Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 28.07.2016)

28 липня 2016

Пшениця.

Протягом минулого тижня кардинальних змін на світовому ринку пшениці не відбулося, проте не варто залишати без уваги ріст котирувань пшеничних ф’ючерсів на французькій біржі МАТІФ. Причиною такого розвитку подій стали несприятливі погодні умови у Франції, а саме: дощі, які, згідно з побоюваннями учасників ринку, можуть призвести до зниження валового збору цієї культури. Більшість аналітиків оцінюють цьогорічне виробництво французької пшениці на рівні у 32 млн т, що поступається попереднім прогнозам на 3 млн т. Варто відмітити, що у повній мірі оцінити можливі втрати пшениці у Франції буде можливо лише через декілька тижнів, а у короткостроковій перспективі даний фактор не матиме суттєвого впливу на формування світової ціни. Фізичний ринок пшениці не відреагував на негативні новини із Франції, оскільки факторів, що стримують ріст цін, наразі більш ніж достатньо. Новини з США, Канади та України залишаються позитивними.

Варто також відмітити підвищення оцінок виробництва російської пшениці світовими аналітичними агентствами. Середні прогнози коливаються у діапазоні від 64 млн т до 66 млн т, а найсміливіші прогнози складають 70 млн т. За таких обставин очікується зростання ролі Росії на світовому ринку пшениці та відповідно збільшення обсягів її експорту. Так, деякі експерти вважають, що обсяги продажу цієї культури з портів Росії на зовнішні ринки складуть рекордні 25,5 млн т. Збиральна кампанія пшениці в Росії просувається у штатному режимі, станом на поточну дату її виробниками обмолочено 21 % від прогнозованої площі до збирання, що фактично відповідає результату минулого сезону. Цьогорічна середня врожайність становить 4,25 т/га, а минулорічна на аналогічну дату складала 3,78 т/га. За інформацією операторів ринку, російська пшениця залишається наразі найдешевшою та змушує інших трейдерів знижувати свої цінові пропозиції.

Оцінки валового збору пшениці в Україні також постійно зростають, якщо наприкінці минулого сезону даний показник оцінювався на рівні у 15 – 17 млн т, то згідно з останнім звітом Мінсільгоспу США її виробництво складе 25 млн т. За інформацією вітчизняних аналітиків, наразі українськими фермерами намолочено 15,42 млн т, а обробити залишилося ще 37 % площі до збирання.

Що ж стосується США, зазначимо, що збирання озимої пшениці відповідає попереднім очікуванням та перевищує минулорічні та середньорічні результати. Станом на поточну дату американськими фермерами обмолочено 83 % від прогнозованої площі до збирання проти 82 % та 79 % відповідно.

Підсумовуючи вищенаведену інформацію, можна зробити висновок, що найближчим часом підстави до зміни цінової тенденції на світовому ринку пшениці відсутні, а «ведмежі» настрої продовжать своє панування.

Станом на 28 липня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4050 -4150 грн/т, 3-го класу: 4000-4060 грн/т, фураж: 3900-4000 грн/т.

Ячмінь/Ріпак.

На світовому ринку ячменю, на відміну від ринку пшениці, протягом поточного тижня новин було небагато. Це пояснюється тим, що ринок даної культури є зазвичай технічним, а кількість покупців доволі обмеженою. Іран та Лівія наразі не дуже охоче виходять на зовнішні ринки. Китай продовжує реалізовувати політику вивільнення запасів та купує обмежені партії ячменю переважно у Франції та Австралії. Саудівська Аравія, частка ринку якої складає близько 35 % від загального світового імпорту та яка фактично є монополістом, наразі одна з небагатьох країн, яка проявляє інтерес до закупівель ячменю.

Збільшення прогнозів виробництва цієї культури у Причорноморському регіоні при сталому споживанні, на думку аналітиків, у короткостроковій перспективі створюватиме тиск на світові ціни.

Жнива озимого ячменю в Україні можна вважати завершеними, а збирання ярого ячменю – у самому розпалі. За інформацією вітчизняних експертів, виробниками даної культури проведено обмолот на 64 % від запланованої збиральної площі та намолочено 3,49 млн т. Попереднього сезону, на аналогічну дату, темпи збирання ярого ячменю практично відповідали поточним, проте валовий збір був значно нижчим та складав 2,97 млн т.

У цілому загальний обсяг зібраного ячменю (озимого та ярого) врожаю 2016 року складає 7,14 млн т, зважаючи на це, прогноз виробництва на рівні 8,7 – 9 млн т здається більш ніж реальним.

Станом на 28 липня закупівельні ціни трейдерів на ячмінь в портах становили 3650-3750  грн/т.

Поточного тижня ситуація на світовому ринку ріпаку не змінилася. Побоювання щодо ймовірного зниження валового збору даної культури в Європі продовжує надавати певну підтримку цінам. Попит серед основних покупців залишається доволі пасивним, на думку експертів, найближчим часом очікувати на зміни такої ситуації не варто.

Збиральна кампанія ріпаку в Україні триває, а її темпи дещо поступаються минулорічним. Так, станом на поточну дату вітчизняними фермерами обмолочено 76 % від прогнозованої площі до збирання (проти 81 %) та намолочено 0,9 млн т (проти 1,4 млн т).

Станом на 28 липня ціни в портах України на ріпак наступні: 10500-11000 грн/т.

Прочитали: [613]
Вгору