Недоліки в проведенні перевірки можуть стати на заваді притягнення до відповідальності осіб, винних у забрудненні акваторії Бузького лиману

15 квітня 2016
Джерело: Прес-центр
13 квітня низка миколаївських інтернет-видань опублікувала неперевірену інформацію про начебто забруднення акваторії Бузького лиману з вини компанії «НІБУЛОН». Розміщення матеріалу без попередньої перевірки фактів призвело до поширення у ЗМІ завідома недостовірної інформації, що може нанести шкоду іміджу та репутації компанії «НІБУЛОН».

Першоджерелом інформації стало анонімне інтернет-видання «Мой-город», яке приховує від читачів будь-яку інформацію, яка б дозволила ідентифікувати редакторів сайту або автора матеріалу.

Офіційно повідомляємо, що в ході здійснення контрольних заходів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря Миколаївського сектору екологічного та радіологічного контролю не було здобуто беззаперечних доказів того, що сліди нафтового забруднення поблизу пришвартованого біля вантажного причалу ТОВ СП «НІБУЛОН» т/х «MareTransporter», є наслідками скидання видимих плавучих часток із вказаного судна.

При цьому інспекторами не було ретельно перевірено ймовірність того, що нафтова пляма могла бути занесена до причалу ТОВ СП «НІБУЛОН» течією та вітром з боку Миколаївської річкового порту, акваторії набережних ПАТ «ЧСЗ» або ж місця базування буксирів, судновласником яких є стороння компанія, яка уклала з ТОВ СП «НІБУЛОН» договір про надання послуг (а не сама компанія «НІБУЛОН», як помилково, або умисно, вказали автори статті!).

«Виходячи з експертного висновку від 13.04.2016 № 120-0439, складеного експертом Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області Назаровим М.В., при огляді т/х «Mare Transporter» підтікань на поверхні зовнішнього корпусу даного судна не виявлено, – пояснює начальник відділу охорони навколишнього середовища Алла Ізмєстьєва. – Натомість експертом виявлено розтягнутий остаточний слід нафтової плівки каплевидної форми, що рухався з боку Миколаївського річкового порту та акваторії набережних ПАТ «ЧСЗ».

Очевидним є те, що перевірка державними інспекторами була проведена не в повному обсязі, адже належне обстеження всіх потенційних забруднювачів, що знаходились в прилеглих ділянках акваторії Бузького лиману, проведено не було. Попри те, що нафтова плівка тягнулася з боку Миколаївської річкового порту, акваторії набережних ПАТ «ЧСЗ» та місця базування буксирів інших судновласників, огляд і обстеження вказаних ділянок і суден та опитування відповідних службових осіб суб′єктів господарювання та членів екіпажів суден державними інспекторами не було проведено. При виявленні слідів забруднення державні інспектори не завадили буксиру «Юпітер» раптово залишити місце базування, в той час як з-під його корми тягнулась нафтова плівка.

Так остаточно і не визначивши джерело забруднення, автори статті запропонували ще одну версію, яка виключає вже раніше озвучену з т/х «Mare Transporter». Так, за новою версією, винуватцем є сама компанія «НІБУЛОН», яка начебто порушила порядок бункерувальних робіт. У будь-якому разі, перевірка обмежилася виключно обстеженням території перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН». У цьому вбачається упередженість органів державного контролю, адже сьогодні без проведення всеохоплюючої і всебічної перевірки та остаточного виявлення джерел забруднення, всі звинувачення намагаються повішати якщо не на іноземне судно біля причалу перевантажувального термінала ТОВ СП «НІБУЛОН», то безпосередньо на саму компанію.

«Відповідно до отриманої у Гідрометеорологічному центрі довідки, на той момент панували північно-західні та західні вітри, які і могли занести забруднення з боку ПАТ «ЧСЗ», в той час як місце проведення бункерувальних операцій – східна частина вантажного причалу, а значить ці роботи жодним чином не могли вплинути на забруднення акваторії. Усі ці факти свідчать про однобічність і необ′єктивність проведення заходів контролю, а також на передчасність і недоведеність висновків щодо причетності нашої компанії і її службових осіб до порушень законодавства про охорону природного довкілля», – коментує Алла Ізмєстьєва.

Представники компанії «НІБУЛОН» участі у проведенні документування факту забруднення не брали і візуального виявлення скидання видимих плавучих часток з т/х «Mare Transporter» та виникнення внаслідок цього видимих слідів нафти та інших забруднюючих речовин у районі їх скидання не підтверджують. Жодних протидій роботі інспекторів ні представниками компанії «НІБУЛОН», ні представниками судна не здійснювалось. Навпаки, судновласник та капітан т/х «MareTransporter» були настільки впевнені у чистоті судна, що самі запросили інспекторів для його огляду, хоча на той час вже мали всі підстави для відмови, адже лабораторією «НІБУЛОН» вже були отримані результати досліджень - баластні води судна чисті.

«Відразу ж після виявлення нафтової плівки на поверхні водного об′єкту нашою компанією власними силами було проведено локалізацію місця забруднення шляхом встановлення бонової загорожі та знищено забруднення сорбентом «Еконадін». За результатом лабораторного дослідження проб поверхневої води, відібраних кваліфікованими співробітниками нашої хіміко-технологічної лабораторії спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря Миколаївського сектору екологічного та радіологічного контролю 13.04.2016 близько 1300, перевищень концентрації нафтопродуктів не виявлено,» – підкреслює начальник відділу охорони навколишнього середовища компанії.

Захопившись підготовкою матеріалу для сумнівної статті, автор вирішив на тлі відомого скандалу з «Panama Papers» навіть звинуватити у забрудненні Бузького лиману офшори. Напевно, це сьогодні модно в усьому винуватити офшори. Але слід зазначити, що судно при прибутті проходило всі контрольні процедури, у т.ч. службою капітана Морського порту Миколаїв як держави порту, і компетентні державні органи не заперечували проти завантаження судна.

 

У котрий раз ми хочемо звернутися до місцевих інтернет-видань з проханням не публікувати неперевірену і недостовірну інформацію. У разі виникнення будь-яких питань наша компанія завжди відкрита і готова надати вичерпну інформацію. Публікація «гарячих» фактів, які наступного ж дня виявляються брехнею, негативно відображається не лише на репутації нашого підприємства, але й нівелює вашу журналістську гідність.  

Прочитали: [556]
Останні новини
20 серпня 2019
Офіційно повідомляємо, що ТОВ СП «НІБУЛОН» не має на території Російської Федерації будь-яких рахунків, майна чи підприємств.
16 серпня 2019
Сьогодні, 16 серпня, на вантажному причалі філії «Голопристанська» ТОВ СП «НІБУЛОН» відбулось завантаження несамохідного судна найсмачнішими та з сертифікатом якості херсонськими кавунами і динями, які вже вночі відправляться до Києва.
Вгору