації заяв про наміри та про наслідки діяльності, забезпечено доступ громадськості до проекту та оголошені громадські слухання.

Робота компанії «НІБУЛОН» у с. Широке сьогодні зосереджена не лише у забезпеченні екологічної безпеки виробництв, а й співпраці з місцевою громадою. З 2012 року по Снігурівському району компанія «НІБУЛОН» сплатила понад 11,6 млн. грн податків та зборів. Кілька років поспіль компанія «НІБУЛОН» укладає з Червонодолинською с/р угоди про соціальне партнерство. Метою укладення таких угод є реалізація державних та регіональних програм соціально-економічного розвитку, збереження і збагачення традицій історико-культурної спадщини, утримання інфраструктури територіальної громади. На ці цілі у 2015 році «НІБУЛОН» планує виділити близько 100 тис. грн. Всього по Снігурівському району з 2013 року компанією надано благодійну допомогу на більше ніж 465 тис. грн. Ці кошти були спрямовані на придбання вікон та ремонт, комп’ютерне та музичне обладнання для шкіл та дитсадочків, придбання музичної апаратури та тенісних столів для будинку культури та сільського клубу, очищення доріг від снігових заметів взимку, ремонт церкви та виготовлення дзвонів, улаштування пункту доочищення та розливу питної води і зупинок. Також школи району щороку отримують у подарунок від компанії спортивний інвентар та новорічні подарунки.

Висновок очевидний. «НІБУЛОН» - надійна та соціально-відповідальна компанія, яка здійснює свою діяльність прозоро і виключно в рамках законодавчого поля. А в яких рамках діє пан Хижняк, здійснюючи свою господарську діяльність? Чи просто наближаються вибори, а своїх досягнень немає?

Лист від Головного управління Держсанепідслужби у Миколаївській області


Лист від Управління екології та природніх ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації


Довідка, видана виконкомом Червонодолинської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області


Лист від Управління охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Миколаївській області


Лист від Миколаївського обласного управління водних ресурсів

Прочитали: [1408]
Останні новини
20 серпня 2019
Офіційно повідомляємо, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не має на території Російської Федерації будь-яких рахунків, майна чи підприємств.
16 серпня 2019
Сьогодні, 16 серпня, на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось завантаження несамохідного судна найсмачнішими та з сертифікатом якості херсонськими кавунами і динями, які вже вночі відправляться до Києва.
Вгору