Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 28.04.2017)

Пшениця/соя.

Сезонний фактор на світовому ринку пшениці дається взнаки, спостерігається поступове зниження цін врожаю 2016 року до рівня цін на новий врожай.

Експортні продажі так званого «старого» врожаю пшениці залишаються помірними, при цьому дещо випереджають попередні очікування операторів ринку, традиційно купується американська та причорноморська пшениця. Перехідні світові запаси на кінець поточного сезону прогнозуються на доволі високому рівні, тож на початку наступного сезону трейдери не виключають комбінованих продажів (урожаю поточного сезону та майбутнього).

Найбільше уваги наразі приділяється погодним умовам в країнах – топових експортерах цієї культури, саме від них буде залежати стан посівів пшениці майбутнього врожаю. Так, в «пшеничних» регіонах США, Канади, Росії та Франції наразі спостерігаються рясні дощі, при цьому, на думку більшості експертів, у Франції вони позитивно вплинуть на майбутній врожай. Нагадаємо, що восени поточного сезону (у визначальний період розвитку пшениці) у Франції панувала засуха, яка призвела до загибелі значної кількості посівів та погіршення якості тих, що збереглися.

Що ж стосується погодних умов в Україні, то наразі вони є доволі комфортними, різких перепадів температур, або ж затяжних злив у короткостроковій перспективі не прогнозується. Варто відмітити, що темпи експорту української пшениці дещо зросли, наприклад: протягом минулого місяця з портів України на експорт було відвантажено 1,1 млн тонн, у лютому даний показник становив 0,84 млн тонн.

Закупівельні ціни вітчизняних трейдерів послідували за негативною світовою ціновою тенденцію та протягом останнього часу зазнали зниження.

Станом на 28 квітня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4900-5300 грн/т, 3-го класу: 4800-5250 грн/т, фураж: 4500-5000 грн/т.

На світовому ринку соєвих бобів відчувається нестача попиту на дану культуру з боку її основного покупця – Китаю, останніми днями КНР було законтрактовано лише 2 вантажі бразильської сої з поставкою в травні-червні поточного сезону. Інтерес до сої серед решти покупців наразі відсутній. Що ж стосується інших новин з Південної Америки, варто відмітити сповільнення реалізації сої бразильськими фермерами, які незадоволені цінами на внутрішньому ринку, аргентинські трейдери також стримують реалізацію через невідповідний, на їхню думку, курс песо відносно долара США.

У соєвому поясі США спостерігаються дощі, а в таких штатах як Міссурі, Іллінойс та Індіана – повені. Такі погодні умови дещо затримують нещодавно розпочату посівну кампанію сої, традиційні терміни посіву якої припадають на кінець квітня та тривають до червня.

Станом на 28 квітня на внутрішньому ринку сої в Україні ціни в портах перебували на рівні 11800-12200 грн/т. 

Кукурудза.

Цінові настрої учасників світового ринку кукурудзи залишаються «ведмежими», такі фундаментальні фактори, як рекордне світове виробництво та значні перехідні запаси на кінець сезону, утримують світовий рівень цін від зростання. Поточна ситуація характеризується відносною пасивністю основних світових імпортерів даної культури при наявності високої пропозиції серед продавців.

Новини про можливий вихід США з північноамериканської асоціації вільної торгівлі – НАФТА (через політичні суперечки з Мексикою) тримають світовий ринок у напрузі. За такого розвитку подій США з високою ймовірністю може втратити мексиканський ринок збуту кукурудзи (другий за розмірами після Японії), що змусить американських експортерів шукати альтернативні канали реалізації, та загострить конкуренцію між світовими продавцями. Згідно з останнім звітом Міністерства сільського господарства США Мексика протягом цього року на зовнішніх ринках планує закупити 14,8 млн тонн кукурудзи.

Китай не відмовляється від раніше обраного курсу скорочення імпорту кукурудзи, та протягом минулого місяця зменшив обсяги її закупівлі на 99 %. Згідно з даними аналітиків Мінсільгоспу США цьогорічний імпорт цієї культури китайськими покупцями складе лише 1 млн тонн (проти 3 млн тонн у попередньому прогнозі).

Станом на 28 квітня закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 4780-5050 грн/т.

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН